Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Favoriti nezaváhali, prekvapením výhry Hronseku a Ľubietovej

II. trieda sk. A ObFZ BB / Targoš z Tajova zvyšuje

Lučatín - Dúbravica 3:1 (2:0)

Domáci sa pustili do súpera s chuťou, čo sa prejavilo aj na skóre prvého polčasu, keď v 21. minúte gólom Zbyňovského a o tri minúty nato aj Hrušku viedli 2:0. V druhom polčase prevzali iniciatívu hostia a prevahu zúročili gólom Kohúta z 55. minúty. Hra sa ku koncu zápasu vyrovnala, ale domáci gólom Sedliaka dve minúty pred koncom potvrdili zaslúžené víťazstvo.

Góly: 21. Zbyňovský, 24. Hruška, 88. Sedliak - 55. Kohút. Pred 80 divákmi rozhodoval Citara. LUČATÍN: Pulkrábek - Ľ. Hruška, Mokroš, I. Hruška, Uhrík, Turčan, Hlinka (88. Vojník), Selecký, Fraňo (75. Huťka), Zbyňovský, Hraško (46. Sedliak). DÚBRAVICA: Zátroch - Krahulec, Pinka, Bubelíny, Kohút, Smädo, Holík (83. Kiš), Kapusta, Krahulec, Majer, Chramec.

Hiadeľ - Šalková 1:6 (0:2)

Šalková už v dvadsiatej minúte vyhrávala 2:0 a aj po tomto čase sa domáci iba bránili tlaku hostí. Po prestávke sa obraz hry nezmenil - domáci sa počas celého zápasu zmohli iba na jedinú akciu, po ktorej aspoň zmiernil vysokú prehru tri minúty pred koncom Brna.

Góly: Brna - Bella 2, Paršo, Kadáši, Čtvrtníček, Strelec. Pred 80 divákmi rozhodoval Suchý. HIADEĽ: Kán - Srniak, Mlynarčík, Vetrák, Fúdor, Brodek, Vajs, Ľ. Lipa, Golian, Brna, S. Lipa (58. Hlaváček). ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Dobrík, Lichý (56. Binder), Čtvrtníček, Obuch, Kálman, Očenáš, Para, Paršo (56. Šimčík), Bella, Kadáši (56. Strelec).

Medzibrod - Hronsek 1:2 (0:1)

Po bezgólovom úvodnom tlaku domácich sa na druhej strane ujali vedenia hostia - v 19. minúte po hrubej chybe domácej obrany sa do streleckej listiny zapísal R. Garaj. V druhom polčase domáci chceli vystupňovať tlak, ale hostia prechádzali do nebezpečných protiútokov. V 70. minúte už viedli 2:0, keď opäť skóroval R. Garaj. Domácim sa už len podarilo skorigovať výsledok v posledných minútach zápasu.

Góly: 87. Hraško ml. - 19. a 70. R. Garaj. Pred 40 divákmi rozhodoval Marček. MEDZIBROD: Tonhajzer - Švajčiak (50. Kňažko), Šuták, Haviar, Hirka, Sedliak, Štefanovie (80. Greguš), Prievalský (27. Ma. Huťka), Sanitra, K. Hraško st., J. Hraško ml. HRONSEK: Klimáček - Solivaj, R. Garaj, Herkeľ, P. Garaj, Potančok (82. Moravčík), Ihring (70. Bobor), Bakos (75. Koska), Bursa, Šulek, Solivaj.

Podkonice - Malachov 1:1 (0:1)

V prvom polčase sa hralo na polovici hosťujúceho mužstva, ale akcie domácich končili pred ich šestnástkou. Hostia využili ojedinelý brejk, v ktorom Ambroš nezaváhal. Po prestávke sa obraz hry nezmenil, domáci tlačili a po viacerých šanciach sa podarilo vyrovnať až Patrášovi gólom z priameho kopu.

Góly: 78. I. Patráš - 25. Ambroš. Pred 70 divákmi rozhodoval Strelec. PODKONICE: Lakomčík - Turčan, M. Barla, L. Barla, Faško, Kukučka, Pavlák (46. Lemeš), Ivan (70. Slobodník), Stanko (70. Pančík), Patráš, Polóny. MALACHOV: Dvorský - M. Necpal, M. Kučerák, Sanitra, J. Kučerák, Sečkár, Očenáš (61. Maľa), Uhrík, Roman, Ambroš, Šabo (86. Kúdelka).

Tajov - Strelníky 6:1 (3:0)

Zo začiatku sa hralo vyrovnané stretnutie, ale domácich poslal do vedenia tromi gólmi Targoš. Druhý polčas začal náporom hostí, ale ďalšie góly pridali Tajovčania.

Góly: Targoš 5, Turák - Čief. Pred 120 divákmi rozhodoval P. Kosec. TAJOV: Mesík - Kollár, Mala (72. Solivajs), Patrnčiak (82. Žubor), Mažgut, Čermák (54. Turák), Vaterka, Muríň, Murgaš, Komora, Targoš. STRELNÍKY: R. Majer - M. Filadelfi ml., D. Majer (48. P. Kováč), M. Filadelfi st., M. Majer st., M. Majer ml. (80. Kapusta), Boroš, Matio, R. Majer (58. J. Moncoľ), M. Moncoľ, Čief.

Ľubietová - Baláže 2:0 (1:0)

Vyrovnaný súboj zvládli lepšie ,,futbalovejší" domáci, ktorí z množstva šancí využili dve.

Góly: Joščák, Kundrata. Pred 50 divákmi rozhodoval Riša. ĽUBIETOVÁ: Potančok - Kráľ (15. J. Uhrík), Urva, Kútik, Antošík, M. Sauka (60. Samson), Michálek (75. Kundrata), V. Sauka, Joščák, P. Uhrík, Turan. BALÁŽE: Kostiviar - P. Strečok, P. Slobodník, Ján Strečok, Kosec, Latinák, M. Slobodník, Veselovský, Jo. Strečok, Chaban, Tišliar.

Hor. Pršany - St. Hory 2:5 (1:1)

Hostia sa predstavili v lepšom svetle a hostia im s dychom stačili iba do polčasu a po hrubých chybách v obrane v druhom polčase inkasovali góly.

Góly: Balon, Fraňo - Debnár 2, Štulrajter, Stacho, Babjak. Pred 50 divákmi rozhodoval Veky. HOR. PRŠANY: Krnáč - Balon, Kíšik, Lagovský (46. Dobrota), Orovčík, Mišáni, Kapusta, Fraňo, Murín, Matoušek, Smutný. ST. HORY: I. Kolenička - Antoš, Ulehla, Brhlík (70. Lovás), Kováč, Debnár (85. Olejár), Šrtlrajter, Stacho, Filip, Chrastina (75. Gavalda), Babjak.

14. Strelníky 6 0 2 4 4 : 13 2

Dvorský (Malachov) - Hruška (Lučatín), Orovčík (Hor. Pršany), V. Sauka (Ľubietová), M. Majer st. (Strelníky), Debnár (St. Hory), Turčan (Lučatín), Kohút (Dúbravica), Kukučka (Podkonice), Ambroš (Malachov), Targoš (Tajov)