Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Kremnička zvýšila náskok, Teplice strácajú už šesť bodov!

III. liga

Žiar nad Hronom - Lučenec 2:1 (0:1)

V žiarskom mužstve šarapatia zranenia, čo sa prejavilo na hre hlavne v druhom polčase. Začiatok stretnutia sa odvíjal medzi šestnástkami. Niekoľko centrov domácich pohodlne likvidoval Michalík. V 11. min jedovatú strelu Pócha z 25 m zlikvidoval Dúbravický. V 27. min domáci predviedli najkrajšiu akciu, keď si Škorník poradil s dvomi obrancami hostí a jeho spätnú prihrávku usmernil do siete Flašík. V 53. min Číž dosiahol druhý gól, ale neplatil pre postavenie mimo hry. Od tohto momentu domáci prestali hrať hlavne v strede pola, čo využili hostia. V 76. min po ruke Macejku v pokutovom území Püspöky bezpečne vyrovnal z pokutového kopu. Domáci, aj keď sa im nedarilo pridali na dôraze a výsledkom bol víťazný gól Šelmeciho po rohu Škorníka.

Góly: 26. Flašík, 90. Šelmeci - 72. Püspöky (11m). ŽK: Šelmeci - Prepelica, Pračko. Rozhodoval Tokár, 400 divákov. ŽIAR NAD HRONOM: Dúbravický - Škorník, Michalík, Páleník, Šelmeci, Číž, Flašík, Silný (46. Ceplák), Puliš, Macejko, Žiak (82. Lalo).

Kremnička - Ružomberok B 1:0 (1:0)

Zápas za hustého dažďa začali s miernou prevahou hostia. V 10. min strela Latiaka išla tesne vedľa brány. Po štvrťhodine prebrali iniciatívu domáci. V 15. min mal vyloženú šancu Hirka, ale jeho strelu v poslednej chvíli zrazila obrana hostí. V 18. min po centri Pilka umiestnil Hirka hlavičku k žrdi, ale Hajdúch ju stačil vyraziť na roh. V 28. min sa už domáci priaznivci tešili. Trestný kop Chomu prenikol Hajdúchovi do siete. V 41. min ešte Juračka vybehnutým zlikvidoval únik Bačíka. Druhý polčas začali hostia šancou, keď Ovšianik vysunul Bačíka, ale jeho strela šla vedľa. Rezerva Ružomberka postupne ovládla stred pola a zatlačila domácich do defenzívy. Vynikal najmä Latiak, po ktorého akciách obrana na čele s Juračkom iba s námahou odolávala. Domáci mali v druhom polčase jedinú šancu, keď Pilkov center z dobrej pozície dal Mořingl vedľa. Obrana domácich stála na pevných nohách a ubránila najtesnejší výsledok. Na ťažkom teréne, obidve mužstvá hrali rýchlo a hrou potešili prítomných divákov.

Góly: 28. Choma. ŽK: Pilko, Choma - Sedlák, Božok, Paluba. Rozhodoval Vojtek, 300 divákov. KREMNIČKA: Juračka - Pilko, Kolár (81. Nemec), Mořingl, Gyüre, Hirka (62. Priadka), Choma, Kulfas, Országh, Murín (90. Čabala), Pagáč. RUŽOMBEROK B: Hajdúch - Paluba, Jurčo, Had, Ovšianik, Bédi, Božok, Sedlák, Chrapčiak, Latiak, Bačík.

Dolný Hričov - Rakytovce 0:3 (0:0)

Od začiatku zápasu bola zrejmá technická i fyzická prevaha hostí. Už v prvom polčase nevyužili niekoľko čistých gólových príležitostí a výsledok 0:0 nevyjadroval vývoj zápasu. V 3. min Faško po samostatnom úniku strelil vedľa. Rovnako v 7. min prudko vedľa brány strelil Karasy. V 9. min nevyužil čistú gólovú šancu sám pred bránou Jobko. Domáci iba v 13. min strelili nad bránu Kováčom a v 17. min Turka z ďiaľky pod brvno, strelu vyrazil brankár Vyskoč. V 30. min vyšachovali hostia celú domácu obranu, ale Fojtík sám pred bránou strelil vedľa. Druhý polčas priniesol zvýšenú bojovnosť domácich, ale stále nebezpečné protiútoky hostí. V 55. min dezorientovaný Randík hlavou vsietil vlastný gól a bolo 0:1. Už o dve minúty stratili domáci loptu v strede ihriska a rýchly protiútok zakončil Fojtík druhým gólom. Domáci bojovali, ale na rozbehnutých hostí nestačili. V 68. min opäť po rýchlom protiútoku a ideálnej prihrávke Vígaša, zvýšil Jobko na konečných 0:3. V 73. Vígaš z bezprostrednej blízkosti prekopol bránu. Jedinú čistú gólovú šancu mali domáci v 70. min ale Kahát samostatný únik zakončil strelou do brankára.

Góly: 55. Randík vl., 57. Fojtík, 70. Jobko. Rozhodoval Szabó, 200 divákov.

DOLNÝ HRIČOV: Kurota - Masný Martin, Capanda (59. Novysedlák), Turek, Červenec (73. Koštek), Kabašta, Masný Michal, Randík (60. Kahát), Vančík, Pandúr, Kováč. RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka (46. Vígaš), Móres, Karasy, Homola, Pavlík (84. Gnida), Fojtík, Turčan, Hric, Jobko (79. Terek).

Podbrezová B - Bytča 1:1 (0:0)

Na výborne upravenom trávniku obe mužstvá produkovali hru, ktorá v prvom polčase končila na hranici šestnástky. Domáci ohrozili bránu súpera strelami Pančíka v 15. a 25. min, keď po trestnom kope nedokázali dopraviť loptu z bezprostrednej blízkosti do brány Bytče. V 35. min Pančík, z trestného kopu nastrelil brvno brány hostí. Prvú strelu na bránu domáceho mužstva vyslali hostia v 42. min Čikotom. V úvode druhého polčasu mal dobrú príležitosť Kliník, keď centrovanú loptu z 10 m poslal nad domácu bránu. S pribúdajúcimi minútami tlak domáceho mužstva narastal, ale gólové príležitosti hlavičkami nevyužili Šišiak ani Kostúr. V 65. min po spornej situácii získal vedenie pre hostí Minárik. V 67. min mal veľkú príležitosť domáci Šišiak, ktorý z päťky netrafil prázdnu bránu. O vyrovnanie sa postaral Patráš, ktorý v 77. min prudkou prízemnou strelou trafil ľavý kút brány hostí. V závere stretnutia, dobré gólové príležitosti nevyužili domáci Patráš a Špulica.

Góly: 77. Patráš - 65. Minárik. ŽK: Jurčo, Koňušík - Raždík, Bujný. Rozhodoval Petrinec, 220 divákov. PODBREZOVÁ B: Martvoň - Jurčo, Koňušík, Kmeť, Kostúr (69. Urbančok), Rybnikár (27. Patráš), Šišiak, Špulica, Pančík, Pišoja, Turňa. BYTČA: Magerčiak - Takáč, Gajdošík, Chrenko (71. Bujný), Kliník (26. Minárik), Trnovec, Čikota, Šelmek, Beneš, Kadák, Razdík.

Ostatné výsledky: Martin - Revúca 1:1 (0:0), 83. Lettrich - 85. Medvec, L. Mikuláš - Tomášovce 2:4 (1:1), 29. Labaška, 65. Kašpar - 33. a 80. Vrbiniak, 67. Kučera, 72. Mihál, Žilina B - K. N. Mesto 1:6 (0:2), Staš - Šidlo 2, Chovanec, Voška, Molnár, Bočej, Čadca - T. Teplice 0:4 (0:3), 6. M. Jeťko, 22. Kravárik (z 11 m), 43. Privitzer, 64. Holý.

16. Martin 18 1 3 14 17 : 52 6

20. kolo - 25. apríla o 16.00: K. N. Mesto - Čadca, T. Teplice - Kremnička (24. 4.), Ružomberok B - L. Mikuláš (10.30), Tomášovce - Podbrezová B (24. 4.), Bytča - Martin, Revúca - D. Hričov, Rakytovce - Žiar, Lučenec - Žilina B.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  2. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  5. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  6. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 5 815

V Brezne je jediné mobilné odberné miesto, masívne testovanie pripravujú cez víkend

Počas týždňa nevie podľa primátora Abela zdravotnícky personál na testovanie poskytnúť ani breznianska nemocnica.

Testovanie na koronavírus SARS-CoV-2 v Českej republike.