Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Rakytovčan Terek v závere šokoval Hričov a Lučenčan Püspöky Žiarčanov

III. futbalová liga Stred: Gólman oslabenej Valask

Ružomberok B (Ľubochňa)- Kremnička 1:1 (1:1)

Domáci v silne omladenej zostave už v 4. min z trestného kopu Kročkom ohrozili Juračku, ale ten strelu z 22 metrov chytil. Skúsení hostia sa radovali už v 5. min po prudkej Kulišiakovej dorážke. V 13. min mohli hostia zvýšiť, ale hlavička Kulfasa skončila nad. V 16. min Janík z uhla trafil brvno brány hostí a prudký center Chomísteka, v 17. min prešiel popred bránu domácich do autu. V 22. min sa Tomka zblízka nedal Juračkovi šancu a bolo 1:1. Hostia sa potom museli brániť až do konca polčasu pohyblivejším domácim. V 30. min Juračka bravúrne chytil trestný kop Kročku z 20 metrov a v 37. min Janíkova strela išla tesne vedľa. V 40. min Priadkova strela minula domácu bránu. V závere polčasu mohol skóre zmeniť Záhradník, ale mieril nepresne. V druhom polčase tempo hry mierne ochablo, strely Záhradníka a Šventa nenašli svoj cieľ. V 53. min Priadka z 25 metrov nádherne vystrelil, ale Šavol bravúrne vytlačil loptu na brvno a jeho ďalšia strela v 60. min išla vedľa. V 82. min trestný kop Pilka, Šavol chytil. V závere sa mohlo skóre zmeniť, keď v 88. min Šavol reflexívne vyrazil strelu hostí z 3 metrov. Na druhej strane Tomko len tesne minul bránu hostí.

Góly: 22. Tomko - 5. Kulišiak. ŽK: Záhradník - Karásek, Pilko. Rozhodoval Ihring, 200 divákov. KREMNIČKA: Juračka - Pilko, Kulišiak (80. Pagáč), Chomístek, Karásek, Priadka, Choma, Kulfas, Országh (81. Praženica), Murín, Nemec (64. Hirka).

Rakytovce - Dolný Hričov 2:1 (0:1)

Hostia sa za celý zápas dostali do dvoch šancí. V 11. min Patráš nestíhal Slukovi a ten pred Auxtom nezaváhal. V 87. min Bogora išiel sám na Auxta, ten mu však loptu zobral čisto s prehľadom. Spravodlivosť bola v tomto zápase na mieste, pretože domáci hráči v druhom polčase predviedli festival zahodených šancí, pričom Terek dal ešte hlavou gól, ktorý mu rozhodca pre ofsajd neuznal. Vynahradil si to však v 90. min, keď najprv po centri Turčana a pri ťuknutí hlavou Bohuša vyrovnával a o minútu nato prudko bombou pod brvno rozhodol o zápase. Domáci hráči, aj keď infarktovom zápase končene bodovali naplno.

Góly: 90. a 91. Terek - 11. Sluka. ŽK: Hurík. Rozhodoval Ambróz, 320 divákov.

RAKYTOVCE: Auxt - Pikula, Faško, Hurík, Patráš, Špirka (55. Homola), Fojtík, Turčan, Bohuš, Faktor, Vigaš (55. Terek).

Bytča - Podbrezová B 2:1 (1:0)

Diváci videli v Bytči zaujímavý, rušný a kvalitný futbal a nakoniec i zaslúžené víťazstvo domácich. Prevahu mali domáci a hosťujúca obrana len s námahou odvracala útoky. V 15. min mieril Čikota hlavou tesne vedľa a jeho priamy kop o minútu vyrazil Belica. Najväčšiu šancu domácich prvého polčasu mal Gajdošík, ktorý šiel sám na brankára, no mieril len do neho. Na opačnej strane to bol Urbančok, ktorý sa po chybe domácej obrany zoči voči brankárovi namieril do žrde. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo hneď z protiútoku, keď Čikotovu bombu Belica len vyrazil a Minárik už nezaváhal – 1:0. V 37. min po druhej žltej karta zbytočne oslabil hostí Špulica. Bytčania ešte viac pritlačili, no do polčasu už gól nepadol. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase a oslabení hostia sa zamerali len na bránenie. V 54. min vyrobila domáca obrana hrubicu po faule v šestnástke a, nariadený pokutový kop Meškan premenil – 1:1. V 63. min krásnu strelu Kliníka vyrazil ešte krajším zákrokom Belica, ktorý o chvíľu hasil po hlavičke Trnovca. V 82. min chytil výborný brankár hostí ďalšiu hlavičku Šelmeka a Trnovec dorážal len do žrde. Päť minút pre koncom bol brankár hostí krátky na tvrdú strelu Bezáka, ktorý stanovil skóre zápasu.

Góly: 34. Minárik, 85. Bezák - 54. Meškan z pok.kopu. ŽK: Zátek, Gajdošík, Ďurdík - Pančík, Špulica. ČK: Špulica. Rozhodoval Kučera, 350 divákov. PODBREZOVÁ B: Belica - Patráš, Meškan, Kurák, Koňušík, Gerčák, Urbančok (75. Šišiak), Pančík (88. Belko), Špulica, Pišoja, Turňa.

Lučenec - Žiar nad Hronom 2:1 (0:1)

Domáci narazili na veľmi kvalitného súpera, ktorý hral počas celého zápasu otvorenú hru. V prvom polčase mali dokonca viacej gólových šancí ako domáci. V 6. min nikým nekrytý Hejčík netrafil loptu. V 9. min odpovedali domáci Póchom, ktorého strela išla tesne vedľa Brezinovej brány. V 12. min to bol Bončo, ktorého strelu Michalík nohami vyrazil a ten istý hráč technickou strelou tesne minul pravý roh domácej brány. V 28. min to bol znovu Bončo, ktorého hlavičku Michalík vytlačil na horné brvno. V 38. min domáci v trojici postupovali na jediného obrancu hostí, ale Póchovi sa prihrávka nevydarila a loptu zneškodnil Brezina. V závere prvého polčasu po rohovom kope, Číž prekonal domáceho brankára. Domáci mali fantastický úvod do druhého polčasu, keď už v 46. min po Košutovej prihrávke Póch technickou strelou vyrovnal. O minútu Drugdovu strelu, ktorá smerovala do opustenej brány, obranca hostí vykopol. V 52. min sa ocitol v gólovej šanci Lagin, ale jeho lob išiel nad. Chlieb sa lámal v nadstavenom čase. Najskôr Michalík vytlačil loptu smerujúcu k pravej tyči a z rýchleho protiútoku Püspökyho hlavičkou šokoval nešťastných hostí – 2:1.

Góly: 46. Póch, 90. Püspöky - 44. Číž. ŽK: Prepelica - Číž, Obert. Rozhodoval Valášek, 800 divákov. ŽIAR NAD HRONOM: Brezina - Škornik, Páleník (56. Fáber), Šelmeci, Ceplák, Bončo, Číž, Flašík, Hejčík, Obert, Puliš.

Ostatné výsledky: Revúca - Martin 3:1 (1:0), 25. Buvala, 70. Sarvaš, 92. Lipták - 59. Móric, Tomášovce - Liptovský Mikuláš 2:2 (0:1), 47. Sudimák, 90. Majerčík - 31. a 79.Žihlavník, Turčianske Teplice - Čadca 6:1 (3:0), 6. a 51. M. Jeťko, 2. Privitzer, 45. Letrik, 59. Veterník, 69. Kravárik (z 11 m) - 85. Baláž, Kysucké Nové Mesto - Žilina B 0:3 (0:2), 2. Šimček, 14. Rusnák, 74. Hrbek

16. D.Hričov 4 0 1 3 3 : 12 1

Nasledujúci program: 15. kolo v stredu 27. augusta o 16.00 h: Dolný Hričov - Kysucké N. Mesto, Žiar n/Hronom - Martin, Žilina B - Podbrezová B, Lučenec - L. Mikuláš, Rakytovce - Kremnička, Revúca - Čadca, Bytča - T. Teplice, Tomášovce - Ružomberok B. 5. kolo v sobotu 30. augusta o 16.00: L. Mikuláš - Ružomberok B, Martin - Bytča, v nedeľu 31. augusta o 16.00: Žiar n/Hronom - Rakytovce, Čadca - Kysucké N. Mesto, Kremnička - T. Teplice, Podbrezová B - Tomášovce, D. Hričov - Revúca, Žilina B - Lučenec.