Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

V Dubovej bolo rušno, až päť vylúčených!

IV. liga Juh

Dubová - Fiľakovo 1:3 (0:0).

V zápase tímov, ktoré sa zachraňujú v súťaži, sa domáci snažili vyhrať, ale stále museli doťahovať náskok súpera. V dosť nervóznom zápase rozhodcovia vylúčili až 5 hráčov!!!

Góly: P. Végh - Líška, Telek, Matej, ŽK: M. Romančík, J. Romančík - Z. Végh, ČK: J. Romančík, M. Romančík, Citara - Z. Végh, Segeč. Pred 50 divákmi rozhodoval Drapáč. DUBOVÁ: Citara - J. Romančík, Koštiaľ, P. Végh, Živor, Gregor ( 80. Kršteník, Pikula, Giertl, Vaník ( 46. M. Romančík), Gondáš, Demeter, M. Romančík.

Hliník - Tornaľa 4:0 (1:0).

Obidve mužstvá sa predstavili ako technicky zdatné kolektívy. Domácim sa v prvom polčase v závere podarilo streliť gól. Po prestávke sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Domáci v závere prevalcovali hostí fyzicky a strelili ďalšie tri góly.

Góly: Šimko 2, R. Urgela 2, ŽK: R. Demko - Švihla. Pred 120 divákmi rozhodoval Tóth. HLINÍK: Packo - Pilník (75. Krčmárik), Necpal, Krcho, Kabina, R. Demko (82. Vlačuha), Svatený, Netolický, Šimko, R. Urgela , M. Demko.

Brusno - Žiar n/H B-Ladomerská Vieska 3:2 (2:2).

Na ťažkom a rozmočenom teréne sa v prvej polovici úvodnej časti hry dostali hostia do vedenia po dvoch brejkoch. Domáci z množstva šancí využili len dve. V úvode druhého polčasu sa domácim podarilo streliť tretí gól a zápas sa dohrával medzi šestnástkami.

Góly: Vaník, Frišnič, Haviar - Truska, Hric, ŽK: Macejko, Melicher ( obaja Žiar B). Pred 130 divákmi rozhodoval Parobek. BRUSNO: Mokroš - Melicher, Smida, Sedliak, Kollár, Nikel, Vaník, Frišnič, Oravec (73. M. Kelemach), Haviar, Hauer (73. Kršačok). ŽIAR B: Gašpir - Lalo, Helier, Truska (85. Lepšík), B. Urgela, Macejko, Silný, Foltán, Páleník, P. Urgela, Hric.

Zvolen - Králiky 1:0 (1:0).

V 20. minúte sám pred prázdnou bránou domácich dobrú príležitosť zahodil Cimerman. V závere polčasu strelili domáci gól do šatne, čo hosťom zväzovalo nohy. Z viacerých šancí nedokázali streliť gól a v Tomášovciach prehrali.

Gól: Doležal, Pred 150 divákmi rozhodoval Horák. KRÁLIKY: Dominik,. Rubint (75. Kepšta), Hurík, Plavec, Janík, Šatura, M. Šimko, Cimerman, Kaščák, Hamšík (77. Klinec), Bednár (60. Jančiar).

Selce - Hrochoť 1:3 (1:1).

Za ideálnych podmienok pre futbal domáci zahodili aj vyložené gólové šance a hostia z minima využili maximum.

Góly: J. Strečok - J. Zátroch 2, Mak, ŽK: Šipčala - Škamra, P. Zátroch, J. Sláva Michalík. Pred 150 divákmi rozhodoval Mihálka. SELCE: Štrba- Jarkuliš, Precák, Uhliar, Caban, Kmeť, P. Rusko (85. Štefančík), Karcel, Vajda, Čipčala, Strečok (67. D. Rusko). HROCHOŤ: Machunka - P. Zátroch, Považanec, R.Sláva, Škamra (70. J. Sláva), Slecký, Poničan, Majer (85. Pala), Michalík, J. Zátroch, Ľ. Sláva (28. Mak).

Dukla B. Bystrica B - Kalinovo 4:0 (1:0), Kulík, Zlevský, Tišliar, Končoš (vlastný), bez kariet, pred 100 divákmi rozhodoval Paňko, Tisovec - Veľký Krtíš 4:0 (2:0), I. Vengrín, Hudec, Hurák, Figľuš, Dolná Strehová - Poltár 2:2 (0:0), Šár (z 11m), Zúbek - Holas, Meszároš.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 545

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.