Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

V šlágri Kremnička za štvrťhodinu porazila Žiar nad Hronom

Kremnička - Žiar nad Hronom 2:0 (2:0)

Aj keď Bončo už v 3. min preveril pozornosť Juračku, prvý udreli domáci. V 5. min po pravej strane unikol Pilko a jeho center premenil hlavou Choma vo vedúci gól domácich. Hostia sa snažili rýchlo vyrovnať, ale domáci ich do gólovej príležitosti nepustili. Naopak v 16. min Országh vynikajúco uvoľnil Chomu, ktorý povedľa Brezinu pridal druhý gól. Ďalšími dobrými príležitosťami boli hlavičky Murína a Pilko v 28. resp. 38. min, ktoré tesne minuli Brezinovu bránu. Druhý polčas začali aktívnejšie domáci. V 49. min sa po odrazenej lopte ocitol sám pred Brezinu Murín, ale nedal. Veľkú príležitosť mal Žiar v 67. min., keď zlú rozohrávku Praženicu zachytil Obert, ale jeho strela tesne minula ľavú žrď. V 71. min Kulfas uvoľnil Chomísteka, ale jeho strelu do brány nechtiac vyrazil spoluhráč Hirka. V 84. min unikol po ľavej strane Kulišiak, jeho spätnú prihrávku Hirka napálil k ľavej žrdi, ale Brezina ju vyrazil. Hostia mali ešte poslednú príležitosť v 87. min, ale výborný Juračka Bončovu strelu zblízka vyrazil.

Góly: 6. a 16. Choma. ŽK: Priadka - Flašík. Rozhodoval Špila, 350 divákov.

KREMNIČKA: Juračka - Pilko, Kulišiak, Chomístek, Praženica, Priadka (65. Hirka), Choma (74. Vernanec), Kulfas, Országh, Murín (87. Juhoš), Nemec.

ŽIAR NAD HRONOM: Brezina - Škorník, Páleník, Šelmeci, Kuric, Bončo, Číž, Flašík (40. Gróf), Hejčík (33. Ceplák), Obert, Puliš.

Ružomberok B - Rakytovce 3:0 (0:0)

Za chladného ale slnečného počasia videla hŕstka divákov iba priemerný futbal. Domáci sa rozbiehali veľmi pomaly a hostia dokázali odolávať takmer hodinu. Už v 4. min Smieška chytil trestný kop Špirku a z protiútoku Bačíkovu strelu obrana hostí zrazila na roh. V 12. min Tomkova strela po zemi išla tesne vedľa brány hostí. Hostia pohrozili hlavičkami Vigaša a Pikulu, ktoré išli vedľa brány a Faktorove trestné kopy domáci brankár zneškodnil. Druhý polčas začali domáci aktívnejšie a už v 47. min Záhradníkova strela išla nad brvno brány hostí, tak ako aj strely Karasyho a Fojtíka. Prišla však 56. min, brankár Auxt v tiesni odkopol na Tomovčíka a ten z 18 m po zemi získal domácim vedenie. Vyrovnať mohol Turčan, ale v 60. min. nemieril presne. V 70. min Kročkovu strelu z 20 m Auxt ešte chytil, ale Tomkovu v 74. min už vyberal zo siete - 2:0. Domáci tretíkrát udreli o päť minút po krásnej akcii po osi Kročko - Záhradník - BačíkGóly: 56. Tomovčík, 74. Tomko, 79. Bačík. ŽK: Bačík - Tribula, Terek, Bohuš. ČK: Tribula. Rozhodoval Petrák, 100 divákov. RAKYTOVCE: Auxt - Pikula, Tribula, Hurík, Vigaš, Špirka, Fojtík (87. Gnida), Turčan, Terek, Faktor, Karasy (75. Bohuš).

Podbrezová B - Martin 5:1 (3:1)

V priemernom stretnutí domáci už v 2. min po vydarenej Urbančokovej strele do šibenice viedli 1:0. Hostí vyrovnali v 9. min krížnou strelou Brzáka. V ďalších minútach mali domáci viacej z hry, z čoho rezultovali aj góly po centroch Urbančoka. Šišiak najprv v 31. min dotlačil loptu za brankovú čiaru a v 43. min z päťky poslal loptu k pravej žrdi. brankára Machoviča. V druhom polčase mierna prevaha domáceho mužstva stroskotávala na dobre organizovanej obrane hostí až do 66. min, keď Patráš z pokutového kopu zvýšil na 4:1. Z domácich sa do streleckých pozícii postupne dostali Patráš, Jurčo, Turňa a Šišiak, ktorý hlavičkou trafil pravú tyč brány hostí. Na konečných 5:1 upravil po vydarenom trestnom kope z 20 m do šibenice Rusko.

Góly: 2. Urbančok, 31. a 43. Šišiak, 66. Patráš (11 m), 76. Rusko - 9. Brzák. ŽK: Kucian, Markovič. Rozhodoval Vorel, 210 divákov. PODBREZOVÁ B: Pronaj - Patráš, Meškan, Jurčo, Kurák, Rusko (77. Gazda), Urbančok, Pančík (81. Boháčik), Špuliaca (31. Šišiak), Belko, Turňa.

Ostatné výsledky: Turčianske Teplice - Lučenec 5:1 (4:0), 3. a 13. Šavol, 21. Kubovich, 33. M. Jeťko, 90. Privitzer - 56. Póch, Tomášovce - Revúca 1:1 (0:1), 67. Záborský - 35. Buvala, Liptovský Mikuláš - Dolný Hričov 4:0 (2:0), 1. a 67. Bezák, 39. a 58. Pitoňák, Čadca - Žilina B 1:1 (0:0), 85. Šutý - 72. Kľago (11m), K. N. Mesto - Bytča 0:1 (0:0), 80. Šelmek.

16. Martin 12 0 2 10 11 : 35 2

Nasledujúci program v sobotu 25. októbra o 14.00: Martin - Kysucké N. Mesto, Žiar n/Hronom - Liptovský Mikuláš, v nedeľu 26. októbra o 10.30: Žilina B-Strážov - Kremnička, o 14.00: Dolný Hričov - Podbrezová B-Valaská, Lučenec - Čadca, Rakytovce - Turčianske Teplice, Revúca - Ružomberok B-Lubochňa, Bytča - Tomášovce.

(mig)

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.