Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

V troch zápasoch takmer tridsiatka gólov

O žiarsku oporu majú záujem Taliani i Sparta Praha

Žiar nad Hronom - Futbalistky MŠK Žiar nad Hronom v úlohe úradujúcich majsteriek Slovenska prehrali v úvodnom kole nového prvoligového ročníka doma 1:2 s Veľkým Krtíšom. Rýchlo sa však zo studenej sprchy spamätali a už o tri dni nato v predohrávke 13. jesenného kola nadelili domácemu Humennému deväť gólov už v prvom polčase. V ďalšom zápase v Bratislave vyhrali Žiarčanky 10:1 nad Sláviou Ekonóm a 29. augusta na žiarskom štadióne deklasovali 10:0 družstvo 1. DFC Rimavská Sobota. ,,Z druhého polčasu v Humennom uplynuli sotva dve minúty, keď z hry odstúpila domáca hráčka, údajne pre zranenie. Humennému zostalo na trávniku len šesť statočných, čo bolo skutočne málo, a preto musel rozhodca zápas za stavu 0:9 predčasne ukončiť. V dueli so Sláviou Ekonóm v Bratislave sme už v 10. minúte inkasovali, ale potom sme sa zobudili a do prestávky sme domácim strelili sedem gólov. Stretnutie s Rimavskou Sobotou bolo z našej strany festivalom až trestuhodne zahodených šancí. V prvom dejstve tejto jednoznačnej záležitosti sme premenili len dve z množstva vyložených gólových príležitostí. Po zmene strán sme pridali na dôraze a zrýchlili pohyb, čoho výsledkom bolo osem gólov. V nasledujúcich ligových zápasoch musíme však podávať vyrovnané výkony v oboch polčasoch," skonštatoval Dušan Šipikal, tréner žiarskych futbalistiek.

Novými hráčkami v žiarskom tíme majsteriek je 15-ročná brankárka Michaela Krkošková z Dobrej Nivy a 15-ročná útočníčka Bibiana Ninczová z Rimavskej Soboty. V obrannej formácii sa presadzuje 42-ročná Ľubica Šovčíková a v strede poľa 43-ročná Ľubica Remeňová. Tvorkyňou hry žiarskeho družstva je stredopoliarka Marcela Lukácsová, o ktorú majú záujem talianske kluby aj Sparta Praha.

Po ligovom kole v pondelok 1. septembra (Žiarčanky hrali v Malých Dvorníkoch pri Dunajskej Strede) nasleduje do 15. septembra reprezentačná prestávka. ,,Z nášho družstva sú Michaela Báťová, Eva Kolenová a Jana Bešinová nominované na kvalifikačné zápasy majstrovstiev Európy v Ružomberku, kde sa stretnú ženy do 19 rokov z Česka, Lotyšska, Islandu a Slovenska.. Kvalifikácia na Letné olympijské hry 2004 v gréckych Aténach vo futbale žien má na programe dva zápasy slovenskej reprezentácie s Arménskom, konkrétne 9. septembra v Dubnici nad Váhom a 12. septembra v Prievidzi. Slovenskú republiku budú reprezentovať aj žiarske hráčky Lukácsová, Surovcová, Dodoková, Ižová, Dugovičová a Girašeková. Dugovičová a Girašeková chcú zo žiarskeho klubu odísť do Nitry, ale ich prestupy sme zamietli. Mali by hrať za Žiar, najbližšie už v pondelok 15. septembra s Prešovom na žiarskom futbalovom štadióne," uzavrel žiarsky tréner D. Šipikal.

Humenné - Žiar nad Hronom 0:9 (0:9) - nedohrané, góly: Lukácsová 3, Ižová 3, Kolenová 2 a Čmiková, Slávia Ekonóm Bratislava - Žiar nad Hronom 1:10 (1:7), góly: Kleinová - Ižová 3, Remeňová 2, Dodoková 2, Báťová, Ninczová a Zaťkovičová,

Žiar nad Hronom - Rimavská Sobota 10:0 (2:0), góly: Lukácsová 3, Kolenová 2, Ižová 2, Surovcová 2 a Dodoková.