Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Turčania si vyrábali dresy pred zápasom, ale v Rakytovciach nedohrali

Turčania si vyrábali dresy pred zápasom, ale v Rak

Žilina B - Kremnička 2:3 (2:2)

Šláger v studenom počasí priniesol veľmi dobré stretnutie so šťastnejším koncom pre hostí. V drese hostí podal veľmi dobrý výkon Chomístek, ktorý neustále zamestnával domácu obranu a bol pri všetkých góloch a akciách hostí. Vedenia sa ujali domáci, keď po priamom kope Putíka hlavičkoval Besta. V 27. min domáca obrana otálala s odkopom a Nemec zblízka dorazil na 1:1. Hra sa po góle vyrovnala a príležitosti mali oba celky. V 37. min. ukážkovou strelou do šibenice nedal Pilko Kuciakovi šancu. Z gólu sa hostia dlho netešili a v 41. min Červenec prudkou strelou k žrdi vyrovnal. V druhom polčase sa pokračovalo v nasadenom tempe a bolo iba otázkou času, na ktorú stranu sa prikloní šťastie. V 74. min domáca obrana znovu zaspala a voľný Chomístek ideálne prihral pred bránu Chomovi na tretí gól.

Góly: 14. Besta, 41. Červenec - 27. Nemec, 38. Pilko, 74. Choma. ŽK: Filo - Pilko, Praženica. Rozhodoval Martin, 200 divákov. KREMNIČKA: Juračka - Pilko, Kulišiak, Chomístek (90. Juhoš), Karásek, Praženica, Choma, Kulfas, Országh, Murín (83. Pagáč), Nemec (76. Hirka).

Žiar nad Hronom - Liptovský Mikuláš 2:2 (0:1)

Chorobami a zraneniami zdecimovaný Žiar nastúpil proti vedúcemu tímu v pozliepanej zostave. V 3. min Šelmeciho strelu vykopával z bránkovej čiary obranca hostí. V 7. min mali šancu hostia, ale Kašparovu tutovku zlikvidoval Brezina. V 28. min hlavička Žihlavníka skončila v bráne prekvapeného Brezinu. V 59. min šancu Oberta zlikvidoval Kubáň. V 69. min novozložená obrana Žiaru nedôrazne atakovala Žihlavníka, ktorý zvýšil na 0:2. Domáci sa však nevzdali. V 72. min po centri Bonču znížil Číž a potom rozhodca neuznal pre údajný ofsajd gól Oberta. V 75. min po tlaku domácich a centri Žiaka vyrovnal Bončo na 2:2.

Góly: 72. Číž, 74. Bončo - 28. a 69. Žihlavník. ŽK: Macejko. Rozhodoval Pocklan, 320 divákov. ŽIAR NAD HRONOM: Brezina - Škorník, Páleník, Šelmeci, Macejko, Bončo, Číž, Ceplák (58. Žiak), Hejčík, Obert, Puliš.

Dolný Hričov - Podbrezová B 2:5 (0:4)

Prvý polčas prebiehal v znamení veľkej prevahy hostí. Tí už v 10. min viedli zásluhou Patráša. Po prečíslení domácej obrany prišli ďalšie góly po hlavičkách Turňu a Koňušíka. Štvrtý gól hostí vsietil v 25. min strelou z diaľky Pančík. Jedinú šancu domácich v prvom polčase nevyužil Vančík, keď hlavičkoval tesne vedľa brány. V 54. min Šišiak v dobrej pozícii hlavičkoval tesne vedľa. V 58. min samostatný únik Patráša zlikvidoval brankár Kurota. V 59. min kopali domáci dva rohové kopy a po druhom z nich skóroval z bezprostrednej blízkosti P. Bogora. Hostia boli stále nebezpeční a v 68. min po vyšachovaní obrany pridal piaty úspech prudkou strelou Pančík. V 70. min po štandardnej situácii sa druhý raz tešil P. Bogora, ktorý zaznamenal gólovú bodku.

Góly: 59. a 77. P. Bogora - 10. Patráš, 19. Turňa, 25. a 68. Pančík, 44. Koňušík. ŽK: Patráš, Pančík, Jurčo. ČK: Jručo. Rozhodoval Palušák, 350 divákov. PODBREZOVÁ B: Pronaj - Patráš, Meškan, Koňušik, Kurák, Jurčo, Belko, Pančík, Šišiak (90. Gazda), Gerčák (88. Boháčik), Turňa.

Rakytovce - Turčianske Teplice 1:1 - nedohrané

Nakoľko hostia si na stretnutie nepriniesli dresy a nastúpili do prvého polčasu s číslami zalepenými lepiacou páskou. Tie im neustále odpadávali, takže museli odbiehať na striedačku kvôli úprave čísel, rozhodca ich na druhý polčas nepripustil, pretože aj po upozornení si za 150 minút nedokázali zabezpečiť vlastné dresy. Z Rakytoviec je do T. Teplíc asi 40 km.

Góly: 11. Vigaš - 36. Šavol. ŽK: Bohuš, Faktor. Rozhodoval Krahulec, 440 divákov. RAKYTOVCE: Auxt - Homola, Stribula, Hurík, Vigaš, Špirka, Fojtík, Turčan, Terek, Faktor, Bohuš.

Ostatné výsledky: Martin - K. N. Mesto 1:3 (0:1), 77. Koleno - 27. Molnár, 69. a 90. Záhradník, Bytča - Tomášovce 1:1 (1:0), 18. Ďurdík - 86. Sudimák, Lučenec - Čadca 5:0 (2:0), 15. Košút, 35. Pavlovkin, 53. Póch, 63. Drugda, 70. Pračko, Revúca - Ružomberok B 1:6 (1:2), 24. Schelling - 3. a 80. Rák, 34. Tomovčík, 69. a 83. Bačík, 86. Jelšic.

16. Martin 14 0 2 12 12 : 43 2

Nasledujúci program v sobotu 1. novembra o 13.30: Turčianske Teplice - Revúca, Liptovský Mikuláš - Žilina B-Strážov, Martin - Dolný Hričov, v nedeľu 2. novembra o 10.30: Ružomberok B-Lubochňa - Bytča, o 13.30: Kysucké N. Mesto - Tomášovce, Čadca - Rakytovce, Kremnička - Lučenec, Podbrezová B-Valaská - Žiar n/Hronom.

(mig)

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  2. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  4. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  5. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?