Streda, 12. máj, 2021 | Meniny má PankrácKrížovkyKrížovky

Po superderby roka ostali body doma

II. trieda sk. A ObFZ BB / Ľubietová si zaknihoval

Lučatín - Malachov 4:2 (3:1)

Vo veľkej horúčave sa hral v Lučatíne svižný futbal, a to zásluhou oboch mužstiev. Domáci z hernej prevahy získali dvojgólový náskok zásluhou Prostredného. Od tohto času domáci poľavili, čo hostia využili na zníženie skóre, ale gólom do šatne domáci poistili polčasový výsledok. Po prestávke sa vplyvom počasia hral už len vlažný futbal. Hostia ešte v 75. minúte znížili na 3:2, ale víťazstvo poistil v 88. minúte Sedliak.

Góly: 13. a 28. Prostredný, 34. T. Hlinka, 88. Sedliak - 19. Uhrík, 75. Šabo. Pred 70 divákmi rozhodoval Sedliak. LUČATÍN: Oboňa - Ľ. Hruška, Mokroš, M. Hruška, Uhrík, J. Hlinka, T. Hlinka, Zbyňovský, Vojník, Prostredný, Sedliak. MALACHOV: Ma. Uhrík - Petrovič (50. Necpal), Kučerák, Klimo, Furman, Šabo, Necpal, Mi. Uhrík, Sanitra, Hadžega, Ambróš.

Harmanec - St. Hory 3:1 (3:1)

V derby roka sa mužstvá spočiatku iba oťukávali a do streleckých pozícií sa dostávali iba obtiažne. Skóre otvoril v 24. minúte hlavičkou L. Šimko, v 30. minúte zvýšil Hudáček. O dve minúty Jaroušek neudržal loptu a Debnár už nemal problém skórovať. Hostia začali hrať aktívnejšie a pred odchodom do kabín Kováč upravil skóre - 3:1. Po prestávke Staré Hory pokračovali v aktivite, ale ani po vyložených šanciach nedokázali loptu dopraviť za Dankov chrbát. Na opačnej strane prekopával prázdnu bránu Murgaš. Víťazstvo posunulo Tatran na krôčik od I. triedy.

Góly: 24. L. Šimko, 30. Hudáček, 32. Debnár - 40. P. Kováč. Stretnutie sledovalo 230 divákov. HARMANEC: Danko - Matejka, M. Šimko (68. Slančík), Kohút, Lovás (83. Grajzer), Debnár, Murgaš, L. Šimko (43. Berko), Katko, Kiedžuch, Hudáček. ST. HORY: Jaroušek - Antoš, Ulehla, Kučera, Kováč, Štulajter, Stacho (43. Harmaniak), Gavalda (46. Navrátil), Filip, Chrastina, Babjak.

Hiadeľ - Strelníky 1:1 (1:1)

Priemerný zápas sa za veľmi dusného počasia skončil zaslúženou remízou.

Góly: 15. Ľ. Brodek - 40. M. Moncoľ. Pred 70 divákmi rozhodoval Melcer. HIADEĽ: Peťko - Srniak, Brna, A. Brodek, Fúdor, Sedliak, Vajs, Lipa, Golian, Ľ. Brodek, Gazdík (60. Balík). STRELNÍKY: Radovan Majer - M. Moncoľ, Filadelfi, D. Majer, M. Majer, Boroš, Kapusta, Jezný, Radoslav Majer (46. P. Majer), M. Moncoľ, Šimkovič.

Tajov - Hronsek 3:3 (1:1)

Domáci hrali v prvom polčase dobre, no mužstvá odišli do šatní za nerozhodného stavu. Od Tajova sa čakalo povinné víťazstvo, ale hostia si bojovnosťou i gólmi v závere zápasu remízu plne zaslúžia.

Góly: 7. Turák, 47. Biely, 65. Murín - 38. Moravčík, 80. Ujházy, 89. Vetrák. Pred 80 divákmi rozhodoval Dráždik. TAJOV: Kleniar - D. Murgaš, Knižka, Komora, Mažgut, Solivaj, Murín, M. Murgaš (68. Kurčík), Biely, Turák, Eliáš (57. Švarc). HRONSEK: Klimáček - R. Garaj, P. Garaj, Spodniak, Jaďud, Ihring, Ujházy, Petráš, Bursa, Šulek, Moravčík.

Ľubietová - Nemecká 2:1 (1:0)

Nervóznemu zápasu neprispel ani rozhodca - laik, čo domácich dosť znervóznilo. Aj napriek zahodeným šanciam si domáci zaknihovali druhé tohtosezónne víťazstvo.

Góly: 15. Machalík, 80. Kliment (z 11 m) - 52. Bartoš. stretnutie sledovalo 50 divákov. ĽUBIETOVÁ: Teliar - Rajčan, Markus, Urva, Kliment, M. Sauka, Michálek (80. Šuster), Konôpka, V. Sauka, Uhrík, Machalík (60. Giertl). NEMECKÁ: Halgaš - Šrot, Ružinský, M. Soják, Sokáč, Bajnok, Jablonský, V. Soják, Ľ. Bartoš, Tonko (35. Danko), O. Bartoš.

Medzibrod - Dúbravica 3:1 (2:0)

Domáci zobrali zápas do svojich rúk od úvodu a po celé stretnutie udávali tempo hry - hostia sa len sporadicky dostávali do útoku. Medzibrod sa ujal vedenia z trestného kopu Jánom Hraškom v 20. minúte a o desať minút zvýšil pohotovou hlavičkou Huťku. V druhom polčase navyše domáci nepremenili pokutový kop. Hosťom sa podarilo zvýšiť v 74. minúte - do listiny strelcov sa zapísal Krahulec, no domáci ihneď odpovedali gólom Kňažka.

Góly: 20. Hraško, 30. Huťka, 75. Kňažko - 74. Krahulec. Pred 40 divákmi rozhodoval Mikloš. MEDZIBROD: Sokol - Prievalský, Meško, Haviar (46. Mlynarčík), Hirka, Sedliak (85. Tonhajzer), Štefanovie, Huťka (60. Kňažko), Šuták, Hraško, Zeman. DÚBRAVICA: Chramec - Krahulec, Pinka, Wittmann, Kohút, Holík, Bubelíny, Šávolt (65. Kiš), Kocka, Koreň, Ďurič.

Danko (Harmanec) - Chrastina (St. Hory) - Kliment (Ľubietová), Matejka (Harmanec), M. Majer (Strelníky), I. Sedliak (Medzibrod), Murgaš (Harmanec), V. Sauka (Ľubietová), Ľ. Brodek (Hiadeľ) - Biely (Tajov), Moravčík (Hronsek)

1. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  2. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  3. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  7. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  8. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné 5 202

Zdravotní klauni z Červeného nosa dnes ráno vítali sestričky pri príchode do služby.

Profesionálni zdravotní klauni postupne obnovujú návštevy na detských oddeleniach a na deň sestier pripravili pre sestričky prekvapenie.

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie a vzniesol obvinenie za pokračovaný obzvlášť závažný zločin podvodu.

3 h
Exkluzívnym hosťom v relácii MYšportujeme bude Samuel Slovák, asistent trénera slovenskej futbalovej reprezentácie

Opýtali sme aj to, prečo sa nám darí vyhrať nad Ruskom, ale nedokážeme vyhrať nad Cyprom či Maltou.

Stredoslovenská galéria pripravila na Noc múzeí a galérií online podujatia.

Predstavia výstavu s námetom človeka a jeho existencie, ale aj prednášku o architektúre odievania.