Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Selce opäť bodovali naplno, Králiky utŕžili debakel!

IV. futbalová liga Juh: V derby rozstrieľala Hroch

Tisovec - Selce 0:2 (0:2)

Veľmi šťastné víťazstvo hostí, ktorí sa v prvom polčase dostali trikrát ku strele a domáceho brankára prekonali dvakrát. Po prestávke hostia nedovolili obrannou hrou vsietiť domácim gól.

Góly: Lešták, D. Rusko, ŽK: Svinčiak, Vengrín - Strečok, Adam, rozhodoval Vojvoda, 165 divákov. SELCE: Pažout - Vajda, D. Rusko, Uhliar, Kollár, Kmeť, P. Rusko, Jarkulič, J. Rusko, Strečok, Lešták.

Hrochoť - Brusno 5:1 (1:0)

Domácim opäť podarilo vyhrať rozdielom triedy, k čomu veľkou mierou prispeli hráči peknou kombinačnou hrou. Vyzdvihnúť treba výkon Ľuba Slávu a Mihajlova, ktorí sa strelecky presadili. Mladý hráč Zátruch si vo svojom prvom zápase v seniorskej kategórii do štatistiky pripísal gól. Domáci prevýšili Brusňanov vo všetkých herných činnostiach, ale tí aj tak pôsobili odovzdaným dojmom.

Góly: Mihjlov, Michalík, Ľ. Sláva 2, J. Zátruch - Kršačok, ŽK: Zátruch, Michalík, rozhodoval Zdechovan, 390 divákov. HROCHOŤ: Machunka - Dobiáš, M. Považanec, M. Selecký , Mak (78.J. Zátruch), P. Majer, J. Selecký, Zátruch, Michálik (85. J. Sláva), Mihajlov, Ľ. Sláva (90.Paľa). BRUSNO: Iliaš - F. Kelemach , Smida (42. Garaj), M. Kelemach, Brodek, Francisty (65. Citara), Vaník, Kršačok, Oravec, Sokol, Kováč.

Králiky - Hliník n/Hronom 2:7 (1:3)

Domáci oslabení o štyroch hráčov základnej zostavy boli vyrovnaným súperom len do 30. min. Po spálení dvoch vyložených šancí domácich dali hostia dva rýchle góly. Domáci strelili v 39. minúte kontaktný gól z kopačky Šaturu, ale najlepší hráč na ihrisku Urgela stanovil polčasový výsledok. Po prestávke sa začal koncert Urgelu, keď strelil ešte tri góly. Domácim v zápase nevychádzalo vôbec nič, keď si ešte v samom záver vypili kalich horkosti až do dna.

Góly: Šatura, Cimerman - Urgela 4, R. Demko 2, Silný, ŽK: Hudáček, rozhodoval Tóth, 150 divákov. KRÁLIKY: Kubajda - Rumanovský, Hurík, Hudáček, Plavec (46. Kepšta), Šatura, M. Kaščák, Huntoš, Cimerman, Bednár (61. Ma. Kaščák), Hamšík (61. Dzúrik). HLINÍK: Brašeň - Pilník, R. Demko.(78.Tatár), Krcho, Kabina, Nechala, Šimko S. (83. Ivanič), Netolický, Silný (70. Klejch), R. Urgela, M. Demko.

Žiar B-Lad. Vieska - Dol. Strehová 0:3 (0:1)

Prvý polčas mali domáci viac z hry, ale nevyužili viaceré šance. Hosťujúci hráč Kluch preloboval domáceho brankára. Domáci mohli ešte vyrovnať Balážom, ale ten netrafil bránu hostí. Po polčase domáci pokračovali v aktivite, ale boli to hostia čo v 82. a v 89. minúte strelili dva góly a bolo rozhodnuté.

Góly: Kluch, Szabo 2, ŽK: Urgela - Karasy , rozhodoval L. Ondák, 150 divákov.

ŽIAR: Gašpir - Magula (85. Heiler), Macejko, Urgela, Gróf, Antal, Fáber,Gróf, Urgela, Teplák,Hudec ( Škriniar) Páleník(79. Mikuška), Baláž..

Tornaľa - Dukla B. Bystrica B 1:2 (0:0)

Po neobjektívnom rozhodovaní hlavného rozhodcu, ktorý ovplyvnil zápas neposúdením ofsajdu sa takmer nedohralo, keď domáci fanúšikovia chceli inzultovať postranného rozhodcu. Hostia strelili víťazný gól z už spomínanej ofsajdovej situácie.

Góly: Csutor - Škuta 2, ŽK: Štuber, Kulik (BB), rozhodoval Jodas, 400 divákov.

DUKLA: Dorotovič - Urgela, Martinec, Tuhársky, Štuber, Škuta (79. Tišliar), Hanes, Zlevský (81.Caban), Gažík, Kulik, Penov.

Poltár - Dubová 7:0 (2:0)

Jednoznačná prevaha domácich ostala len pri siedmych góloch. S najväčšou pravdepodobnosťou odohrali hostia svoj posledný majstrovský zápas.

Góly: Marcinek 3, T. Beňa 2, Spanko 2 oba z 11m, ŽK: Horanský - Kordík, Jablonský, Giertl, Koštial, ČK: Živor (Dubová), rozhodoval Maga, 300 divákov.

DUBOVÁ: Kučera - Pikula, Koštiaľ, Kordík, Živor, Vaník, Sarvaš, Belko, Giertl, Marčok, Jablonský.

Ostatné výsledky: Fiľakovo - Kalinovo 2:1 (2:0), Satrányi, Végh - Ďuriško, Veľký Krtíš Zvolen 1:2 (1:0), Ďurčok - Motoška, Csányi.

1. Selce 9 7 1 1 25 : 8 22

2. Zvolen 9 7 0 2 24 : 6 21

3. Dukla BB B 9 6 1 2 23 : 7 19

4. D.Strehová 9 5 3 1 14 : 5 18

5. Tornaľa 9 6 0 3 15 : 8 18

6. Brusno 9 5 0 4 13 : 20 15

7. Hrochoť 9 4 1 4 24 : 16 13

8. Hliník n/H 9 4 1 4 18 : 14 13