Pohronské derby rozhodli nájazdy, Miškovec nestratil body už štyri zápasy

Derby vo Zvolene vyhrala Banská Bystrica.

Hráč Zvolena Lukáš Handlovský strieľa na bránu súpera.Hráč Zvolena Lukáš Handlovský strieľa na bránu súpera. (Zdroj: SITA)

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 29. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 nad Trenčínom pohodlne 4:0.

Po bezgólovej prvej tretine sa dostali do vedenia v 25. minúte, keď skóroval kanadský legionár Evan Brophey. O sedem minút neskôr zverenci kouča Romana Šimíčka zdvojnásobili svoj náskok. V presilovej hre sa prvýkrát v košických farbách presadil Igor Ignatuškin.

Prečítajte si tiež: Nagy je najlepším hráčom Tipsport ligy za mesiac november Čítajte

Košičania definitívne zlomili súpera v úvode tretej tretiny, keď už po dvanástich sekundách prekonal Michala Valenta najlepší strelec súťaže Ladislav Nagy.

Majster sveta zo švédskeho Göteborgu uzavrel výsledok stretnutia v predposlednej minúte, keď ťažil zo spolupráce s Petrom Kafkom.

Košice si víťazstvom 4:0 nad vicemajstrom napravili chuť po dvoch tohtotýždňových prehrách.

Východniari zároveň bodovali už v šiestom dueli v sérii. Naopak, Trenčín prehral na ľade súpera už jedenásty zápas v sezóne.

Miškovec rozstrieľal Nové Zámky

Žilia po troch dueloch opäť okúsila chuť víťazstva. MAC Budapešť zdolali 4:2.

Na gól Petra Beránka z úvodnej tretiny dokázalo družstvo z hlavného mesta Maďarska ešte zareagovať, keď sa presadil v úvode druhej časti hry István Terbócz. Lenže po zásahu Jiřího Kučného už domáci vedenie nepustili.

Žilina je naďalej posledná, na svojho nedeľňajšieho súpera, ktorý drží pozíciu zaručujúcu play-off, stráca päť bodov.

Darilo sa druhému maďarskému zástupcovi v Tipsport lige Miškovcu, ktorý pred vlastnými fanúšikmi rozstrieľal Nové Zámky 6:2.

Maďarskému družstvu pomohli presilovky. Prvá tretina sa skončila 2:0 v jeho prospech práve po góloch z nich. Aj v ďalšom priebehu domáci hokejisti dominovali, keď v 47. minúte strelil Žiga Pance svoj druhý gól, bolo to už 5:1.

Miškovec bodoval naplno v štvrtom stretnutí po sebe.

Popradu prispel k víťazstvu hetrikom Svitana

Popradčania zdolali Detvu tesne 4:3, pritom štyridsať minút dominovali. Strelili štyri góly, keď sa hetrikom zaskvel Patrik Svitana. Vyzeralo to na ich vysoké víťazstv, ale domáci sa v tretej tretine obdivuhodne vzchopili.

Prečítajte si tiež: Nechápem, načo sa Maďari tlačili do našej ligy, hovorí Pukalovič Čítajte

Po góloch Jakuba Žilku, Michala Murčeka a Michaila Kukleva znížili náskok hostí na rozdiel gólu a na vyrovnanie mali k dispozícii ešte jedenásť minút.

Zverenci Josefa Tureka si vypracovali tlak, záverečných 40 sekúnd hrali v šestici, ale štvrtý gól sa im nepodarilo streliť.

Poprad to napokon zvládol a vďaka plnému bodovému zisku sa dotiahol na druhý Zvolen.

Naopak, Detva prehrala šiesty duel v sérii a figuruje až na jedenástom mieste.

Hráčom Zvolena chýbal iba malý krok, aby po troch dueloch bodovali naplno, no napokon na regionálneho rivala z Banskej Bystrice nestačili 2:3 po samostatných nájazdoch.

Pohronské derby začali lepšie hosťujúci Banskobystričania, ktorí vďaka gólu Guillauma Asselina viedli po prvej tretine. O obrat domáceho Zvolena sa zaslúžili tečom Marko Pöyhönen a po kombinačnej akcii Petr Obdržálek.

Hrdinom hostí sa stal Éric Faille. Ten najprv 43 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby poslal duel do predĺženia a premenil aj samostatný nájazd.

Nitra v dohrávke vyhrala po predĺžení

Hráči Liptovského Mikuláša podľahli v dohrávke 18. kola Nitre 2:3 po predĺžení.

Lepšie začali domáci, ktorí si v prvom dejstve vypracovali dvojgólový náskok. V 10. minúte bekhendovou strelou otvoril skóre Matej Bača a o tri minúty neskôr zakončil bratskú spoluprácu Hunovcov svojím ôsmim gólom v sezóne Richard.

V polovici zápasu však vsietil kontaktný gól Lane Scheidl a v 55. minúte zužitkoval prečíslenie dvoch proti jednému gólom Kale Kerbashian.

Na Spiši sa po góloch kanadských útočníkov muselo predlžovať, avšak navyše sa hralo len 48 sekúnd. Po vhadzovaní v útočnom pásme sa dostal k puku Samuel Buček a osamotený pred Antonom Kislicynom nezaváhal.

Zverenci Antonína Stavjaňu vyhrali ôsmy duel po sebe a patrí im piate miesto tabuľky so ziskom 57 bodov.

TIPSPORT LIGA 2018/2019 - 29. kolo:

Košice - Trenčín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 25. Brophey (Kafka), 32. Ignatuškin (Suja, Gabriel Spilar), 41. Ladislav Nagy (Kafka), 59. Ladislav Nagy (Kafka)

Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik - Tvrdoň, Smrek, 3583 divákov

Košice: Habal - M. Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Pretnar - L. Nagy, Brophey, Kafka - Suja, Ignatuškin, M. Haščák - Šoltés, Galamboš, G. Spilar - Š. Petráš, Klíma, Hričina - Jokeľ

Trenčín: M. Valent - D. Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Luža, Pač - Sojčík, Radivojevič, J. Švec - Bartovič Sádecký, T. Varga - J. Pardavý ml., R. Dlouhý, D. Hudec - O. Mikula, Špankovič

Žilina - MAC Budapešť 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 12. Beránek (M. Barta, Jakub Ručkay), 27. Kučný (Hvila), 42. Jakub Ručkay (Beránek), 60. Rudolf Huna (Jakub Ručkay, Kučný) - 22. Terbócs (Odnoga), 59. Terbócs (Burt, J. Dudás)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Daniel Konc st., Müllner - Daniel Konc ml., Šefčík, 503 divákov

Žilina: Mikoláš - Dubeň, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Bagin, Piegl, Hrazdíra, Žilin - Balej, Podešva, Hvila - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, J. Ručkay, Barta - J. Milý, D. Rehák, Síkela

Budapešť: Rajna - J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Macaulay, Pozsgai - Bodó, C. Langkow, K. Nagy - Dansereau, J. Brown, Tomáš Klempa - Szabad, Terbócs, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa

Miškovec - Nové Zámky 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Góly: 17. J. Vas (Szirányi), 18. J. Milam (Magosi, Kulmala), 22. Pance (Kulmala), 37. Magosi (R. Harrison), 47. Pance (J. Vas), 52. Magosi (J. Vas) - 25. Dundáček (Juraj Jurík, Zbořil), 55. B. Fábry (Ondrušek, Hain)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, Bajtek (NZ) DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Snášel - Gajan, Frimmel, 1110 divákov

Miškovec: Vay - Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó, Hajós, Ritó

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Dundáček, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hain, Zaťko - Bajtek, T. Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, J. Jurík - Jakúbek, B. Fábry, Nejezchleb - Ľ. Buc, Ondrušek, Slávik

Detva - Poprad 3:4 (0:2, 0:2, 3:0)

Góly: 41. Jakub Žilka, 43. Murček (Hraško, Puliš), 49. Kuklev (V. Fekiač, Matúš Chovan) - 4. P. Svitana (D. Bondra, Mlynarovič), 6. Kundrik (R. Václav), 26. P. Svitana (Fabian, Mlynarovič), 29. P. Svitana (D. Bondra, Mlynarovič)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Németh (Maď.) - Krajčík, Árkovics (Maď.), 264 divákov

Detva: Zalivin (29. Petrík) - Kuklev, F. Fekiač, Hraško, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, Gachulinec - Puliš, P. Valent, M. Surový - J. Žilka, Z. Král, Martin Ďaloga - R. Gašpar, Murček, Ščurko - Giľák, V. Fekiač, Tibenský

Poprad: Vošvrda - Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - S. Takáč, Zagrapan, Abdul - R. Macík, L. Paukovček, Belluš - R. Václav, Kundrik, Valigura

Zvolen - B. Bystrica 2:3 sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 27. Pöyhönen (Kytnár, Handlovský), 44. Obdržálek (Šišovský, D. Růžička) - 8. Asselin (Higgs), 60. É. Faille (T. Surový, Nemčík), rozh. nájazd É. Faille

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Adamec - Výleta, Vyšný, 2914 divákov

Zvolen: Skapski - Pufahl, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Pöyhönen, A. Drgoň, Fraser, Holovič - Obdržálek, Špirko, Vandas - P. Zuzin, Mitchell, Kelemen - Michal Chovan, Kytnár, Handlovský - Šišovský, S. Petráš, Andrisík

Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Petrinec - Asselin, Higgs, Selleck - J. Sýkora, É. Faille, Zigo - Kabáč, Češík, Gabor - Lichanec, T. Surový, A. Šťastný - R. Varga,

TIPSPORT LIGA 2018/2019 - dohrávka 18. kola:

L. Mikuláš - Nitra 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

• hralo sa v Spišskej Novej Vsi

Góly: 10. M. Bača (Uram, Uhrík), 13. Richard Huna (Róbert Huna, Kriška) - 31. Scheidl (Lantoši, McCormack), 55. Kerbashian (Lantoši, Blackwater), 61. S. Buček (Bortňák)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Soós (Maď.) - Jobbágy, Soltész (Maď.), 180 divákov

Liptovský Mikuláš: A. Kislicyn - Nádašdi, M. Bača, Mezovský, Kurali, Košecký, Fereta, R. Suchý, J. Nemec - Heikkilä, Oško, Uram - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - A. Lištiak, Uhrík, Žiak - A. Tamáši, M. Piatka, Števuliak

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, K. Morrison, Korím, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Juraj Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, E. Čaládi, J. Šiška