Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Krupov gólostroj do Slizovej svätyne

II. trieda sk. B ObFZ BB / Horehronie opäť zažilo

Závadka - Telgárt 2:1 (2:0)

V prvom polčase sa domáci prezentovali peknou kombinačnou hrou, z ktorej vyplynuli dva góly - v 17. minúte peknou strelou z 25 metrov a v 28. minúte po nedostatočnom prikrytí Rákocyho. Po prestávke hostia v 49. minúte znížili po hlavičke M. Černáka. Domáci navyše nepremenili pokutový kop, ktorý gólmanovi Vraniakovi ,,kolega" Pisár chytil. Telgárt mal k vyrovnaniu najbližšie v 84. minúte, kedy zazvonila žrď Vraniakovej brány.

Góly: 17. M. Barič, 28. Rákocy - 49. M. Černák. Pred 60 divákmi rozhodoval Suchý. ZÁVADKA: Vraniak - Ra. Nosko (46. Ro. Nosko), Barič, Marián Petrovič, Marek Petrovič, Telgársky, Barinek, Zubák, Dudáš, Pokoš, Rákocy. TELGÁRT: Pisár - Vlček, Koles, M. Černák, Libič, Kaločaj, Mi. Lunter, Rejdovian, Vrbiar, Demčík, P. Černák, Ma. Lunter.

Šumiac - Poh. Polhora 1:1 (0:0)

V zápase dvoch rozdielnych polčasov boli v úvode lepším mužstvom domáci, ale na kopačky sa im prilepila smola - z vyloženej šance nastrelili žrď. Druhý polčas začali lepšie hostia, ale boli to domáci, kto sa ujal vedenia. Po góle pokračovali hostia vo svojej hre. Najprv nastrelili brvno, vzápätí žrď domácej brány a v 70. minúte zaslúžene vyrovnali gólom Boháčika.

Góly: 50. Ďurčo - 70. Boháčik. Pred 200 divákmi rozhodoval laik Šinger. ŠUMIAC: Margéta - Basár, Kaniarik, Z. Duraj, M. Duraj - Ševčák (65. Fujka), P. Gordan (80. P. Ševc), Ďurčo, J. Ševc - Kapusňák, Meľo (55. J. Gordan). P. POLHORA: Gandžala - M. Krupa, M. Boháčik, Guzma, Muránsky, Kostka, Goceliak (75. Medveď), Zlúky, Korytiak (46. Ľ. Krupa), R. Boháčik, Nepšinský.

Michalová - Pohorelá 7:1 (3:0)

Domáci si od úvodu stretnutia vytvorili neustálu prevahu, ktorú vyjadrili aj gólmi. Viacero šancí však ostalo nevyužitých, čím ostal výsledok pre hostí ,,lichotivý“.

Góly: 43., 60., 73., 76. a 83. Krupa ml., 11. Trnavský, 12. Parašin - 70. Marek Pompura. Pred 50 divákmi rozhodoval Pribylina. MICHALOVÁ: Lipničan - M. Kurek (60. Mojžiš), Krupa st., Luštiak, J. Kurek, Kupec, Ľ. Podmanický (70. M. Podmanický), Trnavský, Krupa ml., Parašin. POHORELÁ: Sliz - Krešak, Kyba (17. Kánoš), Malecký, M. Maťuš, Novosad, J. Maťuš, Mi. Pompura, Syč, Tlučák, Ma. Pompura.

Sihla - Hor. Lehota 3:1 (2:0)

Domácim sa zápas vydaril po všetkých stránkach, keď boli počas celého stretnutia lepším mužstvom.

Góly: Kľuka, Auxt, J. Nomilner - J. Štulajter. Pred 40 divákmi rozhodoval Ján Sitarčík. SIHLA: Kurek - Auxt, Úradník, M. Marek, Giertl, Kľuka, Jánošík, P. Nomilner (62. Vetrák), Melicher, Bariak, J. Nomilner.

Dol. Lehota - Jasenie 0:8 (0:4)

Lehoťania nezačali najlepšie a už v 15. minúte prehrávali 0:4. Domáci mali dve gólové šance, ale ani tie nevyužili. Po prestávke hostia ešte pridali na výkone a ich konečný účet sa zastavil na ,,osmičke".

Góly: H. Weissenbacher 3, M. Kochan 2, P. Hájek, Pocklan, J. Weissenbacher. Pred 120 divákmi rozhodoval J. Ridzoň. D. LEHOTA: Palovský - Kazár, Štulajter, Špilák (46. Žihľavník), Schrötter, Šuchančok, Babic, Kán (70. Šuhajda), Hippík (80. Chamko), Hudík, Fodor. JASENIE: M. Povrazník - Sekáč, Šaling, Čižmár, Pocklan, Turňa, Hájek, J. Weissenbacher, Kochan, Štulajter, H. Weissenbacher.

Heľpa - Polomka 3:0 (3:0)

Hostia prišli na Heľpu uhrať dobrý výsledok, ale výkon z prvého polčasu tomu veľmi nenasvedčoval. V druhom polčase začali hrať hostia svižnejšie, ale na zmenu skóre to nestačilo.

Góly: 15. Martinec, 20. Skladaný, 35. Košťal. Pred 70 divákmi rozhodoval Krupa. HEĽPA: Kánoš - Takács, Bošeľa, Meľoš (50. Felej), Kukuľa, Martinec, J. Ďurajda, Pribilina, Ma. Košťál (38. Vilim), Skladaný, Mi. Košťál (46. V. Ďurajda). POLOMKA: Nepšinský - Košťal, Harvanka, J. Bodák, Záturecký (50. Skubák), F. Kohút, Hrablaj (38. Oravkin), R. Kohút, Grozman, Berky (65. Markus), P. Bodák.

Pisár (Telgárt) - M. Duraj (Šumiac), Basár (Šumiac), Kohút (Polomka), Guzma (Poh. Polhora), Kľuka (Sihla), Šuchančok (D. Lehota), Skladaný (Heľpa), Takáč (Heľpa), Šaling (Jasenie), Luštiak (Michalová)

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 757

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.