Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Corgoň liga:

Slovan Bratislava - Dukla B. Bystrica 0:0

Na Tehelnom poli začali oba tímy vo vlažnom tempe. Obaja tréneri (Jozef Adamec mal na lavičke belasých premiéru) dali v útoku šancu len jednému hráčovi, čo sa prejavilo na slabej ofenzíve. Za celý prvý polčas videla hŕstka divákov iba niekoľko nepresných striel v podaní slovanistov Fodreka, Obžeru a Vomáčku a hosťujúceho Kunza. Okrem toho zaujal len záver polčasu, keď domáci vyrobili "závar" v šestnástke Dukly, vojaci však všetky strely zblokovali. Po následnom rohu slabo hlavičkoval Hornyák - bola to jediná situácia v prvej štyridsaťpäťminútovke, keď lopta mierila medzi žrde. Po prestávke začali domáci aktívnejšie, vytvorili si aj niekoľko šancí, ale k presnému zakončeniu sa už nedostali. V 56. minúte videl po druhej žltej karte červenú František

Kunzo. Ďalší verdikt rozhodcu Kačengu v prospech Slovana nezniesol tréner Dukly Ladislav Molnár a musel ísť do hľadiska. V 82. minúte prenikol cez obranu belasých Svintek, jeho strela však skončila mimo Proleho bránky. Do konca sa už nič mimoriadne neudialo a duel sa skončil remízou.

ŽK: 69. Pecko, 75. Vomáčka - 16. Ľ. Vyskoč, 18. Urgela, 43.

F. Kunzo, ČK: 56. F. Kunzo (B. Bystrica) po druhej ŽK. Pred 1535 divákmi rozhodoval Kačenga. SLOVAN: Prole - Pecko (79. Šlahor), Polgár, Hornyák, Ed.

Hrnčár - V. Bednár, Vomáčka, Obžera (68. Sloboda), Fodrek, Onofrej - Šesták (74. N. Hrnčár). DUKLA: Zajac - Ľ. Vyskoč, V. Veselý, Kentoš, D. Tóth - Pečovský (89. Libič), F. Kunzo, Svintek, Urgela (46. M. Pančík) - M. Sovič - I. Bartoš (90. Juska).

(sita)

Hlasy trénerov:

Jozef Adamec, tréner Slovana: ,,Odohrali sme nervózny zápas. Nedokázali sme sa dostať do tempa. Chceli sme hrať takticky zo zabezpečenej obrany, no nedaril sa nám prechod do útoku. Obrana B. Bystrice sa vždy dokázala sformovať. Hráči sa snažili, ale na ihrisku nepredviedli dostatok umenia. Obžera a Fodrek mali v útoku dopĺňať Šestáka, čo sa nestalo. Chceli sme prechádzať cez stred banskobystrickej obrany, lenže

Šesták dnes nebol vo forme. Dúfam, že výkon nášho mužstva pôjde hore."

Ladislav Molnár, tréner B. Bystrice: ,,Stretnutie nemohlo svojou atraktivitou uspokojiť divákov a neuspokojilo ani mňa. Na oboch stranách sa hralo prakticky bez šancí. Stále si zvykáme, že hráme najvyššiu súťaž. Rozčúlil som sa po Kunzovej zbytočnej druhej žltej karte a musel som opustiť lavičku. Teší ma, že aj oslabení sme dobrou defenzívou nepustili Slovan do šance a v závere sme mohli dokonca

prekvapiť. Remíza je podľa mňa spravodlivá."

(sita)

Ostatné výsledky:

Matador Púchov - Inter Bratislava 0:3 (0:2), góly: 11. a 20. Halenár, 50. Lembakoali, ZTS Dubnica - Artmedia Petržalka 2:1 (1:1), góly: 18. Doležaj, 90. Dovičovič - 15. Krejčí, MŠK SCP Ružomberok - AS Trenčín 3:1 (3:1), góly: 21. a 43. Števko, 4. R. Urban (z 11 m) - 12. M. Kozák, MŠK Žilina - Spartak Trnava 3:0 (2:0), 29. Zabavník, 42. Sninský, 56. Gottwald.

Ďalší program

13. kolo - sobota 25. októbra o 14. hod.: Ružomberok - Slovan, Trnava - Dubnica, nedeľa 26. októbra o 10.30 hod.: Petržalka - B. Bystrica, o 17.30: Trenčín - Púchov.

II. liga

ŽP Šport Podbrezová - 1. FC Družstevník Báč 0:1 (0:0)

Hostia zožali na Horehroní nečakanú, ale zaslúženú úrodu. Hrali pohyblivejšie, smelšie, kombinačnejšie ako chladní profesori v domácom drese. Železiari predviedli len záblesky pekných momentov. Do priestoru hosťujúcej brány vystrelili prvýkrát až po polhodine aj to nepresne. Brankára Kostolániho najviac vystrašila iba nebezpečná hlavička Pelegrina v 71. min., ktorá skončila na žrdi. Tri minúty pred koncom po dlhom centri Tomčák v behu strelou spoza šestnástky nachytal na hruškách nielen Jančíka, ktorý ho stíhal, ale aj vybiehajúceho brankára Hanáka a zariadil tak prvú prehru Podbrezovej. Domáci sa ešte snažili odvrátiť fiasko, šancu mal Kostúr, ale brankár Kostoláni sa nedal prekvapiť.

Gól: 87. Tomčák, ŽK: Jančík - Tomčák, Puchner, ČK: 68. Chudík. Pred 800 divákmi rozhodovala Ihringová. ŽP ŠPORT: Hanák - Jančík, Gajdošík, Chudík, Kmeť - Pančík, Lešták (57. Bukovec), Krochta, Ličko - Pelegrin, Voroňák (63. Kostúr). 1. FC DRUŽSTEVNÍK: Kostoláni - Cisár, Albert, Puchner (57. A. Meszároš), Mikulec - Bodrogi (77. Kapráľ), Pukalovič, Horký, Szijjartó - Lopú (90. Balász), Tomčák.

(šil)

REaMOS Kysucký Lieskovec - Duslo Šaľa 0:0, SH Senica - Koba Senec 2:0 (0:0), goly: 62. Mar. Timko, 80. Sendecký (vlastný), HFC Humenné - Rapid Bratislava 1:1 (1:1), góly: 8. M. Veselý - 2. Liptaj, Bukocel Vranov - FC Rimavská Sobota 1:1 (1:0), góly: 40. J. Angelovič - 78. K. Németh, 1. FC Košice - Tatran Prešov 1:2 (1:2), góly: 43. Beňo - 21. Hricov, 29. Jakubko, Steel Trans Ličartovce - FC Nitra 2:0 (2:0), góly: 14. a 35. Pagor, DAC 1904 Dunajská Streda - HFK Prievidza 0:2 (0:1), góly: 22. Papaj, 89. Bílik.

16. Košice 12 2 2 8 11 : 25 8

13. kolo - sobota 25. októbra o 10.30 hod.: Rapid - Senica, o 14. hod.: Senec - K. Lieskovec, R. Sobota - Humenné, Prievidza - Vranov, Nitra - D. Streda, Báč - Ličartovce, Prešov - Podbrezová, Šaľa - FC Košice.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Bystrickí leteckí záchranári pomáhali pilčíkovi, na ktorého spadol strom

Po ošetrení ho previezli do Rooseveltovej nemocnice.

Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

V Banskej Bystrici sa počíta so 60 odberovými miestami po celom meste

Mesto Banská Bystrica počíta v súvislosti s chystaným celoplošným testovaním na nový koronavírus zhruba so 60 odberovými miestami.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch v Bratislave.