Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Na štarte bola najrýchlejšia Radvaň

V. liga sk. C / Lutila siahala v zápase s Ponikami

Dudince - Dol. Ždáňa 2:2 (1:0)

Z prvopolčasového tlaku domáci vyťažili iba jeden gól. V druhom polčase domáci odpadli kondične a hra sa odvíjala prevažne na ich polovici. Hostia však okrem dvoch gólov vypracované šance nevyužili.

Góly: P. Dodok, Latiak - Miškov, Laurov. Pred 200 divákmi rozhodoval Bencúr. D. ŽDÁŇA: Číž - Rosenberg, Forgáč, Kukučka, Firžovský, Laurov, Magula (43. Urgela, 55. Beňo), Kysel, Varecha, Miškov (85. Tesák).

Radvaň - Dobrá Niva 4:1 (2:0)

Po jednoznačnej prevahe zvíťazili domáci, hoci nevyužili množstvo šancí. Hostia skorigovali výsledok až za stavu 4:0 gólom Dolniaka päť minút pred koncom.

Góly: 33. Mojžiš (z 11 m), 45. Vidiečan, 54. Keler, 83. Gašpar - 85. Dolniak. Pred 150 divákmi rozhodoval Fabo. RADVAŇ: Mojžiš - Uličný, Ernek, Kvasna, Gašpar, Dovčiak, Kohút (62. Snopko), Ševčík (70. Riapoš), Vidiečan, Ondrejka, Keller (62. Darida).

Žarnovica - Priechod 2:1 (1:0)

Domáci najmä v prvom polčase nepremenili niekoľko gólových príležitostí a o svojom víťazstve rozhodli na rozhraní oboch polčasov. Hostia v útoku sklamali, ich najnebezpečnejším záložníkom bol Bažík.

Góly: 45. Seget, 55. Mičík - 85. Rusko. Pred 150 divákmi rozhodoval Malček. ŽARNOVICA: Nemec (46. Belan) - Štefanka, Seget, Roško, Gregor, Hlavačka, Mičík, Gubán, Rendla (58. Černák), Kopernický, Nasvetr. PRIECHOD: Slobodník - M. Homola, Cenkov (80. Mesík), P. Homola, Barla, Bažík, P. Chaban, Slobodník, M. Chaban (53. Barla), Rusko, Kolár (61. Lamper).

Detva - Sásová 1:1 (0:1)

Gól: Matuška za Sásovú. SÁSOVÁ: Dubovický - Dočkal, Harík, Spišiak, Striežovský, Lipták, Matuška, Kapusta, Turčan, Babiar (73. Ďuriš), Kubina.

Brezno - Krupina 1:0 (1:0)

Domáci nastúpili v nekompletnom zložení a len vinou nepremieňania gólových príležitostí nezvíťazili vyšším rozdielom. Súper sa predstavil v sympatickom dojme.

Góly: 17. Vrtal. Pred 150 divákmi rozhodoval Siman. BREZNO: Radovič - Macuľa, Ostrihoň, Genzický, Sarvaš, Telka (80. Boroš), Kupec, Becka (86. Auxt), Kocúr, Caban (90. Belko), Vrtal.

Lutila - Poniky 3:4 (0:2)

Prvý polčas mali domáci prevahu - nevyužili tri gólové šance. Prvý gól zápasu padol po hrubej chybe domáceho brankára. Hostia napriek záverečnému tlaku náskok hostí nezlikvidovali.

Góly: 75. a 83. Majer, 88. Debnár - 34. a 46. Klementis, 28. Petruš, 52. Piar. Pred 350 divákmi rozhodoval György. LUTILA: Knop - Gordulič, Kúštik, Petruš (60. P. Kanina), Roško, Golha (65. Gordík), R. Kanina, Čiliak, Vanko (70. Majer), Debnár, Hromádka. PONIKY: Polievka - A. Poliak, Hlinka, Potkan, V. Poliak, Hlušovský, Petráš, Valibura, Klementis, Maľa, Piar.

Nová Baňa - Dol. Hámre 0:2 (0:1)

V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, no nevyužili šance, keď nastrelili iba dve žrde.

Góly: 9. Necpal, 86. Frim. Pred 200 divákmi rozhodoval Ligáč. N. BAŇA: A. Baláž - M. Budinský, M. Baláž, Rybár, J. Budinský, Hubač, Mánik, Polc (46. Žembery), Laco (46. Gorbov), Benč, Kuba. D. HÁMRE: Kicko - Ološtial, Kramár, Kotrí (89. J. Frimm), M. Frim, Necpal, Repiský, Muha (73. Švihla), Gulaša, V. Zeleňák (89. Lacko), M. Zeleňák.

14. D. Niva 1 0 0 1 1 : 4 0

Oboňa (Dobrá Niva) - Sarvaš (Brezno) - Ernek (Radvaň), Roško (Lutila), Kramár (Dol. Hámre) -

- Gašpar (Radvaň), Kysel (Dol. Ždáňa), Bažík (Priechod), Roško (Žarnovica) - Vrtal (Brezno), Majer (Lutila)

Mirka Kováčiková

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.