Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Rýchlik Vigaš strelil gól za desať sekúnd

III. liga

Turč. Teplice - Kremnička 2:1 (1:0)

Oba celky hrali pohľadný a kombinačný futbal. Domácim vyšiel úvod, keď Privitzer na pravej strane presne našiel Letrika a ten poslal loptu do protismeru bezmocného Juračku. V 15. min. nastrelil Šavol žrď a do polčasu si domáci vypracovali ešte štyri dobré príležitosti. Dve gólové šance však mali aj hostia, ale gólman Kovalčík bol na mieste. V druhom polčase sa najskôr dostal do šance Privitzer, ale Juračka jeho úmysel vystihol. Prišla však 58. min. a faul na Privitzera a nariadený pokutový kop premenil Kravárik. Potom sa dvakrát blýskalo aj pred domácou bránkou. V 72. min. si Kovalčík nerozumel s obranou a Murín znížil. Od tohto momentu bola hra zaujímavejšia, oba tímy hrali otvorenú partiu. Turčania napokon tesné víťazstvo udržali.

Góly: 4. Letrik, 58. Kravárik (z 11 m) - 72. Murín, ŽK: Kulišiak, Karásek (obaja Kremnička). Pred 550 divákmi rozhodoval Ambróz. KREMNIČKA: Juračka - Gyüre (57. Hirka), Kulfas, Karásek, Kulišiak - Pagáč (82. Juhoš), Országh, Priadka (57. Kollár), Mořingl - Murín, Choma.

Tomášovce - Podbrezová B 1:2 ( 0:1)

Tomášovciam patril úvod zápasu, v ktorom obrana hostí len za cenu žltej karty zastavila prenikajúceho Vrbiniaka a strele Kubinca v 6. min chýbali len centimetre. Potom sa začali presadzovať hostia. Dobrým pohybom a kombináciou získali stred poľa, no bránu domácich vážnejšie ohrozili iba v 20. min. z trestného kopu. Domáci hrozili rýchlymi protiútokmi, Grajciar s Družbackým sa nedokázali presadiť proti jedinému obrancovi hostí a prienik Kubinca v 18. minúte zastavil hosťujúci brankár včasným vybehnutím. V 38 minúte kopali hostia roh a Šišiak hlavou otvoril skóre zápasu. Vzápätí mohol Grajciar vyrovnať, ale po centri Družbackého neprekonal Martvoňa. Po zmene strán domáci zvýšili aktivitu. V 66 min. Grajciar nevyužil najväčšiu šancu, keď zblízka nedal. V 76. minúte domáca obrana nepokryla Kostúra, ktorý strelou po zemi zvýšil na 2:0. O tri minúty Grajciar krásnou strelou z trestného kopu znížil a zdramatizoval záver zápasu.

Góly: 38. Šišiak, 76. Kostúr. ŽK:Cvejkuš - Rusko, Pančík, Koňušík, Šišiak. Pred 220 divákmi rozhodoval Glončák. PODBREZOVÁ: Martvoň - Jurčo, Koňušík, Patráš (87. Gazda), Kostúr (90. Kučerák) - Rusko, Šišiak, Gerčák (66. Urbančok), Pančík - Pišoja, Turňa.

Rakytovce - Žiar nad Hronom 3:3 (0:1)

Domáci Špirka mal už v 4. min šancu, ale jeho strelu vyhlavičkovala obrana hostí. V 40. min po hrubej chybe obrany sa pred Vyskoča dostal Páleník a otvoril skóre. V 49. min. Flašík po odrazenej lopte trafil brvno. Domáci mohli vyrovnať v 50. min, ale slabú Špirkovu hlavičku po Fojtíkovom Dúbravický chytil. Rakytovce sa dočkali v 59. min., keď Paulík tvrdou strelou k žrdi vyrovnal. V 72. min. domáci tréner poslal na ihrisko Vigaša a ten po desiatich sekundách zabezpečil domácim vedenie. Tí sa však dlho netešili, pretože následne po rozohratí Číž vyrovnal. V 76. min. Paulík prešiel obranou hostí, ale opečiatkoval len ľavú žrď. O minútu neskôr Šelmeci v domácej šestnástke preberal vysokú loptu, v súboji o ňu prišiel, ale hlavný rozhodca na prekvapenie všetkých zapískal pokutový kop a Flašík zvýšil na 2:3. Gólostroj pokračoval a opäť Paulík v 85. min na dvakrát vyrovnal na konečných 3:3.

Góly: 59. a 85. Paulík, 72. Vigaš - 40. Páleník, 73. Číž, 79. Flašík (z 11m). ŽK: Jobko, Karasy - Šelmeci, Kuric. Pred 430 divákmi rozhodoval Pocklan. RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka, Móres, Karasy, Hurík, Paulík, Fojtík, Turčan (72. Vigaš), Faško, Hric (50. Homola, 84. Terek), Jobko. ŽIAR NAD HRONOM: Dúbravický - Škorník, Michalík, Páleník, Kuric, Šelmeci, Číž, Flašík, Silný, Puliš (68. Žiak), Ceplák.

Ostatné výsledky: K. N. Mesto - Čadca 2:1 (1:0), 30. a 83. Šidlo - 85. Kanálik, Ružomberok B - L. Mikuláš 1:0 (0:0), 64. Bačík, Bytča - Martin 2:1 (2:0), 32. Trnovec, 42. Beneš - 65. Trnovec (vl.), Revúca - D. Hričov 2:0 (1:0), 14. Buvala, 153. Gočaltovský, Lučenec - Žilina B 3:1 (1:0), 35. Püspöky, 47. a 63. Póch - 53. Hrbek.

16. Martin 19 1 3 15 18 : 54 6

21. kolo - sobota 1. mája o 16.30: Žiar - Revúca, Martin - Tomášovce, L. Mikuláš - T. Teplice, nedeľa 2. mája o 10.30: Žilina B - Rakytovce, o 16.30: Lučenec - K. N. Mesto, D. Hričov - Bytča, Podbrezová B - Ružomberok B, Kremnička - Čadca.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.