Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

HOKEJ

Iskra obrala o body aj Detvu

I. hokejová liga - 10. kolo: ŠaHK Iskra B. Bystrica - HKM Detva 3:2 (2:1, 0:1, 1:0), góly: 5. a 25. Pažitka, 17. Mistrík - 18. Oravec, vylúčení 2:3 na 2 min., Kentoš (B. Bystrica) 10 min, presilovky a oslabenia 0:0. ISKRA: Kollárik - Lániček, Šporka, Plandor, Bracho, Mistrík, T. Mihálik - Pažitka, Laštiak, Handlovský - Jedlovský, Kentoš, Fajnor - Babic, Kamenský, Pohorelský - Michálek, Ondreička, I. Paško.

Mladý banskobystrický Kollárik v treťom zápase za sebou podržal svoje mužstvo, keď najmä v tretine stál na svojom mieste a bol často živým terčom striel z detvianskych hokejoch. Domácich dostali na koňa góly Pažitku i obrancu Mistríka. Hostia po dvoch neúspešných tretinách chceli aspoň vyrovnať, ale vabank im ani napriek polminútovej power play nevyšiel. ,,Hrali sme proti kvalitnému súperovi, v ktorom sú adepti na extraligový dres vo Zvolene. Naša taktika bola viac defenzívnejšia, ako ofenzívna a v prvej tretine sme z minima vyťažili maximum. V druhej tretine sme sa snažili režírovať a hrať chytrý hokej. V tretej časti sme sa dostali pod tlak, ale bojovali sme a naše víťazstvo považujem za zaslúžené," povedal tréner Iskry Ján Hegyi. Ten nás pri zmienke o úspešnej sérii poopravil, že jeho tím ide od zápasu k zápasu...,,Snažíme sa vyťažiť z minima maximum. Nie sme mužstvo, ktoré môže dať desať gólov, ale tri štyri a takýmto spôsobom sa snažíme vyhrať. Dôležité je, že sa ustálila zostava a podstatné je to, že všetci bojujú. Nielen o svoj flek, ale aj o čo najlepší výsledok. No a súčasťou dobrého výsledku je aj dobrý brankár. Kollárikovi to aj dnes vyšlo, takže sme spokojní," povedal J. Hegyi.

Ostatné výsledky: Senica - Prievidza 2:1 p.p., Trebišov - Prešov 4:2, Piešťany - Topoľčany 1:2 t.s., P. Bystrica - Sp. N. Ves 2:1 t.s.

2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  4. Crème de la crème po slovensky
  5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  7. Po Slovensku na motorke
  8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
  2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
  3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
  4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  8. Zázračná škola so zelenou strechou
  9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?

Dobré správy z MY

V tomto článku nájdete: Cukrovku úspešne liečia bez liekov. Obnovujú viac ako storočný zámok. Dva tipy na výlety s deťmi, nádherné fotky, ktoré dobyli svet a mnoho iného ;)

16 h

Mesto Banská Bystrica, ktoré postúpilo do druhého kola v rámci kandidatúry na titul Mesto kultúry 2022, robí všetko pre to, aby ho získalo.