Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Žiarčania nadelili štvorku, Kremničke stačil aj jeden gól

III. futbalová LIGA

Kremnička - Bytča 1:0 (0:0)

Domáci začali zápas príliš vlažne, takže prvú štvrťhodinu hostia s prehľadom odvracali všetky príležitosti. Prvé vzrušenie priniesla 18 min. Hosťujúca obrana krátko po sebe dvakrát odvrátila loptu v blízkosti brankovej čiary a to po hlavičke Chomu a následnej strele Országha. V 23. min Klec pohotovo vyrazil nad bránu tečovanú strelu Országha. Zvyšok prvého polčasu sa hra pohybovala medzi pokutovými územiami a diváci nevideli žiadne vtipné akcie obidvoch mužstiev. Druhý polčas začali domáci tlakom, ale obrana hostí odolávala. Až v 50. min kopali rohový kop a po ňom pred Ďurdíkom v poslednej chvíli zachránilia obrana. Víťazného gólu sa dočkali domáci v 69. min, keď center Mořingla usmernil Kulišiak hlavou do siete Kleca. Po góle hostia otvorili hru a snažili sa postupnými útokmi dostať pred Juračku. Gólovú šancu si ale nevypracovali, pričom domáca obrana už do konca zápasu stála na pevných nohách. V priemernom zápasie nakoniec zaslúžene zvíťazilo domáce mužstvo.

Góly: 69. Kulišiak. ŽK: Priadka - Beneš. Rozhodoval Doboš, 200 divákov.

KREMNIČKA: Juračka - Pilko, Kulišiak, Moříngl, Gyüre, Priadka (69. Kolár), Choma, Kulfas, Országh (59. Hirka), Murín, Pagáč.

Podbrezová B - Rakytovce 0:0

Na výborne upravenom trávniku mužstvá od úvodných minút produkovali technickú hru s množstvom prihrávok, ale bez streleckého zakončenia. V 11. min domáci trikrát za sebou zahrávali roh, z čoho pramenila prudká Koňušíkova hlavička, ktorá tesne letela nad bránu hostí. Strely Pančíka, Ruska a Urbančoka z diaľky brankár hostí bezpečne chytil. V 31. min prvá nebezpečná strela hostí, ktorú Belica vyrazil na roh. Najväčšiu príležitosť mali hosti v 41. min Fojtíkom, ktorého strelu na päťke stačil zblokovať domáci Rusko. Po kope z rohu Belica ležiaci na zemi stačil rukou vytisnúť loptu do ihriska. V druhom polčase sa hra odohrávala medzi šestnástkami bez korenia zápasu streľby. V 65. min po chybe domáceho Ruska gólovú príležitosť Jobka zneškodnil brankár Belica. V závere stretnutia, v 85. min Špulica vnikol do šestnástky, avšak zblízka nastrelil len brankára hostí.

ŽK: Koňušík - Rusko, Hric, Vyskoč. Rozhodoval Ihring, 250 divákov.

PODBREZOVÁ B: Belica - Gazda, Koňušík, Patráš, Jurčo (64. Gerčák), Rusko, Urbančok (78. Kučerák), Pančík, Belko, Špulica, Turňa. RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka, Homola, Karasy, Hurík, Pavlík, Fojtík, Turčan, Faško (90. Stribula), Hric, Jobko.

Žiar nad Hronom - K. N. Mesto 4:1 (1:1)

Prvá pekna akcia domácich sa zrodila v 12. min, keď po ideálnej prihrávke Puliša vyťažil Silný len roh. V 20. min strieľal Páleník, jeho strelu brankár vyrazil a Puliš loptu pohotovo vrátil do brány - 1:0. V 22. min rozhodca Šulek po čistom zákroku Oberta odpískal proti domácim jedenástku, ktorú Gapa bezpečne premenil. V 52. min išiel do šance Páleník, zozadu bol postrčený a Flašík z 11 m kopu zabezpečil domácim vedenie 2:1. V 54. min Čížov volej skončil tesne nad. V druhom polčase hostia akoby strácali silu a domáci si neustálym pohybom vytvárali šance, ktoré likvidoval veľmi dobre chytajúci Kuciak. Spoza šestnástky dvakrát vystrelil nebezpečne Ceplák a potom už v 69. a 84. min uzatváral skóre agilný Páleník.

Góly: 20. Puliš, 52. Flašík (11 m), 69. a 84. Páleník - 22. Gapa (11 m), ŽK: Obert, Flašík, Michalík - Jančiga, Vlček, Bočej. Rozhodoval: Šulek 450 divákov.

ŽIAR NAD HRONOM: Dúbravický - Škorník, Michalík, Páleník, Kuric (88. Macejko), Šelmeci, Číž, Flašík, Silný (73. Ceplák), Obert (42. Žiak), Puliš.

Ostatné výsledky: Čadca - Tomášovce 0:1 (0:1), 42. Grajciar, Dolný Hričov - Žilina B 0:3 (0:2), 17. Trhančik (11 m), 26. Mičica, 87. Hrbek, L. Mikuláš - Revúca 2:0 (1:0), 22. Blaščík, 67. Žihlavník, Martin - Lučenec 2:0 (1:0), 28. Pauer, 59. Kucian, T. Teplice - Ružomberok B 4:0 (2:0), 20. a 34. Privitzer, 58. Koleno, 78. J. Jeťko.

16. Martin 16 1 2 13 16 : 46 5

Ďalší program – 18. kolo, sobota 10. apríla o 15.30: Tomášovce – Kremnička, nedeľa 11. apríla o 10.30: Ružomberok B – Čadca, o 15.30: K. N. Mesto T. Teplice, Bytča L. Mikuláš, Revúca Podbrezová B, Rakytovce Martin, Lučenec D. Hričov, Žilina B Žiar.

Ďalší program – 18. kolo, nedeľa 11. apríla: Fiľakovo - Hrochoť, Králiky - V. Krtíš, Žiar B - Tisovec, Tornaľa - Selce, Poltár - Zvolen, Kalinovo - Brusno, Dubová - Hliník

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 625

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.