Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

HOKEJ

Horehronci už môžu oslavovať

I. liga - 41. kolo: Spartak Dubnica - ŠaHK Iskra B. Bystrica 5:0 (3:0, 1:0, 1:0), góly: 3. a 20. Ižvolt, 4. a 34. Šimčík, 51. Potáč, vylúčení 1:2 na 2 min., Koštial (B. Bystrica) 10 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0. B. BYSTRICA: Dobrý - Lániček, Šporka, Mihálik, Plandor, R. Dilík, K. Ozorák, Bracho, Michalek - Kulich, Kamenský, Handlovský - Pažítka, Kentoš, Pohorelský - Dobrota, L. Ondreička, Koštial - Fajnor, Babic, T. Longauer.

Banskobystričania prvú tretinu nezvládli. Na začiatku v rozpätí 27 sekúnd inkasovali dva góly z hokejky Ižvolta a Šimčíka a dobre rozbehnutý favorit si už situáciu nenechal skomplikovať. Dubničania v ďalších tretinách pridali ešte po jednom góle, kým zachraňujúca sa B. Bystrica vyšla na Považí strelecky i bodovo naprázdno.

Ostatné výsledky: Prešov - Detva 4:2, Sp. N. Ves - Trebišov 5:3, Senica - Pov. Bystrica 7:1, Piešťany - Prievidza 1:2 po predĺžení.

11. B. Bystrica 37 9 2 0 4 22 93 : 140 35

Ďalší program - utorok 17. februára: B. Bystrica - Senica, Pov. Bystrica - Prievidza, Piešťany - Sp. N. Ves, Trebišov - Topoľčany, Detva - Dubnica.

II. liga - Skupina Východ - 13. kolo: MHK VTJ Sabinov - HK MŠK Brezno 0:2 (0:2, 0:0, 0:0), góly: 10. Donoval, 18. Dubecký, vylúčení 2:2 na 2 min., Jozefko (Brezno) 10 min. MŠK BREZNO: Cpin - Donoval, Kán, Ferjanc, Krupčík, Goláň - Jozefko, Turňa, Gerö - Fábry, Jerguš, Dvorský - Dubecký, Kolarovič, Rusnák - Richter.

Kvôli chorobám a zraneniam nastúpilo Brezno na svoj posledný zápas vo východnej skupine (o týždeň má voľno) v pozmenej zostave, káder doplnili niekoľkí juniori. Veľký problém spočiatku spôsobovalo aj husté sneženie (v Sabinove nie je krytý štadión). Hostia si ešte v prvej tretine dokázali vytvoriť dvojgólový náskok a neskôr sa už skóre nemenilo. Týmto víťazstvom sa hráči Brezna definitívne stali víťazmi východnej skupiny II. ligy.

Ostatné výsledky: Michalovce - Ružomberok 5:3, Dolný Kubín - Bardejov 3:3, Humenné malo voľno.

7. Humenné 11 1 1 9 32 : 66 3

Ďalší program - 14. kolo, sobota 21. februára: Ružomberok - D. Kubín, Bardejov - Sabinov, Humenné - Michalovce, Brezno má voľno.

Skupina Západ - 17. kolo: HK MŠK Žiar nad Hronom - HK 99 Ružinov 1: 8 (0:1, 1:4, 0:3), gól Žiaru nad Hronom: Šajban. MŠK ŽIAR: Michaleje (37. Pťoš) - Glian, Kpusta, Bča, Šauša, Ševčík - Šajban, Javorčík, Nociar - Dilík, Sečkár, Ragač - Danko, Strohner, Krupka.

Domáci sa prezentovali nezodpovedným a laxným výkonom, ktorým nepotešili 550 divákov na tribúnach v Žiari nad Hronom.

Ostatné výsledky: Zl. Moravce - Šaľa 9:3, Partizánske - N. Zámky 4:13, Levice - Nitra 3:7, zápas Trnava - Senica sa začal po uzávierke tohto vydania.

1. Nitra 17 15 0 2 110 : 48 30

2. N. Zámky 17 13 3 1 148 : 41 29

3. Trnava 16 13 2 1 109 : 42 28

4. Žiar n.Hr. 17 10 1 6 94 : 68 21

5. Ružinov 17 9 1 7 94 : 49 19

6. Levice 17 6 0 11 72 : 104 12

7. Z. Moravce 16 5 1 10 61 : 132 11

8. Partizánske 16 5 0 11 68 : 118 10