Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Nováčik pripravil prvú prehru vedúcej Žiline B

III. liga Stred

Podbrezová B - Kremnička 0:1 (0:1)

Zaujímavé a bojovné stretnutie. Prvú príležitosť mali hostia, ale jeho strelu vykopol Kurák. Z protiútoku sa vyznamenal Juračka, ktorého poriadne natiahol Špulica. Gólovú príležitosť v 25. min prepásol Nemec, ktorý hlavičkoval vedľa pravej tyče domácej brány. Snahu hostí korunoval v 37. min Kulfas, keď z dvoch metrov zo skrumáže prekonal Belicu. Dobrú príležitosť mal v 44. min Šišiak, ale z päťky hlavičkoval do rúk Juračku. O minútu hosťujúci brankár opäť úradoval, keď perfektne vyrazil Ruskov trestný kop z 20 m. V druhom polčase tlak domáceho mužstva vzrástol. Vynikajúco sa uvoľnil Urbančok a jeho prudká strela zo šestnástky tesne minula bránu. V 62. min Kurákova hlavička mierila z päťky nad bránu. V 65. a 66. min. Belica dvakrát zachránil, v druhom prípade po prudkej strele Chomu. V 82. min Kurákov pokus z 25 m mieril do šibenice, ale opäť výborne zasiahol Juračka. V závere hostia disciplinovanou hrou doviedli zápas do víťazného konca.

Góly: Kulfas. ŽK: Kurák, Špulica - Priadka. Rozhodoval Ihring, 210 divákov.

PODBREZOVÁ B: Belica - Patráš, Meškan, Kurák, Gazda (83. Gerčák), Rusko, Špulica, Pančík, Šišiak, Pišoja (46. Jurčo), Turňa (84. Urbančok). KREMNIČKA: Juračka - Pilko, Kulišiak, Chomístek, Praženica, Priadka, Choma, Kulfas (86. Hirka), Országh, Nemec, Pagáč.

Rakytovce - Revúca 4:2 (2:0)

V 18. min Fojtík posunul na Turčana, ktorý z prvej centroval na hlavu Bohuša a domáci viedli 1:0. V 34. min po rohovom kope Fojtíka Pikla zavesil hlavou na 2:0. V zostávajúcich minútach si už šance mužstvá nevypracovali. V 54. min sa dostal v behu Bohuš pred Urca, ten ho však nedovolene stiahol, za čo uvidel červenú kartu. O minútu z voleja po zemi Bohuš zvýšil na 3:0. V 62. min po rohovom kope Stribula prepustil loptu Faktorovi a ten ľavačkou zvýšil po zemi na 4:0. V 64. min v hlavičkovom súboji sa lopta zviezla po chrbte Pikulu na jeho ruku a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten premenil Lipták a v 72. min Schelling vymietol spoza šestnástky ľavý roh Auxtovej brány a upravil na na konečných 4:2.

Góly: 9. a 55. Bohuš, 34. Pikula, 62. Faktor - 65. Lipták (11 m), 72. Schelling. ŽK: Hurík - Gočaltovský, Dzura. ČK: Urc. Rozhodoval Fajčík, 330 divákov.

RAKYTOVCE: Auxt - Pikula, Stribula, Hurík, Vigš (75. Terek), Špirka, Fojtík (80. Patráš), Turčan, Bohuš, Faktor, Faško.

Žiar nad Hronom - Ružomberok B 6:0 (4:0)

Už v 2. min unikla z polovice ihriska trojica domácich hráčov a akciu zakončil gólom Obert. O minútu Obert išiel sám na brankára, ale ten jeho šancu zlikvidoval. V 9. min brankár hostí neudržal loptu po prudkom trestnom kope Flašíka z 25 m a bolo 2:0. V 25. min po trestnom kope Bonča zvýšil Číž. V 40. min pohrozili aj hostia, únik Záhradníka za cenu faulu pred šestnástkou zlikvidoval Brezina. Tlak domácich bol výrazný, no nepremenili niekoľko vyložených šancí. V 44. min Číž po skrumáži zvýšil na 4:0. V druhom polčase tlak domácich pokračoval, hostia sa prakticky nedostali do žiadnej šance. Naopak domáci Páleník a Hejčík po prihrávkach Škorníka pridali ešte dva góly.

Góly: 2. Obert, 9. Flašík, 25. a 47. Číž, 73. Páleník, 77. Hejčík. ŽK: Brezina - Račák. Rozhodoval Krško, 450 divákov. ŽIAR NAD HRONOM: Brezina - Škorník, Páleník, Šelmeci, Kuric (85. Macejko), Bončo, Číž (46. Ceplák), Flašík, Hejčík, Obert (72. Fáber), Puliš.

Ostatné výsledky: Lučenec - Bytča 1:0 (0:0), 50. Drugda, L. Mikuláš - K. N. Mesto 3:0 (2:0), 9. Kandera, 45. Šándor, 86. Labaška, Martin - Čadca 1:2 (0:0), 77. Ondrla - 48. Šutý, 64. Ľ. Kanálik, D. Hričov - T. Teplice 0:1 (0:0), 85. Kubovich, Žilina B - Tomášovce 0:2 (0:1), 34. Banski, 62. Grajciar

16. Martin 10 0 2 8 10 : 27 2

Nasledujúci program v sobotu 4. októbra o 14.30: Tomášovce - Lučenec, T. Teplice - Žiar nad Hronom, L. Mikuláš - Podbrezová B-Valaská, v nedeľu 5. októbra o 10.30: Ružomberok B-Lubochňa - Žilina B-Strážov, o 14.30: K. N. Mesto - Revúca, Bytča - Rakytovce, Čadca - D. Hričov, Kremnička - Martin.

(mig)

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  2. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  4. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  5. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?