Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky

Žilinu nezastavila ani Dukla

Rozbehnutý majster už dýcha nováčikovi na chrbát

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Úvodnú šancu derby zápasu mal v 1. min Jakubko a keby zblízka netrafil vedľa, mohol zápas vyzerať úplne inak. Ďalšiu šancu mali hostia o tri minúty neskôr, ale Sovičov

pokus z väčšej vzdialenosti skončil v náručí Muchu. Od tej chvíle išlo všetko podľa vysneného scenára žilinských fanúšikov. V 10. min síce nabiehajúci Gottwald nestihol pred Zajacom trafiť Barčíkov center, ale v 18. min poslal Ďurica uličkou krátku prihrávku na Šestáka a ten zoči-voči gólmanovi Bystrice nezaváhal - 1:0. O desať minút Šesták svoje sólo skončil na pozornom Zajacovi. Ďalšiu šancu mali domáci v 34. min, keď po Ďuricovom centri do šestnástky vyrážal Zajac Gottwaldove nožničky späť do poľa. O dve minúty útočník Žiliny nezužitkoval prízemný center Vomáčku,

keď triafal vedľa a dve minúty pred koncom prvého polčasu Štrba namiesto zakončenia v šestnástke prihral Gottwaldovi, ktorého pokus Bystričania zblokovali a ďalekonosný pokus Doležaja sa od Gottwalda odrazil mimo bránky. Tridsať minút druhého polčasu sa nič vážne neudialo pred bránami, ale futbal pod Dubňom nezaspal. Bystričania na dobre organizovanú hru Žiliny nemohli nájsť recept a domácemu tímu disciplinovaná hra vychádzala. V 72. min tréner hostí poslal na trávnik dvoch nových hráčov, ale hneď vzápätí jeho plány nabúral Štrba, ktorý Gottwaldov center z ľavej strany hlavou

zblízka premenil na druhý gól. V 80. min vytlačil Šestákovú hlavičku v šestnástke Zajac nad brvno a poslednú šancu hostí urobiť niečo s výsledkom v 89. min poslal Sovič iba tesne vedľa pravej žrde. Žilina v šesťbodovom zápase zvíťazila, dotiahla sa na Banskú Bystricu na dva body a už päť kôl nevie, čo je to prehra.

Góly: 18. Šesták, 73. Z. Štrba, ŽK: 11. Vomáčka, 13. Sninský, 55. Šesták - 25. Dzúrik, 78. D. Tóth. Pred 5683 divákmi rozhodoval Havrilla. MŠK: J. Mucha ml. - Vomáčka, Sninský, B. Labant, V. Staš - Barčík, Doležaj, Z. Štrba (86. Drahno), M. Ďurica - Šesták (80. Bažík), Gottwald (76. P. Straka). DUKLA: Zajac - Kentoš, V. Veselý (46. D. Tóth), Dzúrik, M. Pančík ml. - Pečovský, M. Sovič, Svintek, Urgela (72. I. Bartoš) - Semeník (72. Kulík), Jakubko.

Ostatné výsledky: MFK Ružomberok - Spartak Trnava 1:1 (1:1), 29. Pospíšil - 41. Kriss, Matador Púchov - Artmedia Petržalka 1:1 (1:1), 26. Jambor - 27. Mikulič,

AS Trenčín - Inter Bratislava 2:0 (1:0), 9. Velický, 70. Mar. Seman, Slovan Bratislava - ZTS Dubnica 1:4 (1:3), 24. Onofrej (11 m) - 2. Varadín, 10. Švestka, 31. A.. Nemec, 78. Porázik.

10. Slovan 28 6 10 12 31 : 44 28

29. kolo, utorok 11. mája o 16.30: B. Bystrica - Dubnica, Trenčín - Slovan, Inter - Ružomberok, Trnava - Púchov, Petržalka - Žilina.

Hlasy trénerov:

Ladislav Jurkemik, tréner Žiliny: ,,Hrali sme proti kvalitnému súperovi. Nie náhodou sú Bystričania na prvom mieste v tabuľke. Súper bol nebezpečný, my sme si v prvom polčase vypracovali dostatok šancí na to, aby sme niektorú z nich premenili. Diváci videli dobrý duel a ja som rád, že sme vyhrali."

Ladislav Molnár, tréner B. Bystrice: ,,Bol to zaujímavý zápas, na ktorý sa oba tímy dobre pripravili. My sme neprinútili súpera ku chybám. Možno keby sa tá prvá

Jakubkova šanca skončila inak, aj zápas by bol o niečom inom. Súper dokázal tri okienka v našej obrane využiť na strelenie dvoch gólov. Žilina potvrdila kvalitu, nám sa ako nováčikovi podarilo len v niektorých častiach stretnutia byť jej vyrovnaným súperom. Do konca ligy ostáva ešte osem kôl, ešte nič nie je rozhodnuté."