Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Poniky po šlágri kola na čele tabuľky neprežili

V. liga sk. C

D. Ždaňa - Priechod 4:1 (1:1)

Hostia prekvali rýchlym pohybom a dobrou hrou v prvom polčase, z čoho pramenil prvý gól z kopačky Lampera. Domácim sa podarilo šťastne vyrovnať hlavičkou Lavrova v poslednej minúte prvého polčasu. Na začiatku druhého hostia spálili čistú gólovú šancu, potom prevzala taktovku Dolná Ždaňa a gólmi Urgelu a Ivana zvýžila svoj náskok.

Góly: 59. a 89. Ivan, 45. Lavrov, 53. Urgela - 20. Lamper, ŽK: Mališ, Varecha - M. Homola, P. Homola. Pred 180 divákmi rozhodoval Forgon. D. ŽDAŇA: Číž - Forgáč (49. Ivan), Rozenberg, Kukučka, Beňo, Lavrov (84. Štanga), Magula (42. Kozár), Mališ, Urgela, Varecha, Miškov. PRIECHOD: Slobodník - M. Homola, Škařupa (74. Barla), P. Homola, Sochor, Mesík, Lamper, Bažík, Chaban, Kollár (85. Cenkov), Ivanič.

D. Niva - Sásová 2:1 (0:0)

Po bezgólovom prvom polčase sa domáci strelecky presadili až v druhej polovici druhého polčasu a zdalo sa, že víťazstvo bez problémov udržia. Šesť minút však Kapusta znížil a hostia si dokonca mohli odviezť bod, ale v samom závere spálili čistú gólovú šancu.

Góly: 67. Mart. Babiak, 74. Jombík - 84. Kapusta, ŽK: Dolniak - Dubovický. Pred 130 divákmi rozhodoval Budinec. SÁSOVÁ: Dubovický - Striežovský, Kovalčík (72. Kováč), Dočkal, Haring, Turčan, Venglarčík (72. Machala), Lipták, Kapusta, Matuška, Puliš.

Radvaň - Poniky 4:0 (2:0)

V derby sa hralo o špicu tabuľky V. ligy. Domáci priaznivci môžu byť vysoko spokojní, pretože okrem štyroch gólov videli kombinačnú a nátlakovú hru domácich. O prevahe Radvane svedčí aj pomer rojových kopov 15:6. Hostia takmer do polovice prvého polčasu bránili až deviatimi hráčmi a pokúšali sa o rýchle brejky, do ktorých sa dostal Patráš a Maľa. Chlieb sa lámal pred koncom polčasov. Najprv Gašpar z 18 m prestrelil obranný múr hostí a v 43. min. slalom Kellera medzi obrancami znamenal druhý gól. Po obrátke hostia čiastočne pridali a v 51. min. dali vyniknúť domácemu gólmanovi, ktorý hlavičku Poliaka vyšriabal spod žrde. Krátko nato, v 57. min. nepremenil pokutový kop za zrazenie Vidiečana. O ďalšie dva góly Radvane sa hlavičkami po rohových kopoch postarali obrancovia Uličný a Ondrejka.

Góly: 40. Gašpar, 43. Keller, 63. Uličný, 81. Ondrejka, ŽK: Kovalčík, Gašpar, Tomčík - Hrušovský, Filipča. Pred 140 divákmi rozhodoval Chrien. RADVAŇ: Mojžiš - Uličný, Ernek, Kvasna, Ondrejka, Dovčiak (86. Ňáčik), Kovalčík, Uhliar, Vidiečan (79. Tomčík), Gašpar (66. Ševčík), Keller. PONIKY: Polievka - Hríbik, Diško (66. Piar), Potkan, W. Poliak, Hrušovský, Patráš, Filipča, Klementis, J. Maľa, V. Maľa.

Žarnovica - D. Hámre 4:0 (2:0)

Prvých dvadsať minút bolo lepších z pohľadu hostí, ale domáci potom prebrali iniciatívu a strelili pekné góly. V druhom polčase Žarnovica predčila súpera v bojovnosti a úspech sa napokon dostavil.

Góly: 33. Seget, 38. Mičík, 70. Štefanka ml., 78. Nasvetr, ŽK: Mičík - M. Zeleňák, Repiský, Frim. ČK: 78. Gubán. Pred 350 divákmi rozhodoval Švorčík. ŽARNOVICA: Belan - P. Gregor, Seget, Roško, M. Gregor - Hlavačka, Gubán, Kopernický (65.Štefanka ml.) - Hric (53. Laurov), Mičík, Nasvetr (79. Černák). D. HÁMRE:Kicko - Ološtiak, Kramár, Kapusta, Frim - Gulaša (72. Švihla), Repiský (80. Habaj), Muha - Kotrý, V. Zeleňák (85. Lacko), M. Zeleňák.

Detva - N. Baňa 2:0 (2:0)

V prvom polčase boli domáci lepší, vypracovali si aj dvojgólový náskok. Po prestávke však domáci znervózneli a napokon sa obávali o výsledok.

Góly: 25. Melich, 35. Rapčan, ŽK: Rapčan, Lupták - Fajčík, Gorbov, Šlauka. Pred 100 divákmi rozhodoval L. Szabó. N. BAŇA: A. Baláž - Gorbov, Budinský, Rybár, Šlauka, M. Baláž, Žembery, Fajčik, Laco (Hubač), Benč, Kuba.

Brezno - Lutila 5:2 (1:0)

Zápas sa hral na veľmi ťažkom teréne s patričnou opatrnosťou na oboch stranách s cieľom nedostať gól. Boli to domáci, ktorí napokon udávali hre tón a zaslúžene zvíťazili, hoci výsledok mohol byť aj lepší, pretože niektoré šance ostali nevyužité. Aj keď bol terén ťažký a zradný, hralo sa obojstranne slušne a rozhodca nemusel ukázať žiadnu kartu.

Góly: 25. M. Auxt , 46. Caban, 50. Valach, 59. a 62. Telka - 48. R. Kanina, 81. Urblík, bez kariet. Pred 150 divákmi rozhodoval Bulla. BREZNO: Radovič - Danove, Ostrihoň, Kubica, Š. Auxt (61. Belko), Valach, Kupec (74. Boroš), Telka (86. Skoumal), Kocúr, Caban, M. Auxt. LUTILA: Knopp - Srna, Vanko (74. Hromádka), P. Kanina, Roško, Golha (67. Majer), R. Kanina, Čiliak, Petruš, Gordulič (57. Gordík), Urblík.