Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky

V dráme na žilinskej tráve rozhodol o remíze Flašík!

III. liga

Žilina B - Žiar n/Hr 2:2 (1:0)

Stretnutie považované za šláger kola sa odohralo na umelom trávniku MŠK a potvrdilo, že prívlastok mu skutočne patril. Okrem strelených štyroch gólov mohli obidve mužstvá pridať z množstva šancí ďalšie. Už priebehu prvých štyroch minút mohli hostia skórovať dvakrát, Kuciak reflexívne zachránil. Následne domáci Hrbek v 7. min neuspel pri samostatnom nájazde, a z protiútoku mohli hostia skórovať. Domáci sa ujali vedenia v 13. min, keď z pravej strany nacentroval Martini a Šimček otvoril skóre. V 25. min Ďurica po technickom uvoľnení nastrelil iba brankára a v 44. min Šimček netrafil prázdnu bránu. V druhom polčase hostia prevzali iniciatívu, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól, keď v 59. min prešiel center celou 16-kou a Páleník vyrovnal. Hra sa po góle pritvrdila. Záver stretnutia sa musel divákom páčiť. Najskôr v 85. min Hrbek získal domácim vedenie, keď brankárom vyrazenú strelu na dvakrát dorazil do siete. V nadstavenom čase však Kuciak zbytočne fauloval útočníka hostí a z pokutového kopu Flašík vyrovnal.

Góly: 13. Šimček, 85. Hrbek - 59. Páleník, 93. Flašík (z 11 m), ŽK: Straka, Šimček, Martini, Kuciak - Kuric, Ceplák, Škorník. Rozhodoval Palušák, 100 divákov. ŽILINA B: Kuciak D. - Drahno M., Staš, Martini (78. Kaštan), Jamečný, Trhančík, Janiš R., Ďurica M. (46. Straka), Hrbek, Šimček, Minarčík (81. Mičica). ŽIAR NAD HRONOM: Dúbravický - Škorník, Kuric, Šelmeci, Číž, Flašík, Silný, Páleník, Žiak (84. Šouc), Puliš, Ceplák.

Tomášovce - Kremnička 0:1 (0:0)

Hra od začiatku získala náboj a hralo sa vo veľmi dobrom tempe. Mužstvo Kremničky pôsobilo suverénnym dojmom , kontrolovalo hru, odvracalo útoky domácich a vyťažilo z minima maximum, keď jednu z mála chýb domácej obrany v 70. min. potrestalo jediným gólom. Domáci sa mohli ujať vedenia už v prvej minúte, ale Kubát v dobrej pozícii prehodil bránu Juračku. Hostia z protiútoku nebezpečne ohrozili bránu domácich, po centri však v skrumáži faulovali domáceho brankára. Hostia boli nebezpeční najmä zo štandartných situácií , ale domáca obrana ich nebezpečné rohové kopy a centre zo strán dokázala odvracať. V úvode druhého polčasu Grajciar po vysunutí od Družbackého trafil iba bočnú sieť brány hostí. Domáci mali iniciatívu na kopačkách, ich útoky boli čoraz nebezpečnejšie, stroskotávali však na dobrej obrane hostí dirigovanej Juračkom. V 75. minúte s námahou vytlačil strelu domácich na roh a v 88.minúte aj hlavičku Mihála z bezprostrednej blízkosti.

Gól: 70. Mořingl, ŽK: Vrbiniak - Priadka, Kulfas. Rozhodoval: Kubačka, 450 divákov. TOMÁŠOVCE: Valach - Mihál, Ďurica, Banski, Valúch- Vrbiniak( 77. Cvejkuš), Družbacký, Bešinský, Kubinec, Kubát, Grajciar. KREMNIČKA: Juračka - Pilko, Kulišiak (66. Nemec),Mořingl,Gyure- Priadka ( 46. Hirka), Choma, Kulfas, Orszák-Murín ( 90. Juhoš), Pagáč.

Rakytovce - Martin 5:0 (3:0)

Po počiatočnom oťukávaní mužstiev v 5. min akciu domácich potiahol Fojtík a po jeho centri Jobko hlavou skóroval na 1:0. V 9. min po rýchlom protiútoku domácich dal Jobko vo vyloženej šanci hlavou do Ambroza. V 11. min opäť po centri Fojtíka Turčan nekompromisne zvýšil. V 32. min sa dobre zorientoval Pavlík a spoza 16-ky prehodil brankára. V 36. min po centri Turčana Fojtík z voleja strelil prudko mimo brány hostí. Martinčania mali šancu skórovať v 39. min, keď Vyskoč zle rozohral, ale Schérer strelil do rúk brankára. Domáci mohli o chvíľu zvýšiť, ale Faško sám pred brankárom zaváhal. V úvode druhého polčasu po akcii Jobka Turčan prebral loptu a zvýšil. O dve minúty mohli hostia znížiť, no Vyskoč bol dobrým zákrokom proti. Domáci pokračovali v nátlakovej hre a po faule na Jobka v 63. min Fojtík z pokutového kopu uzavrel skóre. V závere mal Rusko tri šance, ale v 75. min netrafil do prázdnej brány a v 80. a 85. min zachránil Ambróz. Aj keď hostia bojovali a dostali sa k trom šanciam, domáci ich jednoznačne prevýšili a mohli pridať ďalších päť gólov.

Góly: 11. a 48. Turčan, 5. Jobko, 31. Pavlík, 63. Fojtík (z 11 m). ŽK: Hurík - Pauer. Rozhodoval I. Krško, 340 divákov. RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka, Móres, Karasy, Hurík (46. Homola), Pavlík, Fojtík, Turčan, Faško (63. Rusko), Hric, Jobko (75. Vigaš).

Revúca - Podbrezová B 0:1 (0:1)

V 5. min Kubuš stratil loptu pred bránou súpera a hostia nebezpečne ohrozili domáci bránu. Medvec na dvakrát zachránil na roh. V 12. min Dachov center sprava skončil na bočnej sieťke. V 14. min nepresne vystrelil hosťujúci Belko. V 16. min Lipták centroval z ľava, Kubiš z pravej strany hlavičkou trafil tyč a brankár vyrazil na roh. Následne Medvec vybojoval loptu, poslal dopredu Liptáka, ktorý tiesnený hlavičkoval do brankára. Tempo hry diktovali domáci, ktorých hostia nedovolene zastavovali. V 28. min nebezpečne vystrelil Turňa, no Schmidl kryl. V 39. zahrával Lipták trestný kop na Gömöriho, ktorý trafil iba Gazdu do tváre. V 42. min Kostúr zakončil k pravej tyči. V 44. min Buvala v páde slabo vystrelil a Schmidl chytil čistý gól Gerčáka. V 67. min zachraňoval Urc videl po faule červenú kartu. V 69. fauloval Gömöriho Belko a po druhej žltej sa tiež porúčal z ihriska. V 77. min strelil Kostúr k tyči, ale brankár vyrazil na roh.

Gól: 42. Kostúr, ŽK: Buvala - Belko, Gazda ČK: 67. Urc - 69. Belko. Rozhodoval Králik, 600 divákov. REVÚCA: Schmidl - Barna, Dacho (64. Gočaltovský), Dzura, Lipták, Urc, Medvec, Buvala, Vranec, Kubuš (45. Hrbál), Gömöri.

PODBREZOVÁ B: Belica - Gazda, Jurčo, Košč, Gerčák, Rusko, Belko, Špulica, Pančík (89. Urbančok), Kostúr, Turňa.

Ostatné výsledky: Lučenec - D. Hričov 6:0 (4:0), 2., 43., 63. Póch , 7. Püspöky, 45. Máč, 90. Mračko, Bytča - L. Mikuláš 0:0, Ružomberok B - Čadca 4:0 (3:0), 12. Kurty, 15., 19. a 78. Bačík, Kysucké N. M. - T. Teplice 0:1 (0:0), 87. J. Jeťko.

10. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme 8 893

Stredoslovenské múzeum zrekonštruuje fasádu Thurzovho domu za takmer 400-tisíc eur

Dom na Námestí SNP je jednou z najstarších zachovaných svetských stavieb v Banskej Bystrici, nachádza sa v ňom vzácna Zelená miestnosť.

Thurzov dom - jedna z najstarších svetských pamiatok v meste.

Festival VIVAT VOX ORGANI 2020 sa začne 25. júla (+PROGRAM)

Tohtoročný festival rozozvučí vzácne organy v kostoloch v Španej Doline a Evanjelickom kostole na Lazovnej ulici v Banskej Bystrici.