Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

HOKEJ

I. liga - 35. kolo: ŠaHK Iskra B. Bystrica - HK VTJ Sp. N. Ves 2:5 (0:1, 1:1, 1:3), góly: 23. Babic, 49. Mihálik - 4. a 47. Muránsky, 26. Jetš, 53. Tarkovács, 58. Pšenka, vylúčení 6:7 na 2 min., Miškolci (Sp. N. Ves) 10 min., presilovky 0:2, oslabenia 0:0. ŠAHK ISKRA: Dobrý - Lániček, Šporka, Mistrík, Plandor, R. Dilík, T. Mihálik . Pažitka, Kentoš, Pohorelský - Dobrota, Kamenský, Jedlovský - Handlovský, L. Ondreička, J. Budaj - Fajnor, Babic, T. Longauer.

Len necelé štyri minúty trvala nepriestreľnosť domáceho brankára Dobrého, ktorého prekonal Muránsky. Hostia boli pred domácou bránkou nebezpeční, ale gólman Iskry bol viackrát na mieste. Spišiaci boli lepším, kompaktnejším tímom, ale Iskra bojovala a ešte desať minút pred koncom bolo všetko otvorené. V 53. min. Tarkovács z presilovky a v 58. min. Pšenka gólom do prázdnej bránky definitívne položili B. Bystricu na kolená.

Ostatné výsledky: Prievidza - Topoľčany 4:2, Senica - Prešov 5:4, Pov. Bystrica - Dubnica 4:10, Piešťany - Detva 3:2, Trebišov mal voľno.

11. B. Bystrica 31 7 2 3 19 74 : 118 28

II. liga Východ - 9. kolo: MŠK Brezno - HKm Humenné 13:2 (3:0, 4:1, 6:1), góly Brezna: Pastucha 4, Gerö 3, Pilát 2, Sásik, Fábry, Goláň, Donoval, vylúčení 4:4 na 2 min., presilovky 2:1, oslabenia 0:0, 350 divákov. MŠK BREZNO: Hadžega (41. Cpin) - Hanuska, Goláň, Kán, M. Michal, Ferjanc, Donoval, Krupčík - Sásik, Pastucha, Turňa - Pilát, Gerö, Fábry - Paučík, Jerguš, Dvorský - Rusnák.

Súboj prvého s posledným miestami vyznieval ako exhibícia domáceho tímu, ktorý nastrieľal Humennému trinásť gólov. V domácom drese sa štyrmi gólmi blysol útočník Michal Pastucha, pri chuti bol aj B. Gerö. Okrem toho diváci ocenili potleskom aj ďalšie vtipné akcie, ktoré sa neskončili gólom. Brezno si vysokým víťazstvom upevnilo vedúce postavenie v tabuľke.

Ostatné výsledky: Sabinov - Ružomberok 7:2, Bardejov - Michalovce 4:1.

7. Humenné 8 0 1 7 20 : 48 1

II. liga Západ - 13. kolo: HK Šaľa - HK MŠK Žiar nad Hronom 3:6 (0:1, 3:1, 0:4), góly hostí: M. Dilík 3, Buda, Bača, Ševčík, vylúčení 10:12 na 2 min., Uhlík DKZ, Sečkár (obaja Žiar n. Hr.) 10 min. , presilovky 1:2, oslabenia 0:1, 150 divákov. MŠK ŽIAR: Puťoš (41. Michaleje) - Ševčík, P. Ľalík, Šauša, Bača, Kapusta - Šajban, Uhlík, Nociar - Sečkár, M. Dilík, Buda - Danko, Uhrovič.

Hostia po dvoch tretinách vybíjania sa v osobných súbojoch a zbytočnom faulovaní zabrali a v tretej tretine začali hrať hokej. O svojom víťazstve rozhodli štyrmi gólmi, domácich od vyššej prehry zachránil výborný brankár.

Ostatné výsledky: Levice - Zl. Moravce 12:4, Nitra - N. Zámky 4:2, zápasy Trnava - Partizánske, Senica - Ružinov sa skončili po uzávierke tohto vydania.

10. Šaľa 13 0 2 11 29 : 91 2

Stredoslovenská divízia - 6. kolo: ŠK Sokol Telgárt - HKm Detva 3:5 (0:1, 1:1, 2:3), góly 28. Jasenka, 50. Macák, 59. Zadražil - 12. Šufliarsky, 37. Koreň, 45. Belušiak, 48. Ilizi, 49. Šwarz, vylúčení 10:6, Marek Černák 10 min., Kožuch (obaja Telgárt) DKZ, presilovky 0:3, oslabenia 0:0, 100 divákov, rozhodoval Neuzer. TELGÁRT: Hlaváč - Macho, Mil. Lunter, Kosek, Kožuch, Zadražil - Macák, Macušek, Dilong - Jasenka, Polovka, Dubaj - Mil. Černák, Marek Černák, Pav. Černák.

Obe mužstvá predvádzali peknú, rýchlu kombinačnú hru s mnohými gólovými šancami. Domáci v 9. min. nastrelili žrď, hostia odpovedali dvomi samostatnými nájazdami, ale dobre chytajúceho Hlaváča prekonali až na tretí pokus. Veľmi dobre chytal aj brankár hostí Hromoho, ktorý mal veľa dobrých zákrokov a aj jeho zásluhou si hostia udržiavali svoj náskok, aby neskôr tromi gólmi rozhodli o výsledku.

ostatné výsledky: Rožňava - Lučenec 5:10, zápas Brezno - Revúca sa skončil po uzávierke tohto vydania. 1. Lučenec 5 5 0 0 46 : 17 10

2. Detva 6 5 0 1 37 : 15 10

3. Telgárt 5 2 1 2 30 : 27 5

4. Brezno 5 2 1 2 18 : 24 5

5. Rožňava 6 1 0 5 15 : 47 2

6. Revúca 5 0 0 5 17 : 34 0

(šil)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  6. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Dva archeologické lokality pri Priechode spojí náučný chodník

Lesný terén pri obci Priechod ukrýva stále neprebádané tajomstvá.

Mohutné hradby na vrchu Kopec stále čakajú na archeológov.

Vrcholná bezohľadnosť: Kolesami zničili pasienky pre kone

Majitelia Pony farmy na Suchom vrchu podávajú trestné oznámenie.

Takto vyzerali pasienky po nájazde.
Marek Penksa dal vo vrcholovom futbale vyše 70 gólov. Nadviaže na neho syn Marco?