Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Železiari preskočili bez prehry aj desiatu prekážku

II. futbalová liga: Podbrezovský brankár Jozef Han

Steel Trans Ličartovce - FC R. Sobota 0:1 (0:0), 54. Pisár, 1. FC Košice - FC Nitra 0:3 (0:0), 53. Kóňa, 84. Farmadín, 86. Babic, Bukocel Vranov - VTJ Koba Senec 0:1 (0:0), 65. Iskra, HFC Humenné - SH Senica 2:1 (1:1), 14. a 46. Kozár - 6. Masarovič, REaMOS K. Lieskovec - Tatran Prešov 1:1 (0:1), 90. Matúš - 34. Jakubko, Duslo Šaľa - 1. FC Družstevník Báč 2:1 (0:0), 49. Vyskoč, 58. Molnár - 68. Horký, D. Streda - Rapid Bratislava 4:2 (2:0), 39. a 84. Bognár, 12. Drobný, 54. Nagy - 87. Hodulík, 90. Stacho (z 11m).

Ďalší program

11. kolo - sobota 4. októbra o 10.30 hod.: Rapid - Vranov, o 15. hod.: Senica - K. Lieskovec, Senec - Humenné, R. Sobota - D. Streda, Nitra - Podbrezová, Báč - 1. FC Košice, Prešov - Šaľa, o 17. hod.: Prievidza - Ličartovce.

ŽP Šport Podbrezová - HFK Prievidza 2:1 (2:1)

V 4. min. po nedorozumení prievidzskej obrany dôrazný Pelegrin krížnou strelou zabezpečil domácim vedenie. V 8. min. Voroňák z päťky hlavičkoval nad, vzápätí ani Pelegrinova hlavička neskončila v sieti. Prievidžania mali dobrú príležitosť v 14. min., keď Kellerov lob skončil tesne vedľa. O dve minúty sa už Keller nemýlil a Hanákom vyrazenú loptu po Papajovej strele dokopol do domácej siete - 1:1. Železiari však hrali aktívne a vytvárali si dobré príležitosti. Jednu z nich predviedol divákom Bukovec v 24. min. Po peknej akcii stredom prievidzskej obrany sa ocitol zoči voči pred Figurom, ale jeho strela išla tesne vedľa. V 31. min. po podobnej kombinácii Lešták už ponúknutú šancu využil a strhol vedenie na stranu železiarov. Krásnu individuálnu príležitosť v 35. min. predviedol Voroňák, ktorý obišiel troch obrancov, ale jeho finálnu prihrávku vystihol pozične dobre hrajúci Loj. Druhý polčas hrali Prievidžania aktívnejšie, ale vyrovnať sa nepodarilo ani Vodeckému. Ten sa ocitol sám pred Hanákom, ale na chvíľku zaváhal, čo Ličko využil a loptu mu vypichol. Brankár Figura sa vyznamenal v 63. min., keď vytlačil na roh gólovú hlavičku Leštáka. Hostia mohli vyrovnať v 77. min. ale po chybe domácej obrany Schmidt u zhla namieril do Hanákovho náručia.

Góly: 4. Pelegrin, 31. Lešták - 16. Keller, ŽK: 56. Pánis, 84. Papaj (obaja Prievidza). Pred 1150 divákmi rozhodoval Kakaščík. ŽP ŠPORT: Hanák - Chudík, Ličko, Lešták (90. Špulica), Bukovec (78. Krochta), Pančík, Pelegrin, Kmeť, Gajdošík, Voroňák (69. Sani), Jančík. HFK: Figura - Pánis, Loj, Černák, Vodecký, Keller (87. Bilík), Boháčik (54. Schmidt), Papaj, Mečiar, Píš (21. Pavlík), Bednár.

Vladimír Vaník

Hlasy trénerov

Ladislav Kuna, tréner Podbrezovej: ,,Bol som spokojný s prvým polčasom, kde sme mali rozhodnúť. Šance sme na to mali. V druhom polčase bol súper lepší, ale do vyloženej šance sa nedostal. "

Viliam Ilko, tréner Prievidze: ,,Videli sme dobrý druholigový zápas. Prvý polčas sme hrali zakríknuto. V druhom sme už hrali lepšie, ale až na Vodeckého šancu sme si

nevypracovali vyložené gólové príležitosti."

(vav)

NAJLEPŠÍ STRELCI

8 gólov: Bognár (D. Streda), Jakubko (Prešov), 6 gólov: Adam (Ličartovce), Iskra (Senec), 5 gólov: Rožník (Senec), 4 góly: Stacho (Rapid), Pisár (R. Sobota), Holmík, Vyskoč (Šaľa), Pagor (Ličartovce), Keller (Prievidza), 3 góly: Pančík, Pelegrin, Voroňák (Podbrezová), Hejčík, A. Masarovič (Senica), Matúš (K. Lieskovec), Škrabák (Rapid), Ondík, Šamo, Kozár (Humenné), Hricov (Prešov), Sapara (1. FC Košice)...2 góly: Kostúr (Podbrezová), 1 gól: Krochta, Rybnikár, Sani, Ličko, Lešták (Podbrezová), vlastné góly: Kosík (Senica), Jantek (Prešov).

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 162

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

7 h

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

7 h
Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.