Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

HOKEJ

I. liga - 26. kolo: ŠaHK Iskra - Kimex VTJ Topoľčany 2:4 (2:2, 0:1, 0:1), 5. Šporka, 17. Jedlovský - 4. Gráčik, 16. Hurtaj, 27. Vondrák, 44. Božík, vylúčení 5:11 na 2 min., Pažitka 10 min. - Sporina 10 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0. ISKRA: Dobrý - Lániček, Šporka, Mistrík, Mihálik, Plandor, Marcinko, A. Paško - Pažitka, Kentoš, Pohorelský - Budaj, Jedlovský, Handlovský - Fajnor, Babic, Longauer - I. Paško. Tomek.

Aj keď lepší začiatok mali hostia, Banskobystričania sa proti favorizovaným Topoľčanom rozohrali k dobrému výkonu, ktorému chýbalo len presnejšie zakončenie. Iskra dokázala pohotovo odpovedať len na prvé dva góly vo svojej sieti. Neskôr jej už zvlhol pušný prach a Topoľčany najmä v druhej polovici zápasu výbornými zákrokmi podržal brankár Chvojka.

Ostatné výsledky: Prešov - Sp. N. Ves 7:3, Dubnica - Prievidza 5:2, Trebišov - Piešťany 6:2, Detva - Senica 3:2.

11. Piešťany 23 5 1 1 16 65 : 107 18

II. liga Východ - 4. kolo: D. Kubín - HK MŠK Brezno 2:6 (0:1, 1:1, 1:4), góly: 19. a 48. Fábry, 22. Pilát, 49. Bendík, 59. Turňa, 60. Gerö, vylúčení 5:9 na 2 min., Pilát 10 min. MŠK BREZNO: Hadžega - Hanuska, Goláň, Krupčík, Ferianc, Kán, Donoval - Paučík, Pilát, Turňa, Fábry, Jerguš, Rusnák, Dvorský, Dubecký, Michal, Bendík, Gerö.

Hostia sa výraznejšie strelecky presadili až v poslednej tretine, keď v rozpätí minúty po dvoch góloch ,,ušli" domácim na 1:4. Gól na 2:4 v 59. min. ešte neznamenal bodku, po ňom sa totiž ešte dvakrát zapísali Brezňania.

Ostatné výsledky: Bardejov - Ružomberok 2:0, Sabinov - Humenné 4:2, Michalovce mali voľno.

7. Humenné 5 0 1 4 12 : 21 1

II. liga Západ - 8. kolo: Ružinov - MŠK Žiar nad Hronom 2:3 (0:1, 2:0, 0:2), Golian, Sečkár, Šajban, vylúčení 8:17, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. MŠK: Majzel - Golian, Ľalík, Ševčík, Malatinec, Šauša, Puček, Kotyk - Uhlík, Šajban, Buda - Sečkár, Nociar, Dilík - Halama, J. Ľalík, Uhrovič - Danko.

Hostia od Hrona naplnili svoje bodové ambície. O víťazný gól sa päť minút pred koncom postaral Šajban, domáci sa po ňom do vážnejšej situácie nedostali. ,,Vo vyrovnanom súboji rozhodla väčšia bojovnosť a kondícia, aj keď sme hrali väčšinu zápasu v oslabení," skonštatoval po víťaznom zápase manažér Žiarčanov J. Bitala.

Ostatné výsledky: Senica - Trnava 1:5, Nitra - Levice 7:3, N. Zámky - Partizánske 19:2, Šaľa - Zl. Moravce 3:3.

Stredoslovenská divízia

2. kolo: Sport Team Brezno - Sokol Telgárt 5:5 (1:2, 3:1, 1:2), Jablonský 2, Bauer, Gašpar, Makový - Macušek 2, Valigura 2, Polovka.

(šil)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Babilon vydal prvú kuchárku v slovenskej reči

Ján Babilon zhromažďoval recepty dvadsať rokov. V roku 1870 vydal prvú kuchársku knihu v slovenskom jazyku.

1 h

Skríningové testovanie sa v meste uskutoční cez víkend.

Zvážnica z Králik na Skalku je rozbitá, pri zjazdoch hrozia nepríjemné úrazy.

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

Preteky zrušili pre silný vietor a sneženie.

Výstrahu pre okresy Banská Bystrica a Brezno zvýšil Slovenský hydrometeorologický ústav na druhý stupeň.