Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Riečka inkasovala v Balogu sedmičku, sám Figľuš jej dal päťku!

I. trieda ObFZ BB / V siedmich súbojoch 7. kola sa

Jakub - Badín 4:2 (1:1)

Domáci sa s chuťou pustili do súpera, ale zaváhanie obrany v 3. min. využili hostia a ujali sa vedenia. Jakub to nezlomilo, jeho hráči zvýšili aktivitu a predvádzali celoplošný útočný futbal. Hostia rozumnou hrou dokázali eliminovať domáce protiútoky a svoj náskok mohli aj zvýšiť. Pred odchodom do šatne Balon prekrásnou strelou z 18-tich metrov vyrovnal. Druhý polčas domáci už nenechali nič na náhodu, zatlačili hostí a nepustili ich k žiadnej vážnejšej situácii. V 65. min. priamo po brankárovom výkope Račák po prvom dotyku s loptou prvým gólom zvýšil na 2:1 a neskôr už Jakub viedol 4:1. Keď už každý čakal koniec zápasu, domáci pozabudli na Pančíka, ktorý zblízka uzavrel na 4:2.

Góly: 6. Bubeník 65. a 85. Račák, 75. Donoval - 45. Balon, 89. Pančík, ŽK: Dikacz - Medveď. Pred 150 divákmi rozhodoval Faber. JAKUB: Štrba - Veszeley, Dikacz, Briak, Náčin (89. Párička), Balon (80. Vrbiar), Longauer, Račák, Donoval, Andrejko, Zúbek. BADÍN: Makovník - Kovalčík, Messerschmidt, Dian, Medveď (70. Stančík), Bubeník, Konkoľ (Výbošťok), Porubiak (46. Masaryk), Tešlár, Sokáč, Bránsky.

Sl. Ľupča - Harmanec 4:0 (1:0)

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. V druhom prevzali iniciatívu domáci, ktorí okrem štyroch gólov ešte veľa šancí nevyužili.

Góly: D. Mačkovič, R. Beňák 2, J. Beňák, ŽK: L. Gregor, M. Hudáček, ČK: M. Hudáček. Pred 250 divákmi rozhodoval Kosec. SL. ĽUPČA: M. Debnárik - J. Šimčík (M. Lakomčík), J. Beňák, R. Beňák (M. Oravec), D. Mačkovič, M. Lakomčík, M. Majer, P. Piar, S. Lešták, M. Lipa, R. Slobodník (S. Sandány). HARMANEC: J. Žabka - R. Matejka, D. Ištván (T. Murgaš), P. Kohút, V. Kulfas, J. Hroš, M. Šimko, Šturlajter, K. Rozim, D. Kiedžuch, M. Hudáček.

P. Č. Balog - Riečka 7:3 (5:2)

Domáci rozhodli o vysokom víťazstve už v prvom polčase, keď predviedli pekný kombinačný futbal. O druhom polčase sa to už povedať nedá a po gólových hodoch prišlo takpovediac bolenie brucha.

Góly: V. Figľuš 5, S. Kleskeň, J. Paško - Spišiak 2, Hromada, ŽK: M. Sitarčík, - Hromada. Pred 200 divákmi rozhodoval Baláž. P. Č. BALOG: M. Pančík - J. Kvietok st. (60. L. Amrich), J. Kvietok ml., M. Sitarčík, J. Melicher, M. Turňa, V. Figľuš, J. Giertl, P. Kovalčík (14. T. Auxt), D. Kleskeň, J. Faško. RIEČKA: L. Babušák - M. Petráň, M. Spišiak, I. Šírka, M. Necpal, M. Pataj, A. Kollárik, M. Karlík, I. Petráň, M. Hromada, M. Sedláček.

Podlavice - Osrblie 6:0 (5:0)

Zápas začal šokujúco, keď v 27 sekunde vbehol s loptou Hrnčíř po čiare a Balco si dal vlastenca. V druhej minúte po centri Koseca vymietol Križan šibenicu Hlaváčikovej brány a bolo 2:0. V 12. minúte už bolo 3:0, keď Hrnčíř prekrásne z 25 metrov vymietol šibenicu Hlaváčikovej brány. Po kope z rohu v 21 minúte zvýšil Hrnčíř na 4:0. Križan v 23 minúte vpálil tutovku, keď z piatich metrov prekopol bránu. Hlaváčik sa vyznamenal v 28 minúte, keď vyrazil Kosecovu bombu. Po vyšachovaní celej obrany dáva piaty gól domácich Navrátil. Hostia v prvom polčase nevystrelili na domácu bránu. Domáci sa uspokojili s výsledkom, hostia na celej čiare sklamali.

Góly: 1. Balco (vlastný), 2. a 54. Križan, 12. a 21. Hrnčíř, 43. Navrátil, ŽK: Donoval - Slúštik. Pred 150 divákmi rozhodoval Dian. PODLAVICE: Ľalík - Kaščák, Môcik, Križan, Hrušecký (82. Krčmár), Mihalíček, Navrátil (46. Ploth), Donoval (61. Valašťan), Ševčík, Hrnčíř, Kosec. OSRBLIE: Hlaváčik - Štulajter, Grexa, Slúštik, Trník, Puška, Balco (79. Daniš), Zvarík (59. Leitner), Pacera, Harvan, Danove (66. Kolesár).

Mýto - Beňuš 5:2 (3:0)

V prvom polčase domáci mali prevahu, čo vyjadrili aj gólmi. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale domáci boli lepším mužstvom.

Góly: M. Medveď, P. Kerestény, S. Vajs 2, P. Kňazík - P. Kováčik, Janko, ŽK: P. Kerestény, M. Medveď - Janko, Švantner, Oceľ. Pred 250 divákmi rozhodoval Hikker. MÝTO: M. Laššák - P. Húsenica, P. Kerestény, P. Kňazík, I. Botoš, M. Kurek, Daniš, Medveď, Sarvaš, Vajs, Demeter. BEŇUŠ: Kochan - Janko, Nosko, Kordík, Oceľ, Švantner, Kováčik, Škantár, Šajgalík, Kán, Stančík.

Braväcovo - Jasenie 1:0 (0:0)

Obe mužstvá mali v prvom polčase viacero gólových šancí, ale prvý polčas sa skončil bezgólovou remízovou. V úvode druhého polčasu sa domáci ujali vedenia 1:0 a svoj náskok aj napriek miernemu tlaku hostí udržali až do konca.

Gól: 47. J. Radóc. Pred 100 divákmi rozhodoval Sitarčík. BRAVÄCOVO: Martinec - Radóc, Koľaj, J. Srnka, R. Srnka, J. Bariak, Knižka (88. Šperka), Bubelíny, L. Ľupták (46. Gašperan), P. Bariak, Š. Ľupták (62. Krajan). JASENIE: Havran - Sekáč, Šaling, Kvačkaj, Pocklan, Turňa, Kochan (46. Gaboň), Košík, Mistrík, Štulajter, Beraxa (76. Jakubec).

(bib)

Zostava kola: Havran (Jasenie) - Kňazík (Mýto), Lešták (Sl. Ľupča), Kaščák (Podlavice), Mistrík (Jasenie), Ševčík (Podlavice), Bubelíny (Braväcovo), Šajgalík (Beňuš), Račák (Jakub), Figľuš (P. Č. Balog), Rozim (Harmanec).

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?