Duklu vykúpil zásah v závere

Bystričania 88. minút režírovali drámu

Corgoň liga

Dukla B. Bystrica - 1. FC Artmedia Petržalka 1:0 (0:0)

Oslabená Dukla sa od začiatku trápila a už v 5. min Dzúrik odkopol strelu Straku do bezpečia. Petržalka však prišla s deštrukčnou taktikou, veľa sa do útoku nepúšťala a jej prioritou bolo neinkasovať. Domáci postupne prevzali iniciatívu, no veľké nebezpečenstvo z ich kopačiek nehrozilo.V 9. min po Pečovského akcii mieril Bartoš nad a v 20. min slabá strela Jakubka na Kollára nestačila. V 27. min sa Semeník prekĺzol pomedzi Tchuřa a Maixnera a strelil vedľa. O dve minúty sa niečo podobné podarilo Pečovskému, ktorý trafil ľavú žrď. V 32. min Krajčí strelil do stredu brány, kde bol pripravený Zajac, ktorý si poradil o sedem minút aj so Suchánkou strelou. Po prestávke sa banskobystrickí hráči snažili útočiť po krídlach, rýchlosť Pančíka, Pečovského a Vyskoča platila na súperov, ale chýbali finálne prihrávky. Z ojedinelého útoku Suchánek trafil v 65. min sieť, ale pre ofsajd rozhodca Micheľ gól neuznal. Domáci dreli do posledných minút, ale ich snaha neprinášala gólové vyjadrenie. Hlavným dôvodom bola absencia streľby. Až v 83. min sa odhodlal Urgela, mieril vysoko nad. Vykúpenie prišlo v 88. min. Kulík našiel na rohu šestnástky Pečovského, ktorému nikto nestál v ceste a po krátkom zbehnutí nekompromisne zavesil.

Gól: 88. Pečovský, ŽK: Veselý, Svintek, Vyskoč, Semeník - Straka. Pred 5 680 divákmi rozhodoval Micheľ. DUKLA: Zajac - Vyskoč, Veselý, Dzúrik, Pančík ml. - Pečovský (92. Penov), Svintek, Kulík, I. Bartoš (68. Urgela) - Semeník, Jakubko. ARTMEDIA: Kollár - Burák, Borbély, Maixner, Ďurica - Pinte (90. Zárecký), Straka, Šoltis, Tchuř (90. Mikulič) - Suchánek, Krejčí.

Miro Greško

Ostatné výsledky 22. kola: Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:2 (1:0), 25. Bukvič - 49. Pospíšil, 78. Sapara, Matador Púchov - AS Trenčín 1:0 (1:0), 31. Belák, ZTS Dubnica - Spartak Trnava 1:0 (1:0), 34. A. Nemec, MŠK Žilina - Inter Bratislava 2:1 (1:0), 45. Bažík, 85. Sninský - 73. Lembakoali.

10. Slovan 22 5 8 9 22 : 31 23

Ďalší program - 23. kolo, sobota 27. marca o 15. hod.: Inter - Dubnica, Trnava - B. Bystrica, Ružomberok - Púchov, o 17. hod.: Trenčín - Žilina, nedeľa 28. marca o 10.30 hod.: Petržalka - Slovan.

Hlasy trénerov

Ladislav Molnár, tréner Dukly: ,,Očakávali sme úplne iný zápas ako v jeseni. Naša zostava nie je optimálna a zodpovednosť na hráčoch, ktorí nastúpili, bola veľká a nevedeli sa zbaviť kŕča. Súper potvrdil kvalitu, má skúsené mužstvo, ktoré sa vie na takéto zápasy pripraviť. Zaslúžili sme si vyhrať. Po dvoch neúspešných zápasoch, ktoré pre nás vyzneli opticky, sme víťazstvo potrebovali. Chcem sa poďakovať divákom za trpezlivosť, že nevideli futbal, na ktorý boli zvyknutí. Verím, že Pečovského gól bol zlomovým bodom."

Vladimír Weiss, tréner Petržalky: ,,Myslím si, že ľudia videli výborný boj, zaujímavý zápas, aj keď nie z toľkými šancami ako sú zvyknutí. Dobre sme bránili, hlavne Jakubka a Semeníka a domáci sa nedostali do veľkého tlaku. Žiaľ, nepodarilo sa nám to udržať do konca a inkasovali sme gól. Domáci si zaslúžili kúsok šťastia a víťazstvo, boli aktívnejší. Podali sme výborný výkon. Bystrica hrá najnáročnejší futbal v lige, postavený na kondícii a zodpovednom prístupe."