Deväťgólová paráda v Lutile, Gašpar trafil do čierneho štyrikrát

V. futbalová liga sk. C / Expresní strelci v Ponik

Detva - D. Ždaňa 0:3 (0:2)

Domáci boli v útoku neškodní, v obrane zase nedôslední a tak hostia mohli z prehľadom využiť svoje šance. Keďže však neboli až natoľko efektívni, výsledok je pre domácich prijateľný.

Góly: 16. Kysel, 42. Lavrov (z 11 m), 82. Urgela, ŽK: Rozenberg, Varecha (za hostí). Pred 60 divákmi rozhodoval Sitarčík. SOKOL: Číž - Štanga (46. Beňo), Rozenberg, Kukučka, Sviržovský, Kysel, Urgela, Magula (60. Mališ), Lavrov, Miškov (85. Forgáč), Varecha.

Brezno - Žarnovica 1:0 (0:0)

SkryťVypnúť reklamu

V pomerne dobrom stretnutí zvíťazili zaslúžene domáci, hrajúci s väčším nasadením a túžbou po víťazstve. Výraznejšej prehre zabránil brankár Nemec, ktorý zabránil minimálne trom čistým gólom. V 85. min. obrana hostí v šestnástke nedovolene zložila v gólovej šanci Telku a nariadený pokutový kop s istotou premenil brankár Radovič.

Gól: 86. Radovič (z 11 m), ŽK: Caban - Pet. Gregor, Mičík. Pred 150 divákmi rozhodoval Sliva. MFK VTJ: Radovič - Danove, Ostrihoň, Gemzický, Sarvaš, Sedliaček, Kubica (67. Kupec), Ševčík, Kocúr (46. Caban), Telka, Auxt. MFK: Nemec - Repiský (62. Pet. Gregor), Seget, Roško, Mil. Gregor, Hlavačka, Mičík, Gubán, Rendla, Kopernický (80. Jelínek), Nasvetr.

Lutila - Radvaň 4:5 (3:2)

Hostia začali útočne a už v 15. sekunde viedli gólom Gašpara. Potom ďalších päť vyložených šancí nevyužili a domáci po chybe brankára vyrovnali na 1:1. Radvaň naďalej pokračovala v zahadzovaní gólových príležitostí, čo domáci využili a polčas vyhrali 3:2. Hoci v 51. min. hostia prišli o vylúčeného Kohúta, veľkou snahou otočili na 3:4. Pred koncom Lutila vyrovnala, ale najlepší hráč na ihrisku Gašpar v poslednej minúte zaistil Radvani tri body.

Góly: Gašpar 4, Kovalčík (za Radvaň), ČK: 51. Kohút (za Radvaň). Pred 250 divákmi rozhodoval Čunderlík. FC JUNIOR: Štelcl - Kvasna (Ševčík), Ondrejka, Uličný, Ernek, Kovalčík, Uhliar, Gašpar, Kohút, Vidiečan (Riapoš), Keller (Snopko).

N. Baňa - Dudince 1:0 (0:0)

Diváci prvý a jediný gól videli až po vyše hodiny a postaral sa oň domáci Kuba. Hostia pred koncom pritlačili, ale N. Baňa nápor prežila a zaknihovala si tri body.

Gól: 69. Kuba, ŽK: Laco. Pred 200 divákmi rozhodoval Adamec. IZOMAT: Baláž - Šmikniar, Budinský, Rybár, Šlauka, Gorbov, Žembery, Laco, Vozár, Benč, Kuba.

D. Hámre - D. Niva 3:1 (1:0)

Hostia najmä v prvom polčase pôsobili dobrým dojmom, no strelecky sa nepresadili. Domáci, aj napriek tomu, že sa im nedarilo, dokázali streliť tri góly a zvíťaziť.

Góly: 30. Necpal, 49. V. Zeleňák, 80. R. Repiský - 57. Mir. Baláž, ŽK: Kramár, Kotrý, M. Frim, Ološtiak - Mart. Baláž, Mir. Baláž. Pred 150 divákmi rozhodoval Forgon. SÁNDRIK: Kicko - Ološtiak, Kramár, Kapusta, M. Frim, Necpal, R. Repiský, Muha, Kotrý, V. Zeleňák, M. Zeleňák.

Poniky - Priechod 3:2 (1:2)

Hostia takpovediac ešte ani nevystúpili z autobusu a už prehrávali 1:0. Už v 30. sekunde domáci zachytili ich rozohrávku a Klementis sa nemýlil. Potom celý prvý prvý polčas mali viac z hry hostia. V 40 min. po rohovom kope zaslúžene vyrovnali a v 45. min. po nedorozumení obrany strelili aj vedúci gól. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním otočiť skóre a to sa im v rozpatí troch minút aj podarilo. Najprv v 50. min. po faule na Klementisa vyrovnal z pokutového kopu brankár Poljovka. Po zaváhaní Ivaniča, ktorému vypichol loptu Patráš, išiel Valigura sám na bránkára a tretím gólom zariadil Ponikám tri body.

Góly: 1. Klementis, 50. Polievka (z 11 m), 53. Valigura - 40. M. Barla, 45. Ľ. Rusko, ŽK: Patráš - Slobodník, Mesík, Kolár. Pred 200 divákmi rozhodoval Laciak. OPL: Polievka - Hríbik, Hraško, Potkan, W. Poliak, Hrušovský, Patráš, Valigura,Klementis, J. Maľa, V. Maľa. DRUŽSTEVNÍK: B. Slobodník - P. Chaban, Škarupa (83. Kolár), Sochor, Barla, Mesík, Lamper (70. Marek Barla), Bažík, M. Chaban, Ľ. Rusko, Ivanič.

Krupina - Sásová 1:2 (0:0)

Väčšinu prvého polčase nemalo ani jedno mužstvo gólovú šancu až na Machalu, ktorý mohol otvoriť skóre v 40. min. Do druhého polčasu nastúpili oba tímy s chuťou rozhodnúť, čo skôr vyšlo hosťom, ktorí mali viac šancí. Domáci sa presadili len raz po štandardnej situácii.

Góly: 80. Psotka - 55. Machala, 89. Murig, ŽK: Dendiš, S. Cibuľa - Tučnák, Machala. Pred 200 divákov rozhodoval Pšida. SBM: Dubovický - Striežovský, Tučnák (53. Matuška), Dočkal, Murig, Turčan (90. Babiar), Machala (86. Oravec), Lipták, Kapusta, Ďuriš, Puliš.