Nedeľa, 24. február, 2019 | Meniny má Matej

BASKETBAL

Extraliga žien - 15. kolo: UMB B. Bystrica - ŽBK Poprad 59:66 (28:34), najviac bodov: Libičová 22, Belanská 13, Uhríková 7 - Barényiová 20, Husárová 13, Kalafutová 12, TH: 12/8 - 18/13, fauly: 21 - 17, trojky: 1 - 5.

Ostatné výsledky: Istrobanka - Myjava 88:73, Ružomberok - Slovan 102:34, Cassovia Košice - Delta Košice 65:90.

HÁDZANÁ

WHIL - 11. kolo: ŠKP B. Bystrica - Slovan Duslo Šaľa 25:24 (12:12), najviac gólov: Bencsóová 6, Tobiášová 5, Beňušková 5/3 - Hrabovská 4/3, Caltíková, Sedláková, Halásová, Stuparičová a Dubajová po 3, pok. hody 6/4 - 5/4, vylúčené 2:6, rozhodovali Haščík a Oťapka.

Vo vyrovnanom zápase rozhodol domáci nováčik po prestávke po zlepšenom útoku a tesnejšej obrane. Domáce v polovici druhého polčasu prvkýkrát viedli o tri góly (20:17, neskôr 21:18, 22:19 a 24:21) a náskok si udržiavali až do konca. Šalianky až v posledných sekundách kozmeticky upravili skóre na rozdiel jedného gólu. V domácom tíme sa strelecky darilo najmä domácej Bencsóovej, ktorá všetkých šesť gólov strelila v druhom polčase, dobre jej sekundovali Tobiášová s Beňuškovou. Bystričanky v bránke podržala aj J. Ivánková

Ostatné výsledky: Slávia Praha - Bánovce 45:27, Šurany - Zlín 20:20, Veselí - Partizánske 18:25, Cheb - Olomouc 17:21, Kunovice - Michalovce 24:34 (predohrali 19. januára).

Volejbal

Extraliga mužov - skupina o 5. až 10. miesto - 3. kolo: Stavbár Žilina - Petrochema Dubová 3:0 (21, 21, 23), ostatné výsledky: Nové Mesto - Humenné 0:3, St.Ľubovňa - STU Bratislava 3:0.

(šil)

1. Štefánka by Pulitzer
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Obce Horehronia ponúknu pestrý fašiangový program

Zvyky spojené s fašiangami stále dodržiavajú aj obce na Horehroní. Prinášame zoznam podujatí v okrese Brezno, ktoré sa konajú v posledný fašiangový víkend.

Fašiangové zvyky ovládli Španiu Dolinu

Tradíciu fašiangov obnovila v tejto obci nad Banskou Bystricou skupina nadšencov z Občianskeho združenia (OZ) Zvyky a tradície pred šiestimi rokmi.

Chrípky je v kraji menej, zatvorených je však stále až 41 škôl

Ochorenia na ARO v tomto týždni v absolútnom počte chorých najviac postihujú vekovú skupinu ekonomicky aktívneho obyvateľstva.

Škôlkari a školáci na východe mali tento týždeň prázdniny, ovplyvnilo to aj chorobnosť.

Legendárnu chalupu z Nevery po slovensky chcú postaviť nanovo (+ FOTO a VIDEO)

Čiernohronská železnica v nej plánuje vystavovať fotografie a dokumenty z nakrúcania filmu, zriadila by tu malé múzeum rekvizít a vzdala poctu tvorcom filmu a hereckému kolektívu.

Legendárna robotnícka chalupa v doline Obrubovanské už nestojí, no má šancu ožiť nanovo.