Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Beh oslobodenia opäť vyhral Križák

Žiar nad Hronom - V areáli mestského parku sa konal 2. apríla 16. ročník Behu oslobodenia mesta Žiar nad Hronom. Organizátorov potešila účasť 396 pretekárov z mnohých miest Slovenska. Spomedzi 352 bežcov v žiackych a dorasteneckých kategóriách boli najrýchlejší: Marek Karvaš, Pavol Rógl a Vladimír Širáň (všetci traja z II. ZŠ Kremnica), Ema Mesárošová, Ivana Kuriačková a Michaela Harmadyová (všetky z Levíc), Miroslav Žikavský a Patrik Páleník (obaja z obce Čierne Kľačany, Zuzana Osvaldová (Banská Štiavnica), Jana a Petra Čitáriové zo Žiaru nad Hronom.

V hlavnej kategórii, v behu mužov do 39 rokov štartovalo 24 pretekárov. Vlaňajšie prvenstvo obhájil Ján Križák (AŠK Grafobal Skalica), ktorý 6000-metrovú trať absolvoval v čase 17:59,35 min. Druhý do cieľa dobehol Róbert Rolko (AŠKP Žilina) - 18:21,41 min., tretí bol Imrich Maďar (AMK Nové Zámky) - 18:41,26 min. ,,Beh oslobodenia v Žiari som vyhral po štvrtýkrát, tentoraz systémom štart cieľ. Znova som sa spoliehal na to, že súperov hneď na začiatku "uťahám" a zvíťazím. To sa mi podarilo, keď môj čas bol takmer o pol minúty lepší ako Rolkov. V najbližšom období hodlám absolvovať kros v Dubnici, beh na 15 kilometrov v Nových Zámkoch a 18. apríla majstrovstvá Slovenska krosárov v Dudinciach. Samozrejme, že rátam s účasťou na tohtoročnom Žiarskom polmaratóne, ktorý som už sedemkrát vyhral,"

povedal víťaz Ján Križák zo Skalice.

Víťazi ďalších kategórií dospelých v 16. ročníku Behu oslobodenia v Žiari: muži 40-49-roční: Štefan Packo (AMK Nové Zámky), 50-59-roční: Ján Mesároš (AGS Prievidza), 60-roční a starší: Jiří Kaňa (Skalica). Ženy do 34 rokov: Jana Styková (Nové Zámky), 35-49-ročné: Mária Kuriačková (Levice), 50-ročné a staršie: Valéria Spišková (Handlová).

Organizátori začali už s prípravou 12. ročníka Žiarskeho polmaratónu na trase Žiar nad Hronom – Lutila – Slaská - Žiar nad Hronom, ktorý sa uskutoční 12. júna ako majstrovstvá Slovenskej republiky v polmaratóne.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 603

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.