Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Po superderby roka ostali body doma

II. trieda sk. A ObFZ BB / Ľubietová si zaknihoval

Lučatín - Malachov 4:2 (3:1)

Vo veľkej horúčave sa hral v Lučatíne svižný futbal, a to zásluhou oboch mužstiev. Domáci z hernej prevahy získali dvojgólový náskok zásluhou Prostredného. Od tohto času domáci poľavili, čo hostia využili na zníženie skóre, ale gólom do šatne domáci poistili polčasový výsledok. Po prestávke sa vplyvom počasia hral už len vlažný futbal. Hostia ešte v 75. minúte znížili na 3:2, ale víťazstvo poistil v 88. minúte Sedliak.

Góly: 13. a 28. Prostredný, 34. T. Hlinka, 88. Sedliak - 19. Uhrík, 75. Šabo. Pred 70 divákmi rozhodoval Sedliak. LUČATÍN: Oboňa - Ľ. Hruška, Mokroš, M. Hruška, Uhrík, J. Hlinka, T. Hlinka, Zbyňovský, Vojník, Prostredný, Sedliak. MALACHOV: Ma. Uhrík - Petrovič (50. Necpal), Kučerák, Klimo, Furman, Šabo, Necpal, Mi. Uhrík, Sanitra, Hadžega, Ambróš.

Harmanec - St. Hory 3:1 (3:1)

V derby roka sa mužstvá spočiatku iba oťukávali a do streleckých pozícií sa dostávali iba obtiažne. Skóre otvoril v 24. minúte hlavičkou L. Šimko, v 30. minúte zvýšil Hudáček. O dve minúty Jaroušek neudržal loptu a Debnár už nemal problém skórovať. Hostia začali hrať aktívnejšie a pred odchodom do kabín Kováč upravil skóre - 3:1. Po prestávke Staré Hory pokračovali v aktivite, ale ani po vyložených šanciach nedokázali loptu dopraviť za Dankov chrbát. Na opačnej strane prekopával prázdnu bránu Murgaš. Víťazstvo posunulo Tatran na krôčik od I. triedy.

Góly: 24. L. Šimko, 30. Hudáček, 32. Debnár - 40. P. Kováč. Stretnutie sledovalo 230 divákov. HARMANEC: Danko - Matejka, M. Šimko (68. Slančík), Kohút, Lovás (83. Grajzer), Debnár, Murgaš, L. Šimko (43. Berko), Katko, Kiedžuch, Hudáček. ST. HORY: Jaroušek - Antoš, Ulehla, Kučera, Kováč, Štulajter, Stacho (43. Harmaniak), Gavalda (46. Navrátil), Filip, Chrastina, Babjak.

Hiadeľ - Strelníky 1:1 (1:1)

Priemerný zápas sa za veľmi dusného počasia skončil zaslúženou remízou.

Góly: 15. Ľ. Brodek - 40. M. Moncoľ. Pred 70 divákmi rozhodoval Melcer. HIADEĽ: Peťko - Srniak, Brna, A. Brodek, Fúdor, Sedliak, Vajs, Lipa, Golian, Ľ. Brodek, Gazdík (60. Balík). STRELNÍKY: Radovan Majer - M. Moncoľ, Filadelfi, D. Majer, M. Majer, Boroš, Kapusta, Jezný, Radoslav Majer (46. P. Majer), M. Moncoľ, Šimkovič.

Tajov - Hronsek 3:3 (1:1)

Domáci hrali v prvom polčase dobre, no mužstvá odišli do šatní za nerozhodného stavu. Od Tajova sa čakalo povinné víťazstvo, ale hostia si bojovnosťou i gólmi v závere zápasu remízu plne zaslúžia.

Góly: 7. Turák, 47. Biely, 65. Murín - 38. Moravčík, 80. Ujházy, 89. Vetrák. Pred 80 divákmi rozhodoval Dráždik. TAJOV: Kleniar - D. Murgaš, Knižka, Komora, Mažgut, Solivaj, Murín, M. Murgaš (68. Kurčík), Biely, Turák, Eliáš (57. Švarc). HRONSEK: Klimáček - R. Garaj, P. Garaj, Spodniak, Jaďud, Ihring, Ujházy, Petráš, Bursa, Šulek, Moravčík.

Ľubietová - Nemecká 2:1 (1:0)

Nervóznemu zápasu neprispel ani rozhodca - laik, čo domácich dosť znervóznilo. Aj napriek zahodeným šanciam si domáci zaknihovali druhé tohtosezónne víťazstvo.

Góly: 15. Machalík, 80. Kliment (z 11 m) - 52. Bartoš. stretnutie sledovalo 50 divákov. ĽUBIETOVÁ: Teliar - Rajčan, Markus, Urva, Kliment, M. Sauka, Michálek (80. Šuster), Konôpka, V. Sauka, Uhrík, Machalík (60. Giertl). NEMECKÁ: Halgaš - Šrot, Ružinský, M. Soják, Sokáč, Bajnok, Jablonský, V. Soják, Ľ. Bartoš, Tonko (35. Danko), O. Bartoš.

Medzibrod - Dúbravica 3:1 (2:0)

Domáci zobrali zápas do svojich rúk od úvodu a po celé stretnutie udávali tempo hry - hostia sa len sporadicky dostávali do útoku. Medzibrod sa ujal vedenia z trestného kopu Jánom Hraškom v 20. minúte a o desať minút zvýšil pohotovou hlavičkou Huťku. V druhom polčase navyše domáci nepremenili pokutový kop. Hosťom sa podarilo zvýšiť v 74. minúte - do listiny strelcov sa zapísal Krahulec, no domáci ihneď odpovedali gólom Kňažka.

Góly: 20. Hraško, 30. Huťka, 75. Kňažko - 74. Krahulec. Pred 40 divákmi rozhodoval Mikloš. MEDZIBROD: Sokol - Prievalský, Meško, Haviar (46. Mlynarčík), Hirka, Sedliak (85. Tonhajzer), Štefanovie, Huťka (60. Kňažko), Šuták, Hraško, Zeman. DÚBRAVICA: Chramec - Krahulec, Pinka, Wittmann, Kohút, Holík, Bubelíny, Šávolt (65. Kiš), Kocka, Koreň, Ďurič.

Danko (Harmanec) - Chrastina (St. Hory) - Kliment (Ľubietová), Matejka (Harmanec), M. Majer (Strelníky), I. Sedliak (Medzibrod), Murgaš (Harmanec), V. Sauka (Ľubietová), Ľ. Brodek (Hiadeľ) - Biely (Tajov), Moravčík (Hronsek)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  2. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  3. Magazín SME Ženy už v predaji
  4. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  5. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Banská Bystrica nemá dostatok zdravotníkov na plošné testovanie

Primátor Ján Nosko vyzval zdravotníkov, aby sa hlásili na regionálnom veliteľstve vo Zvolene

Ilustračné foto

Kotleba porušil karanténu, odišiel z bytu pred jej ukončením

Nasadol do auta a odišiel do straníckej centrály.

Marian Kotleba na súde.

Ak neabsolvujú test, správca bytového domu im hrozí zrušením nájmu

Správca hovorí, že išlo iba o jeden bytový dom vo Valaskej, kde vlastníci a nájomcovia bytov nerešpektujú nariadenia vlády v súvislosti s ochorením COVID - 19. Za nešťastnú formuláciu sa ospravedlnil.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.