Šláger jarnej časti vyznel jednoznačne pre Sásovú

I. trieda ObFZ BB/: Sásová si víťazstvom v Podlavi

Jakub - Riečka 3:0 (1:0)

Domáci začali na súpera opatrne, aby nespravili chybu, po ktorej by hostia mohli ísť do vedenia. Zo začiatku sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale obidve bránky zostávali nedobytné. Viacej z hry mali domáci, hostia sa snažili deštrukčnú hru na udržanie remízového stavu. Posledná desaťminútovka vyznela jasne pre domáce mužstvo, ktoré hráčom Riečky nedovolilo prakticky nič. V 4. minúte prenikol Dikacz do 16-ky, kde bol faulovaný a sám pokutový kop premenil. Jednogólové vedenie domácich uspokojilo. V druhom polčase bola hra na kopačkách domáceho mužstva, s čím sa hosťujúci nedokázali vyrovnať a iba sporadicky dokázali ohroziť bránu domácich. Zlom zápasu a kľud pre domácich prinieslo striedanie, keď Vrbiar v druhej minúte na ihrisku zvýšil na 2:0. Hostia vrhli všetky sily do útoku, ale zabudli na zadné vrátka a v 90. min. Veszeley spečatil dobrý výkon domácich.

Góly: 44. Dikacz, 80. Vrbiar, 90. Veszeley, ŽK: Dubec, Kačák. Pred 150 divákmi rozhodoval Béreš. JAKUB: Štrba - Párička, Veszeley, Račák, Náčin, Donoval (78. Vrbiar), Lačný, Lukačovič, Maďar, Zúbek (70. Andrejko), Dikacz. RIEČKA: I. Petráň - M. Petráň, Spišiak, Estór, Necpal (62. Straka), Plavucha, Pataj (84. Karlík), Šustek (70. Snopko), Hromada, Hrušecký, Šimčík.

Braväcovo - Šalková 3:1 (2:1)

Hostia výbornou obrannou hrou potrápili domáce mužstvo, ktoré víťazstvo potvrdilo len päť minút pred koncom zápasu.

Góly: Ľupták, Baliak, Bremkus - Paršo, ŽK: Bremkus, Lichý. Pred 130 divákmi rozhodoval Vaník. BRAVÄCOVO: Petrinec - Radocz, Koľaj, J. Srnka, R. Srnka, Vrbovský, Ľupták, Bremkus, Bubelíny, Jerguš, Baliak.

Podkonice - Badín 2:1 (1:0)

Zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí prejavili väčšiu vôľu po víťazstve.

Góly: 42. a 67. Baran - 50. Bránsky, ŽK: Kmeť - Masaryk, Bránsky, Koska. Pred 100 divákmi rozhodoval Zeman. PODKONICE: Kolenička - J. Turčan, M. Barla, M. Turčan (Pančík), L. Barla, Faško, Pavlák, Baran, Kmeť, Bodzik, M. Polóny (P. Polóny). BADÍN: Haring - Kováčik, Messerschmidt, Tešlár, Masaryk (Pančík), Sokáč, Konkoľ, Jonáček, Blaško, Bubeník (Koska), Bránsky.

P. Č. Balog - Beňuš 2:2 (0:1)

Dobré stretnutie, ktoré dokázalo udržať až do poslednej minúty v napätí peknú divácku kulisu. Hostia začali lepšie, vypracovali si viac šancí, z ktorých jednu využili, naopak domáci sa znovu v koncovke trápili. Druhý polčas chceli domáci vyrovnať, ale hostia po rýchlom útoku zvýšili, čo domácich ale nepoložilo. Vložili všetky sily do útoku a dvoma gólmi Náthera vyrovnali. V závere mohli rozhodnúť obidve mužstvá, ale gól už nepadol.

Góly: 60. a 75. Náther - 50. P. Kán, 25. Demeter, ŽK: Necpal, Turňa. Pred 150 divákmi rozhodoval Dian. P. Č. BALOG: Pančík - Klieštik, Kvietok, Necpal, Melicher (45. Náther), Kadlec (60. Auxt), Sarvaš, Giertl, Turňa, Kleskeň, Faško. BEŇUŠ: Kupec - Sihelský, Kafrík, Janko, Belko, Švantner, Berčík (70. J. Kán), Demeter, Šajgalík, P. Kán, Stančík.

Podlavice - Sásová 1:4 (0:2)

Hostia začali so zabezpečenou obranou spoliehajúc sa na brejky svojich výbušných hráčov. Už v 5. minúte sa dostal do šance Kapusta, no Vidiečan sa nedal prekvapiť. V 22. min. pri prvom rohovom kope hostí najvyššie vyskočil Spišiak, Vidiečan zaspal na čiare a bolo 0:1. Do konca prvého polčasu hostia hýrili aktivitou. V 44. min. Matuška po dorážke upravil na 0:2. V 51. min. bolo už 0:3. Nevídané sólo cez celé ihrisko predviedol Striežovský, trafil brvno a do prázdnej brány skóroval Kubina. V 59. min. už bolo 0:4. V 66. min. Križan z 30 metrov prekvapil do šibenice Dubovického a domáci zaznamenali čestný úspech na 1:4. Domáci pohoreli na celej čiare. Víťazstvo hostí bolo plne zaslúžené a týmto víťazstvom postúpili do V. ligy.

Góly: 66. Križan - 22. Spišiak, 44. a 59. Matuška, 51. Kubina, ŽK: Haring, Kapuš, Matuška. Pred 500 divákmi rozhodoval Koštiaľ.

PODLAVICE: Vidiečan - Rumanovský, Môcik, Mihaliček, Bobor (65. Varecha), Valašťan, Navrátil, Donoval, Križan, Hrnčíř, Kopic.

SÁSOVÁ: Dubovický - Striežovský, Spišiak, Dočkal, Haring (60. Ďuriš), Turčan (80. Babiar), Machala, Lipták, Kapusa (65. Puliš), Matuška, Kubina.

Selce B - Osrblie 2:1 (0:0)

Hral sa obojstranne otvorený futbal s množstvom šancí. Domáci sa už v prvom polčase dostávali do lepších pozícií na zakončenie, ale gólovo sa nepresadili. Po zmene strán v 55. minúte otvoril skóre Latinák. No po troch minútach nikým nekrytý kapitán hostí z rohu peknou hlavičkou vyrovnal. Potom ale hru vzali pevne do svojich rúk domáci a hostí pritlačili. V 80 minúte nepremenil samostatný nájazd Hrdina a v 85 minúte zahodil penaltu Strečok. No nakoniec v nastavenom čase loptu do siete so šťastím pretlačil Hrdina.

Góly: Vavrek, ŽK: Hrdina, Strečok - Harvan, Štulajter. Pred 60 divákmi rozhodoval Pastorek. SELCE B: Kostiviar - Jablonovský, Blaško, Strečok, Slobodník, Latinák, Veselovský, Rusko, Adam, Hrdina, Tišliar (Vavrek). OSRBLIE: Lukáč - Štulajter, Môcik, Sluštik, Danove, Kňazik, Balco (Trlik), Húsenica, R. Pacera, Harvan (Leitner), J. Pacera (Daniš).

14. Selce B 23 5 3 15 37 : 61 18

Zostava kola: Petrinec (Braväcovo) - Kvietok (P. Č. Balog) - Striežovský (Sásová), Spišiak (Sásová), Lukačovič (Jakub) – Križan (Podlavice), Kapusta (Sásová), Švantner (Beňuš), Demeter (Beňuš) - Navrátil (Podlavice), Matuška (Sásová)