Nedeľa, 12. júl, 2020 | Meniny má NinaKrížovkyKrížovky

V Strážove nastúpil Brazílčan Adelardo, vo Valaskej Nigerčan Sani

III. liga

Žilina B - Rakytovce 3:1 (1:0)

Po prvom dotyku s loptou domáceho Straku ,,zostrelil" faulom hosťujúci kapitán, za čo nevidel ani žltú kartu a domáci museli striedať. Hra a atmosféra sa postupne upokojila a domáce technické mužstvo postupne preberalo iniciatívu. Prvý gól padol v 21. min, keď nepriamy kop Brazílčana Adelarda z ľavej strany dorazil dôrazný Hrbek. Do konca prvého polčasu zaujala 25. min, keď domáci Hrbek pokazil samostatný únik z polovice ihriska zbytočnou efektnou prihrávkou.Po prestávke prekvapili hostia vyrovnávajúcim gólom, ktorý padol v 50. min. po protiútoku. Potom začali opäť tvrdiť hru domáci a v 67. min. Janečný po rohu Kosmeľa, získal domácim vedenie. Najkrajší gól padol v 83. min, keď Kosmeľ prudkou strelou z 20 m prekvapil brankára, ktorý ani nereagoval.

Góly: 21. Hrbek, 67. Janečný, 83. Kozmel - 50. Faško. ŽK: Minarčík, R. Janiš - Hurík. Pred 150 divákmi rozhodoval Horváth. RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka (82. Homola), Móres, Karasy, Hurik, Pavlík, Fojtík, Turčan (46. Vigaš), Faško, Hric, Jobko.

Žiar nad Hronom - Revúca 7:0 (2:0)

Už v 5. min sa domáci ujali vedenia, keď únik Žiaka zakončil Číž prvým gólom. Potom bolo v zápase dlhšie hluché miesto. Až v 34. min predviedli domáci akciu na jeden dotyk po osi Škorník - Puliš a Flašík zakončoval. Pulišov volej v 42. min. zlikvidoval brankár. V druhom polčase domáci pridali v pohybe. Prvé šance Silný ešte nepremenil. Hostia vystrelili na bránu domácich prvý a posledný krát v 53. min. Potom strieľali už len domáci a zaslúžene zvíťazili vysokým rozdielom.

Góly: 5. a 76. Číž, 34. a 64. Flašík, 56., 60. a 90. Silný. ŽK: Vojčík, Barna, Vranec. Pred 400 divákmi rozhodoval Vorel. ŽIAR NAD HRONOM: Dúbravický (71. Gašpir), Škorník, Michalík, Páleník (82. Matuška), Kuric, Číž, Flašík, Puliš (46. Silný), Macejko, Žiak, Ceplák. REVÚCA: Schmiedl (46. Konček) - Barna, Dacho, Vranec, Kubus, Vojčík, Mikuš, Capík, Buvala, Gočaltovský, Gömöri (Hrbál).

Podbrezová B - Ružomberok B 1:0 (1:0)

Úvodné minúty stretnutia patrili hosťom. Už v 5. min P. Jurčovi vykopol loptu na päťke domáci obranca. V 9. a 11. min Božok z vnútra šestnástky strelil tesne vedľa ľavej žrde domácej brány. Domáci postupne hru vyrovnali a vytvorili si i gólové príležitosti, ktoré však Šišiak a Gazda nepremenili. V 27. min prudký prízemný center Kostúra z päťky Turňa napálil do brankára hostí. O dve minúty neskôr Kostúr po krátkom šprinte preloboval vybiehajúceho brankára hostí a strelil, ako sa neskôr ukázalo víťazný gól. V druhom polčase domáce mužstvo pokračovalo v iniciatíve, vytvorilo si množstvo gólových príležitostí, ale výborného brankára hostí neprekonali ani z bezprostrednej blízkosti.

Gól: 29. Kostúr. ŽK: Jurčo, Šišiak - Paluba. Pred 180 divákmi rozhodoval Kučera. PODBREZOVÁ B: Martvoň - Gazda, Jurčo, Belko, Kostúr (90. Gašperan), Rusko, Šišiak (80. Urbančok), Špulica, Pančík, Pišoja, Turňa (85. Sani).

Kremnička – Čadca 0:0 - nedohrané

V Kremničke sa hral na veľmi ťažkom teréne a za silného dažďa iba prvý polčas, ktorého sa skončil 0:0. V priebehu prestávky bola v Kremničke silná búrka a nakoľko ihrisko bolo sčasti pod vodou, rozhodca Krahulec pre nespôsobilý terén nástup do druhého polčasu nepovolil. Mužstvá sa dohodli na náhradnom termíne 26. mája.

Ostatné výsledky: L. Mikuláš - T. Teplice 5:0 (5:0), 61., 65. a 74. Šafranko, 42. Bezák, 90. Labaška, Martin - Tomášovce 0:4 (0:1), 62. a 85. Grajciar, 41, Kučera, 85. Šiplák (vlastný), Lučenec - K. N. Mesto 1:1 (0:0), 82. Béreš - 62. Bočej, Dolný Hričov - Bytča 0:0.

16. Martin 20 1 3 16 18 : 58 6

22. kolo, sobota 8. mája o 16.30: T. Teplice - Podbrezová B, Tomášovce - D. Hričov, nedeľa 9. mája o 10.30: Ružomberok B - Martin, o 16.30: K. N. Mesto - Kremnička, Čadca - L. Mikuláš, Bytča - Žiar, Revúca - Žilina B, Rakytovce - Lučenec.