Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Radvaň nadelila D. Hámrom, v Detve ako na hojdačke

V. liga sk. C

D. Ždaňa - Brezno 1:0 (1:0)
Domáci aj s náhradníkmi v zostave odohrali hodový zápas, v ktorom zahodili zopár čistých šancí. Hostia pôsobili sympatickým dojmom, ale domáceho brankára neohrozili.
Gól: 29. Kysel, ŽK: Sekereš - Goceliak. Pred 150 divákmi rozhodoval Laciak. D. ŽDAŇA: Číž - Sekereš, Rozenberg, Kukučka, Magula (70. Lavrov), Štanga, Sviržovský, Ivan, Urgela (78. Kozár), Varecha, Kysel. BREZNO: Skoumal - Kubica, Ostrihoň, Gemzický, Sarvaš, Gajdoš (75. Zajac), Goceliak, M. Auxt, Š. Aauxt, Caban (1. Telka), Vrtal.

Detva - Lutila 4:3 (2:1)
Vo vyrovnanom zápase sa skóre menilo ako na hojdačke. Hostia neustále doťahovali náskok súpera. V závere sa neúspešne pokúšali hrať vabank, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.
Góly: 30. Rapčan, 35. Škopík, 50. Hanes, 68. Jacenko - 40. Hromádka, 57. R. Kanina, 80. Kúštik 4:3, ŽK: Chamula - Gordulič. Pred 150 divákmi rozhodoval Danko. LUTILA: Jaruška - Srna, Kúštik, P. Kanina, Glézl, Golha, R. Kanina, Hromádka, Debnár, R. Majer, Gordulič.

Žarnovica - N. Baňa 3:0 (2:0)
Domáci opäť potvrdili že sú mužstvom dvoch tvárí, ktoré inak hrá doma a vobku. Hostia nezachytili úvody oboch polčasov, keď inkasovali rozhodujúce gňoly. V útoku neboli nebezpeční a ani v obrane nestáli na najpevnejších nohách.
Góly: 2. Nasvetr, 35. Černák, 46. Hlavačka, ŽK: Lavrov, Gubán. Pred 120 divákmi rozhodoval M. Budáč. ŽARNOVICA: Belan – Gregor (65. Hlavačka ml.), Lavrov, Roško, Repiský - Hlavačka, Gubán, Černák, Kopernický - Nasvetr, Mičík (70. Hric). 65. gregor - štefanka ml. N. BAŇA: A. Baláž - Černák, M. Baláž, Rybár, Budinský, Žemberi, Bakoš, Havran (56. Katina), Forgáč (67. Kruľák)- Obrcian, Kuba.

Radvaň - D. Hámre 6:1 (2:1)
V Radvani sa hral futbal od podlahy, čo rozhodca Brťka riešil siedmymi žltými kartami. Hostia sa ujali vedenia po nedorozumení domácich obrancov. Domáci potom zvýšili obrátky a gólmi Gašpara a Kohúta vyhrali polčas 2:1. Tréner hostí Galeta cez prestávku vymenil troch hráčov, čím síce zvýšil pohyb svojich, ale ich ojedinelé protiútoky a strely bezpečne likvidovala domáca obrana a dorastenec v bránke Rypnošík. Podstatný obrat v skóre priniesli pohotové góly Kohúta a strieľ na bránku hostí pribúdalo. Keller v 72. min nevyužil tutovku ale vynahradil si to v 87. min., keď medzi štyrmi hráčmi bezpečne skóroval. Ukážkový gól zaznamenal stopér Jelenčík, na ktorého strelu brankár nestačil zareagovať.
Góly: 36., 67. a 74. Kohút, 22. Gašpar, 86. Jelenčík, 87. Keller - 21. Švarc, ŽK: Kovalčík, Vidiečan, Debnár, Kvasna, Ondrejka, Gašpar - Repiský. Pred 110 divákmi rozhodoval Brťka. RADVAŇ: Rypnošík - Uličný, Jelenčík, Debnár (67. Keller), Gašpar, Kohút, Kovalčík, Kvasna, Vidiečan (80. Ševčík), Ondrejka, Dovčiak. D. HÁMRE: Pekárik - Kapusta, Kramár, Švarc, Frim, Ološtiak, Repiský (45. Zúbek), Kotrý, Necpal (48. Švihla), Habaj (45. V. Zeleňák), M. Zeleňák.

Dudince - Poniky 1:0 (0:0)
Vo vyrovnanom zápase vyhral šťastnejší. V tomto prípade to bol domáci celok, ktorý rozvlnili sieť minútu pred koncom. Šance si vypracovali aj hostia, ale pred domácim gólmanom boli bezzubí.
Gól: 89. Pat. Dodok, žk: Potkan. Pred 150 divákmi rozhodoval Kret. PONIKY: Polievka - Hríbik, J. Maľa, Potkan, Diško, Dorotovič, W. Poliak, Filipča, V. Maľa, Patráš, Valigura.

Priechod - Sásová 0:3 (0:0)
Domáce mužstvo podcenilo snaživého súpera, čo sa prejavilo aj na výsledku. Priechod doma zaostal za očakávaniami a výsledkami z jarnej časti.
Gól: 58. Kováč, 75. Ďuriš, 86. Zvalo, ŽK: Lichý - Puliš. Pred 200 divákmi rozhodoval Balázs. PRIECHOD: Slobodník - Lichý, Škařupa, Homola, Mir. Barla, Mesík, Kukučka, Cenkov, Kollár (60. Sendek), Mir. Chaban (60. Lamper), Ivanič. SÁSOVÁ: Mikuláš - Strižovský, Ďuriš, Babiar, Haring, Turčan, Kováč, Lipták, Puliš, Dubovický, Kubina (46. Zvalo).
zk:

D. Niva - Krupina 1:1 (0:0), góly: Mokoš - Bohuš.
14. Lutila 22 5 1 16 37 : 66 16
23. kolo – nedeľa 30. mája o 17.00: Priechod - D. Ždaňa, Sásová - D. Niva, Krupina – Dudince, Poniky – Radvaň, D. Hámre – Žarnovica, N. Baňa – Detva, Lutila – Brezno.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 636

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.