Sobota, 17. apríl, 2021 | Meniny má RudolfKrížovkyKrížovky

Pečovský rozhodol premiérovým gólom

Futbalisti Petržalky v jesennom zápase na banskobystrických Štiavničkách inkasovali v úvodnej polhodine štyri góly (nakoniec 5:2). Teraz však proti ním stála iná Dukla, ktorej chýba hlavne režisér Sovič. Vojakom viazla kombinácia a iba snaha na strelenie gólu nestačí. ,,Chlapci vedia hrať futbal, len z pocitu zodpovednosti, obrovského snaženia, prišli chyby," povedal tréner Dukly Ladislav Molnár.

Koučove slová akoby potvrdil Viktor Pečovský s Kulíkom, keď dve minúty pred koncom zrealizovali gólovú akciu, ktorá poteší. Kapitán a opora obrany Petržalky, 36-ročný Štefan Maixner má skúsenosti na rozdávanie, ale po stretnutí dlho krútil hlavou, čo im 21-roční Banskobystričania vyviedli. ,,Prakticky som tú loptu mal. Len išla desať centimetrov okolo mojej nohy, na ktorej som stál a nedokázal som do nej kopnúť. Bola to smola, náhoda, šťastie, ako pre koho," povedal Š. Maixner. Nešťastný záver si Petržalčania akoby vypýtali, keď sa zdalo, že odpadávali hlavne mentálne. ,,Brzdila nás psychika. V 60. min sa vždy zľakneme, že môžeme uhrať dobrý výsledok a stiahneme sa dozadu, načo sme teraz doplatili. Prvý polčas sme boli aktívnejší smerom dopredu a pripravili sme si štandardné akcie. Po prestávke sme nepodržali loptu v útoku a nedotiahli sme žiadnu akciu do konca. Dukla si vytvárala stále väčší tlak a jednoducho to tam raz padlo," dodal Š. Maixner. Na otázku, či si pred cestou do B. Bystrice pripomenul jesenný výprask, odpovedal: ,,Ja určite. Bol som si vedomý, že v ostatných troch zápasoch dala Dukla iba gól. Pritom mali väčšie šance ako teraz. Akoby smola prešla z nich na nás."

Čiernobalocký rodák Viktor Pečovský prvýkrát vstúpil na prvoligový trávnik proti Humennému pred štyrmi rokmi, keď mal 16 rokov a desať mesiacov. Vtedy Dukla vypadla a tak gól proti Petržalke bol pre Viktora premiérový v najvyššej súťaži. ,,Je to super pocit a teší ma, že mi to po dlhej dobe padlo. Už predtým som mal šance, ale prišlo to v pravú chvíľu. Dlho sme sa trápili, napriek tomu sa nám podarilo vyhrať. Potrebovali sme výhru," povedal šťastný strelec, ktorý sa mohol radovať už v prvom polčase, ale trafil iba žrď. ,,Chýbala mi lepšia kopacia technika. Pred gólom som videl otvorený priestor a tam som namieril. Bol som blízko brankára a nemal som dôvod niečo vymýšľať. Vďaka patrí Kulíkovi za výbornú prihrávku." Pred zápasom so Slovanom celý týždeň Pečovský vôbec netrénoval pre chorobu a sily mu očividne chýbali. ,,Už som mal toho dosť, napriek tomu som stále išli na doraz. Celý týždeň bol namáhavý pre mužstvo, potrebujeme si oddýchnuť," dodal unavený Pečovský, ktorý na oslavy prvého ligového gólu ani nepomyslel.