Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Poharový kanonier Bartoš túži aj po ligových góloch

Banská Bystrica - Futbalisti baskobystrickej Dukly si počasreprezentačnej prestávky príliš neoddýchli. V 1. kole Slovenského pohára absolvovali zápas proti Vranovu na jeho pôde a Bystričania cestovali na zápas sodhodlaním zvíťaziť apostúpiť do druhého kola. Nekričali však vopred "hop", pretože si boli vedomí špecifickosti pohárových zápasov, vktorých si už neraz vylámali zuby aj väčší favoriti, ako bola Dukla vo Vranove. Stretnutie sa napokon skončilo jasným víťazstvom Dukly (0:5), no jeho priebeh hlavne vprvej časti až taký jednoznačný nebol. ,,Nebola to až taká pohoda, ako naznačuje výsledok. Súper hral vprvom polčase celkom dobre amal aj potrebné šťastie. Najmä vtedy, keď sme dva razy trafili brvno araz žrď domácej brány. Vtakýchto zápasoch sa to môže otočiť veľmi rýchlo nejakým nešťastným gólom azrazu ste zpohára von", približuje úvodné minúty zápasu útočník Ivan Bartoš. Mierne upokojenie do dukláckych radov prišlo na konci prvej dvadsaťminútovky, keď sa strelecké šťastie usmialo na Bartoša, ktorý vdruhom polčase pridal ešte dva presné zásahy, rovnako ako Semeník. ,,V druhom polčase sa nám už hralo oniečo ľahšie, najmä po dvoch góloch v krátkom časovom rozpätí. Vranovčania už potom akokeby rezignovali azápas sa takmer zmenil na našu exhibíciu," zhodnotil druhý polčas trojgólový strelec.

Bartoš sa vsiedmych ligových zápasoch vtejto sezóne nepresadil ešte ani raz, zato v jednom pohárovom hneď trikrát. Túto gólovú štatistiku by však chcel banskobystrický útočník otočiť ato čím skôr. ,,V prvom rade som rád, že mi to tam už ,padlo, aže som na súperovu bránu nestrieľal len slepými nábojmi. Verím, že som tým prelomil streleckú smolu, ktorá ma vlige sprevádza apodarí sa mi presadiť sa aj vligových zápasoch. Bol by som rád, keby to bolo hneď vtom najbližšom proti Ružomberku," povedal Bartoš. Práve zápas proti Liptákom bude mať aspoň zhľadiska štatistiky pre neho zvláštny náboj, pretože vtomto tíme pred pár rokmi pôsobil. ,,To už bolo dávno aani nad tým nejako zvláštne nepremýšlam. Zvtedajšieho kádra je vmužstve asi už len Fero Mikuláš," vyvrátil možné rivalistické nálady bystrický zakončovateľ. ,,Ja i celé mužstvo sa na zápas pozeráme zpohľadu potrebného víťazstva. Vtabuľke pravdy sme na mínusovej úrovni, takže vdomácom prostredí si nemôžeme dovoliť zaváhanie. V zápase s Ružomberkom urobíme pre tri body maximum averím, že nám vtom pomôžu aj diváci, ktorí budú naším dvanástym hráčom. Očakávam, že prídu vhojnom počte a budú nás po celý zápas povzbudzovať, za čo sa im odmeníme dobrým výkonom," doplnil predzápasové očakávania súboja sRužomberkom Ivan Bartoš.

Pre zjednodušenie predaja vtupeniek na zápas Dukly sRužomberkom, budú lístky vpredpredaji už od stredy (10. septembra) do soboty vKultúrnom ainformačnom stredisku vBanskej Bystrici (Barbakan).