Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Rakytovce vyhrali v Kysuckom Novom Meste

III. LIGA STRED: Kremnička v šlágri kola porazil

Kremnička - Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0)

Aj keď sa zápas začal vo svižnom tempe, v úvodných minútach si ani jedno mužstvo nevypracovalo gólovú príležitosť. Až v 15. min uvoľnil v pokutovom území Chomístek Chomu, ale jeho prízemnú strelu v poslednej chvíli vyrazil nohou Kubáň. V 29. min po nešetrnom zákroku na Országha, videl Kucek červenú kartu. V 35. min dlhý center Pagáča umiestnil Choma hlavou do siete, ale rozhodca gól pre faul na brankára Kubáňa neuznal. Domáci sa tešili prvý raz v 42. min, keď Praženica dlhou nahrávkou našiel Kulišiaka a ten prihral voľnému Chomístekovi, ktorý už Kubáňovi nedal šancu. Úvod druhého polčasu mali lepší domáci, ale príležitosti Chomu a Murína ostali nevyužité. Hostia sa rýchlo spamätali, v 60. min zatlačili domácich do trvalej defenzívy a vytvorili si celý rad dobrých príležitostí. V 63. min Labaška z dobrej pozícii hlavičkoval tesne vedľa brány a Juračka dvakrát včasným vybehnutím zabránil gólom pred Bezákom v 69. a v 82. min. Hostia v snahe vyrovnať úplne otvorili obranu a na to doplatili. Po rýchlych protiútokoch najprv Hirka dal popri Kubáňovi druhý gól a v 89. min krížnou strelou Nemec úplne dorazil snaživých hostí.

Góly: 42. Chomístek, 86. Hirka, 89. Nemec. ŽK: Országh, Pagáč, Praženica, Hirka. ČK: Kucek. Rozhodoval I. Krahulec, 300 divákov. KREMNIČKA: Juračka - Pilko (60. Nemec), Kulišiak, Chomístek, Praženica, Priadka (52. Gyüre), Choma, Kulfas, Országh, Murín (75. Hirka), Pagáč.

Čadca - Podbrezová B 2:2 (1:1)

Domácim perfektne vyšiel úvod, keď už v 43. sekunde sa po chybe obrany dostal k lopte Šutý a prekonal Pronaja - 1:0. Domáci pokračovali v iniciatíve, ale šance Michalíka a Šutého ostali nevyužité. V 22. min po faule domáceho hráča priamy kop využil Rusko a bolo vyrovnané. Druhý polčas sa začal vlažne, ale v 56. min po Turňovej strele zachraňoval Vancel, potom Patráš zblízka dal bombu nad bránu, na druhej strane zaváhal Strapáč. Potom sa peknou strelou prezentoval Baláž, ale aj hosťujúci Turňa. V 70. min po chybe obrany zvýšil hosťujúci Špulica na 1:2. Domáci sa snažili a v 76. min po peknej akcii Šutý vyrovnal a ten istý hráč ešte v 79. min trafil brvno.

Góly: 1. a 76. Šutý - 22. Rusko, 72. Špulica. ŽK: Gončár - Špulica, Šišiak. Rozhodoval Králik, 280 divákov. PODBREZOVÁ B: Pronaj - Patráš, Meškan, Gazda, Belko (69. Pančík), Rusko, Špulica, Boháčik (58. Gerčák), Šišiak, Pišoja, Turňa.

K. N. Mesto - Rakytovce 1:3 (0:0)

Úvodné minúty naznačili, že Kysučania budú udávať tempo hry. Do 5. min sa usadili v šestnástke hostí, ktorí mali veľa práce ubrániť sa nátlakovej hre. V 8. min po akcii Šidla Chovaniak hlavičkoval nad brvno, v zápätí Šidlo trafil brankára a v 17. min po Chovancovom centre na Chovaniaka v gólovej pozícii bravúrne zasiahol brankár Auxt. Tlak domácich neprestával a v 26. min Chovaniak nastrelil brankára hostí. V druhom polčase Rakytovce začali s aktívnejšie, ale ich útoky dokázala domáca obrana odvrátiť. Prišla však 58. min, keď centrovanú loptu z voleja spoza šestnástky Faktor poslal za chrbát Piku. Hostia povzbudení gólom sa častejšie dostávali do domácej šestnástky a Bohuš v 65. min zvýšil na 0:2. Hostia pokračovali v nátlakovej hre a po Fojtíkovom góle už bolo 0:3. Domáce mužstvo už len skorigovalo v 83. min Novým.

Góly: 83. Nový - 58. Faktor, 65. Bohuš, 75. Fojtík. Rozhodoval Borel, 420 divákov. RAKYTOVCE: Auxt - Pika, Petráš (46. Stribula), Hurík, Homola, Terek (38. Vigaš), Fojtík (82. Krasay), Turčan, Bohuš, Faktor, Feško.

Tomášovce - Žiar nad Hronom 1:3 (0:2).

Hostia v prvom polčase produkovali výborný futbal, keď domácich nepustil k žiadnej súvislejšej akcii. Mimoriadne šance síce nemali, ale prevahu využili, keď v 15. min Bončo z 30 metrov prestrelil brankára Valacha. O štvrťhodinu po rohu nikým nekrytý Flašík z troch metrov zvýšil. Domáci nastúpili do druhého polčasu ako vymenení, dve šance zahodil Tyčiak a až potom sa Grajciar presadil po chybe obrany hostí. Ďalšie šance mali Škopík a v 79. min. Sudimák trafil iba ruku hosťujúceho brankára. Pri tlaku dostali domáci do otvorenej obrany tretí gól.

Góly: 60. Grajciar - 15. Bončo, 30. Flašík, 88. Páleník. ŽK: Družbacký - Kuruc, ČK: 89. Kučera, rozhodoval Meliš, 450 divákov. ŽIAR: Brezina - Škorník, Páleník, Šelméci, Kuric, Bončo, O. Číž (56. Ceplák, Flašík, Hejčík, Obert, Pulich.

Ostatné výsledky: Ružomberok B - D. Hričov 5:1 (3:0), 71. a 82. Tomko, 19. Rák, 24. Kročko (11 m), 35. Valnoha - 66. Šimoník, T. Teplice - Martin 6:0 (2:0), 6. a 86. Letrik, 34. M. Jeťko, 68. Kravárik, 73. Privitzer, 81. Šavol, Revúca - Lučenec 1:0 (0:0), 55. Gömöri, Bytča - Žilina B 1:2 (1:0), 12. Šelmek - 49. Rusnák, 70. Špendla.

16. Martin 9 0 2 7 9 : 25 2

Nasledujúci program v sobotu 27. septembra o 15.00: L. Mikuláš - K. N. Mesto, Martin - Čadca, Žiar n. Hr. - Ružomberok B, v nedeľu 28. septembra o 10.30: Žilina B-Strážov - Tomášovce, o 15.00: Podbrezová B-Valaská - Kremnička, D. Hričov - T. Teplice, Lučenec - Bytča, Rakytovce - Revúca.

(mig)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  6. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Dva archeologické lokality pri Priechode spojí náučný chodník

Lesný terén pri obci Priechod ukrýva stále neprebádané tajomstvá.

Mohutné hradby na vrchu Kopec stále čakajú na archeológov.

Vrcholná bezohľadnosť: Kolesami zničili pasienky pre kone

Majitelia Pony farmy na Suchom vrchu podávajú trestné oznámenie.

Takto vyzerali pasienky po nájazde.
Marek Penksa dal vo vrcholovom futbale vyše 70 gólov. Nadviaže na neho syn Marco?