Nedeľa, 16. máj, 2021 | Meniny má SvetozárKrížovkyKrížovky

Hráči Lutily opúšťajú okresnú súťaž

I. trieda ObFZ ZH / Gólové zápisy hráčov Starej Kr

Lovča - Slaská 3:3 (0:1)

V prvom polčase to bol koncert nepremenených gólových príležitostí na oboch stranách. Po prestávke sa šance začali premieňať na góly - hostia po hrubých chybách domácej obrany išli dvakrát do vedenia, ale domácim sa po dvoch pekných akciách podarilo vždy vyrovnať.

Góly: 55. a 79. Kováčik, 74. M. Boška - 43. Mikula, 61. Gordulič, 78. Katial. Pred 115 divákmi rozhodoval Frzon. LOVČA: Ma. Hrmo - P. Hrmo, Kabina (37. Páleník), Fabián (46. Pilník), Bien (46. Selecký, 86. Chudoba), Katina (83. T. Boška), Šandor, Hudec, Kováč, Kováčik, Mi. Boška. SLASKÁ: Kováč - Hric, Ma. Šuster, Ferko, Bujňák, P. Topoľan (92. Mojžiš), Repiský, D. Topoľan (88. Mi. Šuster), Grolmus, Gordulič (90. Čéry), Mikula (70. Katial).

Tek. Breznica - Kosorín 5:1 (2:1)

Prevaha Tekovskej Breznice sa naplno prejavila až po polčase, kedy domáci zabrali a hostí nepúšťali k súvislejšiemu tlaku.

Góly: J. Gaži 2, M. Potocký, M. Molnári, M. Šebo - R. Pulen. Pred 200 divákmi rozhodoval Lešniak. T. BREZNICA: Molnári (63. Škvarka) - Krulák, Jány, Šebo, Šediansky, M. Pastier, Polc, Gaži, Búri (65. Horniak), Potocký, J. Pastier (70. Peťko). KOSORÍN: Ertl - Kováčik, Červenák, Foríšek, Legíň, Beňo, Pavlík, Štefanovič, Pulen, Hrčka, Štefka.

Horná Ves - Žarnovica 4:0 (0:0)

Domáci odohrali zápas k spokojnosti prítomných divákov, aj keď góly padali až po prestávke.

Góly: 47. Pe. Urgela, 71. Neuschl, 76. Privalinec, 88. Pa. Urgela. Pred 120 divákmi rozhodoval Baran. H. VES: Haško - Wágner, Pa. Urgela, Mecele, Belička, Privalinec, Pe. Urgela, Knapp (86. Krajčík), Kasza (88. Horváth), Neuschl (70. Weiss), Širáň. ŽARNOVICA: Nemec - Štefanka, Ziman, Gubán, Repiský, Hlavačka, Mičík, Rendla, Nasvetr, Jelínek, M. Kopernický.

Lutila - Voznica 2:0 (1:0)

V stretnutí vynikajúcej úrovne potvrdili domáci víťazstvo v okresnej súťaži.

Góly: 45. a 53. Urblík. Pred 250 divákmi rozhodoval Búci. LUTILA: Knopp - Srna, Kúštik, Pa. Kanina, Tršo, Golha, R. Kanina, Čiliak, Hromádka (80. Kooš), Majer (76. Gordík), Urblík. VOZNICA: Pukan - Brestovanský, Slosiar, V. Maslen, Oslanec, Benčať (58. M. Blaho), Nocpajchel, P. Maslen, K. Blaho, Kmeť (77. Zliechovec), Nemec (70. Greguš).

Bzenica - St. Kremnička 2:5 (0:2)

Hostia si víťazstvo zaslúžili, v súbojoch boli dôraznejší a akcie zakončovali gólmi. Za stavu 0:3 domáci znížili, ale záver zápasu patril opäť hosťom.

Góly: 70. Barborík, 74. Olajec - 7. Petruš, 12. Paučo, 55. Marek Neischl, 77. Maroš Neischl, 90. Čižniar. Pred 80 divákmi rozhodoval Hlaváčik. BZENICA: Vihara - Budinský (80. J. Kmeť), Kvapil, Úkrop (46. Olajec), Hlinka, M. Kmeť, Kaločaj, Dekýš, Barborík, Brašeň, Tatár. S. KREMNIČKA: B. Gašpar - Osvald (60. Kollár), Sklenka, M. Nárožný, Marek Neischl, Rajčan, Maroš Neischl, J. Nárožný, Petruš (46. Čižniar), M. Gašpar (66. Závadský), Paučo (84. V. Nárožný).

Ostatné výsledky: Ban. Belá - Vyhne 1:2 (0:1), gól: Cibuľa za domácich. Lovčica Trubín - Št. Bane 1:3 (0:2).

Haško (Hor. Ves) - Ma. Šuster (Slaská), Brestovanský (Voznica), Budinský (Bzenica), Tršo (Lutila), Maroš Neischl (St. Kremnička), Šandor (Lovča), Pe. Urgela (H. Ves), Rendla (Žarovica), Gaži (Tek. Breznica), Pulen (Kosorín)

4. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  5. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  6. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  7. Prečo Slováci nemajú rezervy?
  8. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
  9. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
  10. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  1. Ľudia vymieňajú autá za elektrobicykle. Záujem v Trenčíne rastie
  2. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
  3. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  4. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  5. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
  6. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  7. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  8. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?

Brezno otvorilo brány športovísk.

Mesto Brezno vďaka zlepšujúcej sa epidemiologickej situácii otvorilo brány športovísk, ktorých obsadenosť má sprehľadniť rezervačný systém.

Banská Bystrica sa so svojím projektom dostala do druhého kola. Pokračuje na ceste k zisku titulu Mesto kultúry 2022.

Spoločnosť Elektro Recycling v Slovenskej Ľupči sa zaoberá recykláciou a materiálovým zhodnocovaním všetkých druhov odpadov pochádzajúcich z elektrozariadení.

Koncom apríla začal Dobrovoľný hasičský zbor mesta Brezno s opätovnou dezinfekciou verejného priestranstva.

Na dotykové plochy frekventovaných verejných miest pravidelne aplikujú ekologický roztok, ktorý ničí choroboplodné zárodky.