Dukla potvrdila výbornú jarnú fazónu

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica odohrali posledné kolo II. ligy proti Prešovu. S najstarším klubom na Slovensku vyhrali 4:1 a potvrdili skvelú jarnú formu. Starší s čistým hetrikom.

(Zdroj: mfkdukla.sk)

K poslednému majstrovskému druholigovému futbalovému stretnutiu sezóny 2018/2019 nastúpili futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu 25.mája proti 1.FC Tatran Prešov v jeho dočasnom sídle v Stropkove. Tréner MFK Dukla Stanislav Varga nemohol v zápase počítať so zraneným Polievkom, Gaškom, Laksíkom a Willwéberom, ktorí boli na súpiske medzi náhradníkmi ale do zápasu nezasiahli.

Úvod stretnutia patril Dukle. V piatej minúte sa strelou z ľavej strany prezentoval Dolný. Smerovala však do stredu bránky, kde stál dobre postavený brankár Vinclér a loptu chytil. V 9. minúte po rohovom kope z ľavej strany hlavičkoval dobre postavený Vajda zo 7 metrov nad brvno. Potom sa po úniku domáceho kolektívu presadil Cmiljanovič, ktorý po 30 metrovom sóle oklamal i brankára Ďurča a Prešov od trinástej minúty viedol 1:0. Po štvrťhodine po sóle Vaščáka a prihrávke na dobre postaveného Viktora Tótha mohli hostia vyrovnať. Tóth však z päťky prestrelil bránku. Neskôr sa do výbornej gólovej šance dostal Prešovčan Hricov, ale jeho strela išla nad brvno. Po polhodine hry sa Dukla dostala do vyloženej gólovej šance, ale Vaščákov pokus z dvoch metrov brankár Vinclér chytil. V 34. minúte napokon po centri Dolného Patrik Vajda vyrovnal na 1:1. O minútu Snitka veľmi pekne vo vnútri šestnástky uvoľnil Tótha, ale jeho strela išla tesne vedľa pravej žrde. Bystričania mali do polčasu častejšie loptu na svojich kopačkách, ale na stave 1:1 sa nič nezmenilo.

Prečítajte si tiež: Futbal: Zhrnutie víkendových zápasov Čítajte

Dukla mala výborný vstup do druhého polčasu. V 48. a 50. minúte sa gólovo presadil Starší. Prvý jeho gól padol po centri z pravej strany na Tótha, ktorý loptu pustil, Matej Starší zakončoval do prázdnej bránky a strhol vedenie na stranu Dukly. Druhý gól Staršieho sa zrodil po jeho uvoľnení a zhruba z 15 metrov strelou popod brankára upravil na 1:3. Po hodine hry sa vyznamenal aj hosťujúci brankár Ďurčo. Zachraňoval pred domácim Hricovom. O dve minúty nato opäť Hricov strelou z 13 metrov opečiatkoval pravú žrď. V 71. minúte hlavička domáceho Kerestéša išla nad brvno. O minútu nato sa vyznamenal znovu Ďurčo, tentoraz vyrazil strelu Hricova, ktorý sa ocitol pred nim úplne osamotený. V závere duelu mali príležitosti aj hostia. Najprv sa Žilinec ocitol sám pred gólmanom Tatrana, ale strieľal tesne vedľa ľavej žrde. V 86. minúte sa na pravej strane šestnástky uvoľnil Matej Starší a čistým hetrikom dostal Duklu do vedenia 1:4! Do konca stretnutia sa už na stave nič nezmenilo a Dukla si odniesla zo Stropkova tri body.

Prečítajte si tiež: Šéf Podbrezovej hovorí o sprisahaní rozhodcov a teroristickej organizácií Čítajte

Stanislav Varga, tréner Dukly: „Bol to zaujímavý zápa. Prehrávali sme 0:1, potom sme vyrovnali a mali aj ďalšie šance. Vyšiel nám vstup do druhého polčasu. Potom ako sme vyhrávali 1:3 sme však poľavili a súper mal šance, pri ktorých nás podržal brankár Ďurčo. Naše víťazstvo je zaslúžené.“

Matej Starší, autor hetriku: „Nezačali sme ideálne. Súper nám strelil z brejku prvý gól. Vyrovnali sme však ešte do polčasu a mali i ďalšie šance. Nástup do druhého polčasu nám vyšiel výborne. Dali sme dva góly a potom sa zápas len dohrával. V jeho závere som strelil tretí gól, ktorý znamenal môj prvý druholigový hetrik, za čo som rád.“

Saša Savić, kapitán Dukly: „Keď sme na jar zo všetkých mužstiev získali najviac bodov, tak musíme byť spokojní. Mrzí ma prehra v Petržalke. V dnešnom zápase sme potvrdili našu najsilnejšiu zbraň. Hoci sme prehrávali, zápas sme zaslúžene otočili a vyhrali.“

Prečítajte si tiež: Železiari sa s ligou rozlúčili výhrou Čítajte