Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Selce sa definitívne rozlúčili s treťou ligou

O postupujúcom do druhej ligy sa rozhodne na diaľk

Kremnička - Tomášovce 2:2 (1:1)

Zápas sa hral v sobotňajšej horúčave, ale napriek tomu obidve mužstvá predvádzali rýchly a kombinačný futbal. Už v 4. min. zahral Kulišiak trestný kop do pokutového územia hostí, ale hlavička Chomísteka tesne minula bránu. Hostia vážne pohrozili v 22. min., keď sa Rapi dostal pred Žlkovana, ktorého preloboval, ale lopta išla tesne vedľa jeho pravej žrde. V 30. min. zahrali domáci peknú akciu po pravej strane. Chomov center a následnú hlavičku Hirku Skopal vynikajúco vyrazil. V nasledujúcej minúte už bol ale bezmocný proti Chomístekovej strele do ľavého horného rohu. Ďalší gól domácich mohol byť v 41. min., ale to by musel Pilnik presne trafiť center Nemca v tesnej blízkosti Skopalovej brány. Aj keď v záverečnej štvrťhodine prvého polčasu mali domáci prevahu už v nastavenom čase vnikol do pokutového územia domácich Doležal. Jeho prienik zastavil Žlkovan iba faulom a z následného pokutového kopu sám postihnutý vyrovnal. Prvú dvadsaťminútovku druhého polčasu mali domáci hráči vo svojej réžii. V 47. min. dal síce Chomístek hlavičkou gól, ale na pokyn asistentky rozhodcu ho hlavný rozhodca neuznal. V 63. min. bol faulovaný Jančiar a z následného trestného kopu dal Sokol prudkou strelou druhý gól domácich. Hostia sa neuspokojili s vývojom zápasu a zvýšenou bojovnosťou získali postupne územnú prevahu. V 65. min. im síce hlavný rozhodca gól neuznal pre postavenie mimo hry, ale v 73. min. center Paľagu Berky premenil a zaslúžene vyrovnal stav zápasu. Vo veľkej horúčave sa hral pohľadný a slušný zápas.

Góly: 31. Chomístek, 63. Sokol - 45. Doležal z 11 m, 73. Berky. ŽK: Žlkovan, Pilnik - Pračko, Rapi. Rozhodoval Szabo, 200 divákov. KREMNIČKA: Žlkovan - Pilnik, Kulišiak, Chomístek, Nemec, Priadka (78. Pagáč), Choma, Kulfas, Hirka (74. Juhoš), Sokol, Kubát (62. Jančiar).

Lučenec - Rakytovce 2:0 (2:0)

Domáci, ktorí mali čo vracať hosťom sa do súpera od prvej minúty zahryzli a jednoznačnú územnú prevahu v prvom polčase korunovali dvomi gólmi. Už v 8. min. zaznamenali prvý úspech, keď Püspökyho strela spoza veľkého štvorca skončila v pravom rohu Auxtovej brány. V 13. min. mohol svoj prvý úspech zaznamenať mladučký Líška, ktorému lopta odskočila v momente strely. V 20. min. po peknej akcii Püspöky opečiatkoval horné brvno bránky hostí. V 31. min. hostia zle zahrali ofsajdovú taktiku, Líška sám postupoval na bránu hostí, ale strelil len do náručia brankára. V 33. min. hostia pohrozili prvý krát z dobrej pozície však Vigaš vysoko prestrelil bránu. V 38. min. sa zrodil druhý úspech domáceho celku. Püspöky obohral aj brankára na rohu päťky, prihral voľnému Póchovi, ktorý do skóroval do prázdnej brány. Druhý polčas začali domáci gólovou šancou Póchovu strelu, ale brankár vyrazil. V 56. min. po prihrávke Pócha Drugda pekne spracoval loptu, ale jeho prudká strela sa odrazila od brvna späť do poľa. Z rýchleho protiútoku hostí sa dvakrát vyznamenal domáci brankár Lauko, ktorý obidva pokusy hostí vyrazil. V záverečných minútach už nebolo súdené domácim streliť góly i keď šance na to mali z kopačiek Drugdu, Pócha a Líšku.

Góly: 8. Püspöky, 38. Póch. ČK: 73. Ščepko. Rozhodoval Chovanec, 400 divákov.

RAKYTOVCE: Auxt - Pikula, Stribula, Patráš, Vigaš (70. Konkoľ), Urgela, Mores, Turčan, Košút, Tomka (46. Fojtík), Ščepko.

Ružomberok B - Podbrezová B 1:1 (0:0)

Zápas ligových rezerv začal vo svižnom tempe a už v prvej minúte Urbančokovu strelu Kubáň chytil. Hneď z protiútoku strielal Labaška tesne vedľa a Kročkov trestný kop skončil na tyči. V 18. min. Bačíkovu strelu Gajdošík vyrazil. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, ale brankári boli pozorní. Tomkove šance, Bačíkov pokus skončili v rukách brankára hostí. Tí pohrozili v 28. min. Gorčákom a v 30. min. Boháčikom. V 33. min. sólo Labašku skončilo na brvne brány hostí. V závere polčasu strely Tomka a Bačíka minuli bránu, tak ako na druhej strane Špulica strielal nad a Pišojov trestný kop Kubáň chytil. Druhý polčas začali lepšie hostia a z dobrých pozícií Boháčik, Špulica a Pišoja nedokázali skórovať. V 60. min. Bačíkova strela skončila v rukách Gajdošíka, v 67. min. Špulica unikol po krídle a jeho perfektný center hlavou usmernil Urbančok za chrbát Kubáňa. V 72. min. Pišoja trafil brvno domácej brány, z protiútoku v tej istej minúte Palubovu strelu Labaška tečoval do brány hostí. V 75. min. Pišojova strela z 10 m išla nad bránu. V samotnom závere ešte Tomkovu strelu Gazda vykopol z prázdnej brány. Zápas napokon skončil spravodlivou remízou.

Góly: 72. Labaška - 67. Urbančok. ŽK: Bezák, Kubáň - Jurčo, Pišoja, Kurák, Rusko. Rozhodoval Kubáni, 150 divákov. PODBREZOVÁ B: Gajdošík - Gazda, Boháčik, Jurčo, Kurák, Rusko, Špulica, Gorčák (85. Gajdoš), Urbančok, Pišoja, Turňa.

Selce - Kysucký Lieskovec 4:3 (0:0)

Zápas začal vo vlažnom tempe a prví sa do dobrej šance dostali hostia, ale krížna strela Kekelyho prešla popred domácu bránu. Potom iniciatívu prevzali domáci, do konca polčasu boli aktívnejší a vypracovali si päť výborných šancí, ktoré Piar, Kollár a Lešták nevyužili. Za aktivitu v prvom polčase si domáci zaslúžili vyhrávať minimálne 2:0. Aj druhý polčas začali aktívne domáci. V 51. min. vybojoval v strede ihriska loptu Rusko, posunul ju Leštákovi, ktorý 40 m sólo zakončil strelou do šibenice a dostal domácich do vedenia. Následne po uvoľnení Piarom nevyužil čistú šancu Faško. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo, keď po rýchlom protiútoku vyrovnal Kekely. O minútu znovu Kekely po dlhom odkope a chybe Pažouta dostal hostí do vedenia. Hneď z protiútoku prekvapil Beláňa Faško a bolo vyrovnané. V 58. min. domáci zahrávali roh a po centri Kmeťa a priťuknutí Kollára dorážal do prázdnej brány Rusko. V 64. min. bolo znovu vyrovnané, keď po chybe Leštáka v strede ihriska dal gól Vajda. V 80. min. po ďalšom rohovom kope domácich a hlavičke Kollára dostal domácich do vedenia Strečok. V poslednej minúte ešte Stalmašek nastrelil žrď a z protiútoku strela domáceho Vajdu len tesne minula Beláňov vinkel. V pohodovom zápase podali domáci jeden z najlepších jarných výkonov a zaslúžene sa víťazstvom v domácom prostredí rozlúčili s III. ligou.

Góly: 51. Lešták, 57. Faško, 58. Rusko, 80. Strečok - 54. a 55. Kekely, 64. Vajda. ŽK: Faško, Kmeť - Stalmašek, Lokšík, Beliančin. Rozhodoval Podhradský, 100 divákov.

SELCE: Pažout - Vajda, Čipčala, Uhliar, Kollár, Lešták, Faško, Kmeť, Rusko, Piar (68. Michalík), Strečok.

Dolný Hričov - Žiar nad Hronom 0:4 (0:1)

Zápas od prvých minút prebiehal v réžii hostí, ktorí naznačili, že prišli pre všetky body. Domáci útočili iba sporadicky a ojedinelé výpady neboli nebezpečné. V 28. min. strielal Sedliaček tesne vedľa a Červenec prudko nad bránu. V 30. min. zlikvidoval nebezpečnú situáciu pred bránou Klec. Hostia kopali tri rohy po sebe, ktoré však nevyužili. V 35. min. trafil Bončo z trestného kopu ponad múr presne do rohu brány a získal vedenie hostí. V 42. min. vykopol Klec nebezpečnú strelu a v 45. min. Sedliaček strelil tesne vedľa. Druhý polčas potvrdil kvalitu súpera. Hostia sa dostávali ľahko do gólových pozícií a šance dokázali aj využiť. V 74. min. dorazil zblízka Bončo na 2:0, v 77. min. O. Číž skóroval po kope z rohu hlavou a v 89. min. po peknej kombinácii Maruniak hlavou stanovil konečný výsledok 4:0. Domáci sa nedostali do gólovej šance a ojedinelé strely Sedliačka a Sedúcha neboli nebezpečné. Hostia vyhrali zaslúžene a naznačili, že boj o postup majú vo svojich rukách. Domáci potvrdili jarnú krízu a na domácom ihrisku utrpeli ďalšiu vysokú prehru.

Góly: 35. a 74. Bončo, 77. O. Číž, 89. Maruniak. Bez kariet. Rozhodoval Petrák, 200 divákov. ŽIAR NAD HRONOM: Brezina - Škorník, Š. Číž, Ceplák (76. Flašík), Jelenčík, Bončo (81. Kuric), O. Číž, Obert, Sľuka, Červenec (88. Šelmech), Maruniak.

Ostatné výsledky: Bytča - Čadca 1:1 (1:1). Góly: 39. Hornák - 43. Šutý. ŽK: Ďurdík - Piňo, Krištofík. Rozhodoval Vojtek, 350 divákov. Liptovský Mikuláš - Kysucké Nové Mesto 3:0 (0:0). Góly: 53. Blaščík, 58. a 74. Žihlavník. ŽK: Horvát. Rozhodoval Tokár, 200 divákov. Žilina B - Turčianske Teplice 1:4 (1:3). Góly: 18. Trhančík - 5. Jeťko, 7. a 10. Privitzer, 75. Kempný. ŽK: Čepela, Minarčík, Martini. Rozhodoval Pocklan, 150 divákov.

28. kolo - v stredu 11. júna: Kysucké Nové Mesto - Kysucký Lieskovec 1:3 (0:2). Góly: Ovečka - Vajda, Lokšík, Kekely, ŽK: bez, rozhodoval Kubačka, 340 divákov. Žiar nad Hronom - Selce 5:0 (0:0). Góly: Bončo, Sluka, Červenec, Maruniak, Flašík, ŽK: bez, rozhodoval Ďuroška, 600 divákov. Podbrezová B-Valaská - Dolný Hričov 4:0 (3:0). Góly: Kostúr 2, Turňa, Špulica, ŽK: Rusko, Špulica, Pančík (Podbrezová), ČK: Meškan - Sluka, rozhodoval Čuboň, 220 divákov. Rakytovce - Ružomberok B 6:1 (2:0). Góly: Vigaš 2, Turčan 2, Ščepko, Tomka - Trengubiak, ŽK: Janík (Ružomberok), rozhodoval Hreus, 185divákov. Tomášovce - Lučenec 3:1 (2:1). Góly: Drugda, Doležel (z 11 m), Gluch - Csányi, ŽK: Gašpar - Michalík, Žigo, ČK: Michalík, Žigo (Lučenec), rozhodoval Kahan, 600 divákov. Turčianske Teplice - Kremnička 1:0 (1:0). Gól: Šavol, ŽK: Novák - Nemec, rozhodoval Meliš, 600 divákov. Čadca - Žilina B-Strážov 4:0 (1:0). Góly: Michalík, Baláž, Šutý 2, ŽK: Bukna, Friga (ZA), rozhodoval I. Szabó, 150 divákov.Liptovský Mikuláš - Bytča 2:1 (2:0). Góly: Móric, Blaščík - Kadák, ŽK: Laco - Zátek, rozhodoval I. Krahulec, 200 divákov.

16. Selce 29 6 4 19 40 : 70 22

Nasledujúci program - 30. kolo v stredu 18. júna o 17.00: Podbrezová B-Valaská - Lučenec, Kysucký Lieskovec - Dolný Hričov, v nedeľu 22. júna o 17.00: Kysucké N. Mesto - Selce, Žiar n/Hronom - Ružomberok B, Rakytovce - Kremnička, Tomášovce - Žilina B-Strážov, Turčianske Teplice - Bytča, Čadca - Liptovský Mikuláš.

(mig)

1. Päť chýb pri zateplení strechy
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Bystrickí leteckí záchranári pomáhali pilčíkovi, na ktorého spadol strom

Po ošetrení ho previezli do Rooseveltovej nemocnice.

Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

V Banskej Bystrici sa počíta so 60 odberovými miestami po celom meste

Mesto Banská Bystrica počíta v súvislosti s chystaným celoplošným testovaním na nový koronavírus zhruba so 60 odberovými miestami.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch v Bratislave.