Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Riečka inkasovala v Balogu sedmičku, sám Figľuš jej dal päťku!

I. trieda ObFZ BB / V siedmich súbojoch 7. kola sa

Jakub - Badín 4:2 (1:1)

Domáci sa s chuťou pustili do súpera, ale zaváhanie obrany v 3. min. využili hostia a ujali sa vedenia. Jakub to nezlomilo, jeho hráči zvýšili aktivitu a predvádzali celoplošný útočný futbal. Hostia rozumnou hrou dokázali eliminovať domáce protiútoky a svoj náskok mohli aj zvýšiť. Pred odchodom do šatne Balon prekrásnou strelou z 18-tich metrov vyrovnal. Druhý polčas domáci už nenechali nič na náhodu, zatlačili hostí a nepustili ich k žiadnej vážnejšej situácii. V 65. min. priamo po brankárovom výkope Račák po prvom dotyku s loptou prvým gólom zvýšil na 2:1 a neskôr už Jakub viedol 4:1. Keď už každý čakal koniec zápasu, domáci pozabudli na Pančíka, ktorý zblízka uzavrel na 4:2.

Góly: 6. Bubeník 65. a 85. Račák, 75. Donoval - 45. Balon, 89. Pančík, ŽK: Dikacz - Medveď. Pred 150 divákmi rozhodoval Faber. JAKUB: Štrba - Veszeley, Dikacz, Briak, Náčin (89. Párička), Balon (80. Vrbiar), Longauer, Račák, Donoval, Andrejko, Zúbek. BADÍN: Makovník - Kovalčík, Messerschmidt, Dian, Medveď (70. Stančík), Bubeník, Konkoľ (Výbošťok), Porubiak (46. Masaryk), Tešlár, Sokáč, Bránsky.

Sl. Ľupča - Harmanec 4:0 (1:0)

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. V druhom prevzali iniciatívu domáci, ktorí okrem štyroch gólov ešte veľa šancí nevyužili.

Góly: D. Mačkovič, R. Beňák 2, J. Beňák, ŽK: L. Gregor, M. Hudáček, ČK: M. Hudáček. Pred 250 divákmi rozhodoval Kosec. SL. ĽUPČA: M. Debnárik - J. Šimčík (M. Lakomčík), J. Beňák, R. Beňák (M. Oravec), D. Mačkovič, M. Lakomčík, M. Majer, P. Piar, S. Lešták, M. Lipa, R. Slobodník (S. Sandány). HARMANEC: J. Žabka - R. Matejka, D. Ištván (T. Murgaš), P. Kohút, V. Kulfas, J. Hroš, M. Šimko, Šturlajter, K. Rozim, D. Kiedžuch, M. Hudáček.

P. Č. Balog - Riečka 7:3 (5:2)

Domáci rozhodli o vysokom víťazstve už v prvom polčase, keď predviedli pekný kombinačný futbal. O druhom polčase sa to už povedať nedá a po gólových hodoch prišlo takpovediac bolenie brucha.

Góly: V. Figľuš 5, S. Kleskeň, J. Paško - Spišiak 2, Hromada, ŽK: M. Sitarčík, - Hromada. Pred 200 divákmi rozhodoval Baláž. P. Č. BALOG: M. Pančík - J. Kvietok st. (60. L. Amrich), J. Kvietok ml., M. Sitarčík, J. Melicher, M. Turňa, V. Figľuš, J. Giertl, P. Kovalčík (14. T. Auxt), D. Kleskeň, J. Faško. RIEČKA: L. Babušák - M. Petráň, M. Spišiak, I. Šírka, M. Necpal, M. Pataj, A. Kollárik, M. Karlík, I. Petráň, M. Hromada, M. Sedláček.

Podlavice - Osrblie 6:0 (5:0)

Zápas začal šokujúco, keď v 27 sekunde vbehol s loptou Hrnčíř po čiare a Balco si dal vlastenca. V druhej minúte po centri Koseca vymietol Križan šibenicu Hlaváčikovej brány a bolo 2:0. V 12. minúte už bolo 3:0, keď Hrnčíř prekrásne z 25 metrov vymietol šibenicu Hlaváčikovej brány. Po kope z rohu v 21 minúte zvýšil Hrnčíř na 4:0. Križan v 23 minúte vpálil tutovku, keď z piatich metrov prekopol bránu. Hlaváčik sa vyznamenal v 28 minúte, keď vyrazil Kosecovu bombu. Po vyšachovaní celej obrany dáva piaty gól domácich Navrátil. Hostia v prvom polčase nevystrelili na domácu bránu. Domáci sa uspokojili s výsledkom, hostia na celej čiare sklamali.

Góly: 1. Balco (vlastný), 2. a 54. Križan, 12. a 21. Hrnčíř, 43. Navrátil, ŽK: Donoval - Slúštik. Pred 150 divákmi rozhodoval Dian. PODLAVICE: Ľalík - Kaščák, Môcik, Križan, Hrušecký (82. Krčmár), Mihalíček, Navrátil (46. Ploth), Donoval (61. Valašťan), Ševčík, Hrnčíř, Kosec. OSRBLIE: Hlaváčik - Štulajter, Grexa, Slúštik, Trník, Puška, Balco (79. Daniš), Zvarík (59. Leitner), Pacera, Harvan, Danove (66. Kolesár).

Mýto - Beňuš 5:2 (3:0)

V prvom polčase domáci mali prevahu, čo vyjadrili aj gólmi. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale domáci boli lepším mužstvom.

Góly: M. Medveď, P. Kerestény, S. Vajs 2, P. Kňazík - P. Kováčik, Janko, ŽK: P. Kerestény, M. Medveď - Janko, Švantner, Oceľ. Pred 250 divákmi rozhodoval Hikker. MÝTO: M. Laššák - P. Húsenica, P. Kerestény, P. Kňazík, I. Botoš, M. Kurek, Daniš, Medveď, Sarvaš, Vajs, Demeter. BEŇUŠ: Kochan - Janko, Nosko, Kordík, Oceľ, Švantner, Kováčik, Škantár, Šajgalík, Kán, Stančík.

Braväcovo - Jasenie 1:0 (0:0)

Obe mužstvá mali v prvom polčase viacero gólových šancí, ale prvý polčas sa skončil bezgólovou remízovou. V úvode druhého polčasu sa domáci ujali vedenia 1:0 a svoj náskok aj napriek miernemu tlaku hostí udržali až do konca.

Gól: 47. J. Radóc. Pred 100 divákmi rozhodoval Sitarčík. BRAVÄCOVO: Martinec - Radóc, Koľaj, J. Srnka, R. Srnka, J. Bariak, Knižka (88. Šperka), Bubelíny, L. Ľupták (46. Gašperan), P. Bariak, Š. Ľupták (62. Krajan). JASENIE: Havran - Sekáč, Šaling, Kvačkaj, Pocklan, Turňa, Kochan (46. Gaboň), Košík, Mistrík, Štulajter, Beraxa (76. Jakubec).

(bib)

Zostava kola: Havran (Jasenie) - Kňazík (Mýto), Lešták (Sl. Ľupča), Kaščák (Podlavice), Mistrík (Jasenie), Ševčík (Podlavice), Bubelíny (Braväcovo), Šajgalík (Beňuš), Račák (Jakub), Figľuš (P. Č. Balog), Rozim (Harmanec).

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.