Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Ľupčania nastrieľali Osrbliu päťku a vyšvihli sa do čela

I. trieda ObFZ BB: Magnetom kola čiernobalocké der

Podlavice - Beňuš 5:1 (1:0)

Vo viac ako vyrovnanom prvom polčase domácim trvalo 40 minút, kým prelomili obranný val hostí a Križan hlavičkou dostal domácich do vedenia. Po centri Hrnčířa si

dal vlastenca J. Šajgalík a domáci sa dostali na koňa. Po samostnatnom úniku Navrátil, ktorý od polovice ihriska obišiel všetkých - aj brankára, prízemnou strelou zvýšil na 3:0. V 62. min. domáci zabudli v skrumáži v šestnástke voľného Švantnera, ktorý znížil. V 66. min. bol v šestnástke faulovaný Navrátil, ale Križan z penalty trafil len do žrde. V 72. min. na 4:1 upravil Donoval a v 79. min. svoj druhý gól pridal Križan, keď zo šetnástky preloboval celú obranu. Domáci sa potom uspokojili a hostia mali od 80. min. štyri vyložené šance. Tie zmaril brankár Vidiečan, ktorému tak domáca obrana dala vyniknúť a ukázať svoje brankárske umenie.

Góly: 40. a 79. Križan, 47. J. Šajgalík (vlastný), 53. Navrátil, 72. Donoval - 62. Švantner, ŽK: Križan. Pred 150 divákmi rozhoval Vaník. PODLAVICE: Vidiečan - Kaščák, Môcik, Sanitrár, Križan, Navrátil, Valašťan (46. Šatánek), Donoval, Ševčík, Hrnčíř, Kosec. BEŇUŠ: Pobožný - Janko, Nosko, Kafrík, J. Šajgalík, Švantner, Sabaka (46. Lukáč), Oceľ, M. Šajgalík, Kán, Stančík.

Jakub - Riečka 4:2 (1:2)

Domáci od začiatku zatlačili hostí do obrany a od prvej minúty zahadzovali jednu šancu za druhou. Na druhej strane prvý útok Riečky v 18. minúte znamenal gól, keď chybu obrany využil Hromada. Domáci ešte viac zvýšili úsilie, ale opäť zahrmelo na druhej strane a Hromada zvýšil náskok. Jakub nezlomilo ani to a päť minút pred odchodom do šatní Zúbek znížil. Do druhého polčasu nastúpili domáci s enormnou snahou po víťazstve. Po peknej akcii Dikacz vyrovnal a po najkrajšej akcii zápasu po osi Briak - Andrejko Donoval už nemal čo riešiť a bolo 3:2. Hostí dorazil dobre hrajúci Zúbek svojim druhým gólom a bolo rozhodnuté.

Góly: Zúbek 2, Dikacz, Donoval - Hromada 2, ŽK: Lukačovič, Veszeley - Šírka, I. Petráň. Pred 150 divákmi rozhodoval Mikloš. JAKUB: Kočvara - Vígľašský (37. Andrejko), Veszeley, Briak, Lukačovič (30. Párička), Zúbek (85. Ligač), Náčin, Donoval, Dikacz, Hamšík, Longauer. RIEČKA: Babušák - M. Petráň, Spišiak, Šírka, I. Petráň, Karlík, Snopko, Šustek, Majling, Hromada, Šimčík.

Slovenská Ľupča - Osrblie 5:0 (3:0)

Domáci podali veľmi dobrý výkon a okrem piatich gólov ešte veľa šancí nevyužili.

Góly: M. Majer 2, J. Beňák, Šimčík, M. Lakomčík, ŽK: Kňazík, Chemančík, ČK: M. Sandáni. Pred 150 divákmi rozhodoval Citara. SL. ĽUPČA: M. Debnárik - J. Šimčík (M. Mačkovič), J. Beňák, R. Beňák, D. Mačkovič, Marián Lakomčík, M. Majer, P. Piar, S. Lešták, M. Lipa, M. Sandáni, Martin Lakomčík. OSRBLIE: M. Hlaváčik - S. Semančík (Uhrík), P. Kňazík, M. Zvarík, M. Trník, J. Pacera, I. Balco, M. Húsenica, R. Pacera, T. Harvan, J. Daniš (Leitner).

P. Č.Balog - T. Č. Balog 3:2 (1:2)

Derby predchádzala milá udalosť, spomienky na rok 1933 a na založenie športu v Čiernom Balogu. Vyvrcholením tejto udalosti bol majstrovský futbalový zápas miestnych rivalov. O tom, že derby nemá vopred určeného víťaza, sa mohli presvedčiť aj diváci. Partizán sa po postupnom oťukávaní ujal vedenia, Tatran kontroval o desať minút a po dobrom výkone pridal aj druhý gól. V druhom polčase Tatran prenechal iniciatívu súperovi a nestarnúci ,,líšiak" Kovalčík zabazpečil Partizánu zaslúžené víťazstvo.

Góly: 13. a 73. Kovalčík, 58. Faško - 26. Kliment, 33. Budovec, ŽK: Šturlajter, Koreň - Melicher, Turňa. Pred 500 divákmi rozhodoval Debnár. P. Č. BALOG: Pančík - Amrich (46. Švantner), Kvietok, Melicher, Hálka, Turňa, Sarvaš, Figľuš, Kovalčík (86. Auxt), Kleskeň, Faško. T. Č. BALOG: Úradník - J. Kvietok st., Šturlajter, Potkány, Švantner (62. Zemko), J. Kvietok ml., Koreň (65. Kováčik), Melicher, Budovec (80. Bečovský), Kliment, Giertl.

Mýto - Braväcovo 5:1 (2:0)

Domáci potvrdili úlohu favorita a body tak bez väčších problémov ostali doma.

Góly: Makuša 2, Vrtál. Medveď, Vajs - Bubelíny. Pred 120 divákmi rozhodoval Krupa. MÝTO: Laššák - Húsenica, Kerestény, Kňazík, Botoš, Vrtál (80. Ľupták), Makuša, Medveď, Sarvaš (56. Kochan), Vais, Demeter. BRAVÄCOVO: Martinec - Radóc, R. Srnka, J. Srnka, Baliak, Ľupták, Brenkus, Gašperan, P. Baliak.

Hronec - Jasenie 2:2, Harmanec - Badín 2:1