Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Do Kremničky Martin v daždi neprišiel

III. LIGA STRED

Bytča - Rakytovce 3:0 (2:0)

Domáci rozhodli o dôležitom víťazste už v prvom polčase. Aktívnejšie však začali hostia, ktorí využívali šmykľavý terén na streľbu zo stredných vzdialeností a niekoľkokrát ohrozili domácu bránu. Gólové boli najmä strely Vigaša a Faktora, ale brankár Jurčík svojich podržal. Domáci hru v poli postupne vyrovnali, no boli to hostia, ktorí si vypracovali viac šancí a v 20. min skončila tečovaná Faškova strela na brvne domácej brány. V 33. min v šestnástke Bujného hostia zastavili len za cenu faulu a Čikota z penalty otvoril skóre. Domáci ešte viac ožili a zvýšili aktivitu. V 40. min ušiel obrane Bujný, obišiel i brankára, ale jeho slabú strelu zastavil obranca hostí na brankovej čiare. Najkrajší moment polčasu prišiel v 42. min, keď Hozdek z priameho kopu technickou strelou vymietol horný roh brány hostí. Druhý polčas začali obe mužstvá vlažne a za zmienku stojí len strela Faktora z 50. min, ktorú Jurčík s námahou vyrazil na roh. Peknú priamočiaru akciu predviedla v 58. min dvojica Čikota - Bujný, na ktorej konci bola krásna strela Bujného, ktorá stanovila konečný výsledok zápasu.

Góly: 33. Čikota (11 m), 42. Hozdek, 58. Bujný. ŽK: Kliník - Vigaš, Fojtík, Turčan, Faktor. Rozhodoval Kučera, 150 divákov. RAKYTOVCE: Auxt (87. Dnida) - Pikula, Stribula, Hurík, Vigaš (70. Karasy), Špirka (48. Terek), Fojtík, Turčan, Bohuš, Faktor, Faško.

Liptovský Mikuláš - Podbrezová B 2:0 (1:0)

Hostia ukázali svoju kvalitu, hrali útočný, behavý futbal, no domáca obrana na čele s veľmi dobre hrajúcim Kanderom im veľa nedovolila. V 9. min center Blaščíka zastavil v šestnástke rukou Kurák a pokutový kop premenil Labaška. Liptáci hrali znova ľúbivý futbal, ale s premieňaním šancí to bolo horšie. Strely Žihlavníka, Kanderu, Jurigu, či Bezáka minula svoj cieľ. Hostia pohrozili v 16. min Ruskom a v 32. min Gerčákom, no brankár Kubáň bol na mieste. Tlak domácich neustával ani v druhom polčase. V 64. min. po ideálnej prihrávke Jurigu pridal Blaščík druhý gól. V 67. min sa dostal do šance Rusko, ale Kubáň jeho strelu vyrazil. V tej istej minúte mal príležitosť Žihlavník, ale bez efektu. Pred koncom zápasu predviedol samostatnú krásnu akciu Labaška, ale brankár Martvoň jeho sólo zmaril. Podbrezová sa dostala do šance ešte raz v 88. min Pišojom.

Góly: 9. Labaška (11 m), 64. Blaščík. ŽK: Labaška, Pitoňák - Koňušík. ČK: Kurák. Rozhodoval Vojtek, 350 divákov. PODBREZOVÁ B: Martvoň - Patráš, Meškan (46. Gazda), Kurák, Koňušík, Rusko, Urbančok (66. Turňa), Pančík (76. Belko), Šišiak, Pišoja, Gerčák.

Turčianske Teplice - Žiar nad Hronom 1:1 (1:1)

V Turci padol azda najrýchlejší sezóny. Hralo sa iba 32 sekúnd, keď sa po zaváhaní domácej obrany najlepšie zorientoval Bončo, na šmykľavom teréne získal loptu, útok potiahol po pravej strane a z dobrej pozície poslal loptu do opačného rohu brány. Gól domácich vyburcoval. Prevzali iniciatívu a kombinačné akcie sa im spravidla darili. Horšie to už bolo s finálnou prihrávkou. Žiar hral to, čo hrať potreboval. Narušoval teplické útoky a vyrážal do nebezpečných kontier. V 60. min sa domáci hráči núkali k zakončeniu, ale súper sa z krízovej situácie dostal. Posledné príležitosti mali v záverečnej minúte J. Jeťko a vzápätí Kubovich, ale ani tie neboli úspešné. Hostia kontrovali v 26. min strelou Bonča, v 58. min prudkú strelu Číža zlikvidoval gólman Vreštiak a po strele Kurica musel opäť zasahovať Vreštiak.

Góly: 35. Privitzer - 1. Bončo.ŽK: M. Jeťko - Flašík. ČK: Hejčík. Rozhodoval Tokár, 430 divákov. ŽIAR NAD HRONOM: Brezina - Kuric, Flašík, Šelméci, Škorník, Puliš, Hejčík, Ceplák, Číž, Bončo (55. Páleník), Obert.

Ostatné výsledky: Čadca - Dolný Hričov 4:1 (2:1), 25. a 30. Šutý, 49. Baláž, 78. M. Kanalík - 32. Šomoník, K. N. Mesto - Revúca 3:2 (1:1), 41. a 48. Šidlo, 55. Chovaňák - 43. Gočaltovský, 86. Lipták, Ružomberok B - Žilina B 2:1 (0:1), 60. Kročko (11 m), 85. Pospíšil - 32. Pučala, Tomášovce - Lučenec 1:0 (0:0), 90. Tyčiak.

16. Martin 10 0 2 8 10 : 27 2

Nasledujúci program v sobotu 11. októbra o 14.30: Martin - L. Mikuláš, Žiar - Čadca, v nedeľu 12. októbra o 10.30: Žilina B - Turč. Teplice, o 14.30: Podbrezová B - K. N. Mesto, D. Hričov - Kremnička, Lučenec - Ružomberok B, Rakytovce - Tomášovce, Revúca - Bytča.

(mig)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.