Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Po superderby roka ostali body doma

II. trieda sk. A ObFZ BB / Ľubietová si zaknihoval

Lučatín - Malachov 4:2 (3:1)

Vo veľkej horúčave sa hral v Lučatíne svižný futbal, a to zásluhou oboch mužstiev. Domáci z hernej prevahy získali dvojgólový náskok zásluhou Prostredného. Od tohto času domáci poľavili, čo hostia využili na zníženie skóre, ale gólom do šatne domáci poistili polčasový výsledok. Po prestávke sa vplyvom počasia hral už len vlažný futbal. Hostia ešte v 75. minúte znížili na 3:2, ale víťazstvo poistil v 88. minúte Sedliak.

Góly: 13. a 28. Prostredný, 34. T. Hlinka, 88. Sedliak - 19. Uhrík, 75. Šabo. Pred 70 divákmi rozhodoval Sedliak. LUČATÍN: Oboňa - Ľ. Hruška, Mokroš, M. Hruška, Uhrík, J. Hlinka, T. Hlinka, Zbyňovský, Vojník, Prostredný, Sedliak. MALACHOV: Ma. Uhrík - Petrovič (50. Necpal), Kučerák, Klimo, Furman, Šabo, Necpal, Mi. Uhrík, Sanitra, Hadžega, Ambróš.

Harmanec - St. Hory 3:1 (3:1)

V derby roka sa mužstvá spočiatku iba oťukávali a do streleckých pozícií sa dostávali iba obtiažne. Skóre otvoril v 24. minúte hlavičkou L. Šimko, v 30. minúte zvýšil Hudáček. O dve minúty Jaroušek neudržal loptu a Debnár už nemal problém skórovať. Hostia začali hrať aktívnejšie a pred odchodom do kabín Kováč upravil skóre - 3:1. Po prestávke Staré Hory pokračovali v aktivite, ale ani po vyložených šanciach nedokázali loptu dopraviť za Dankov chrbát. Na opačnej strane prekopával prázdnu bránu Murgaš. Víťazstvo posunulo Tatran na krôčik od I. triedy.

Góly: 24. L. Šimko, 30. Hudáček, 32. Debnár - 40. P. Kováč. Stretnutie sledovalo 230 divákov. HARMANEC: Danko - Matejka, M. Šimko (68. Slančík), Kohút, Lovás (83. Grajzer), Debnár, Murgaš, L. Šimko (43. Berko), Katko, Kiedžuch, Hudáček. ST. HORY: Jaroušek - Antoš, Ulehla, Kučera, Kováč, Štulajter, Stacho (43. Harmaniak), Gavalda (46. Navrátil), Filip, Chrastina, Babjak.

Hiadeľ - Strelníky 1:1 (1:1)

Priemerný zápas sa za veľmi dusného počasia skončil zaslúženou remízou.

Góly: 15. Ľ. Brodek - 40. M. Moncoľ. Pred 70 divákmi rozhodoval Melcer. HIADEĽ: Peťko - Srniak, Brna, A. Brodek, Fúdor, Sedliak, Vajs, Lipa, Golian, Ľ. Brodek, Gazdík (60. Balík). STRELNÍKY: Radovan Majer - M. Moncoľ, Filadelfi, D. Majer, M. Majer, Boroš, Kapusta, Jezný, Radoslav Majer (46. P. Majer), M. Moncoľ, Šimkovič.

Tajov - Hronsek 3:3 (1:1)

Domáci hrali v prvom polčase dobre, no mužstvá odišli do šatní za nerozhodného stavu. Od Tajova sa čakalo povinné víťazstvo, ale hostia si bojovnosťou i gólmi v závere zápasu remízu plne zaslúžia.

Góly: 7. Turák, 47. Biely, 65. Murín - 38. Moravčík, 80. Ujházy, 89. Vetrák. Pred 80 divákmi rozhodoval Dráždik. TAJOV: Kleniar - D. Murgaš, Knižka, Komora, Mažgut, Solivaj, Murín, M. Murgaš (68. Kurčík), Biely, Turák, Eliáš (57. Švarc). HRONSEK: Klimáček - R. Garaj, P. Garaj, Spodniak, Jaďud, Ihring, Ujházy, Petráš, Bursa, Šulek, Moravčík.

Ľubietová - Nemecká 2:1 (1:0)

Nervóznemu zápasu neprispel ani rozhodca - laik, čo domácich dosť znervóznilo. Aj napriek zahodeným šanciam si domáci zaknihovali druhé tohtosezónne víťazstvo.

Góly: 15. Machalík, 80. Kliment (z 11 m) - 52. Bartoš. stretnutie sledovalo 50 divákov. ĽUBIETOVÁ: Teliar - Rajčan, Markus, Urva, Kliment, M. Sauka, Michálek (80. Šuster), Konôpka, V. Sauka, Uhrík, Machalík (60. Giertl). NEMECKÁ: Halgaš - Šrot, Ružinský, M. Soják, Sokáč, Bajnok, Jablonský, V. Soják, Ľ. Bartoš, Tonko (35. Danko), O. Bartoš.

Medzibrod - Dúbravica 3:1 (2:0)

Domáci zobrali zápas do svojich rúk od úvodu a po celé stretnutie udávali tempo hry - hostia sa len sporadicky dostávali do útoku. Medzibrod sa ujal vedenia z trestného kopu Jánom Hraškom v 20. minúte a o desať minút zvýšil pohotovou hlavičkou Huťku. V druhom polčase navyše domáci nepremenili pokutový kop. Hosťom sa podarilo zvýšiť v 74. minúte - do listiny strelcov sa zapísal Krahulec, no domáci ihneď odpovedali gólom Kňažka.

Góly: 20. Hraško, 30. Huťka, 75. Kňažko - 74. Krahulec. Pred 40 divákmi rozhodoval Mikloš. MEDZIBROD: Sokol - Prievalský, Meško, Haviar (46. Mlynarčík), Hirka, Sedliak (85. Tonhajzer), Štefanovie, Huťka (60. Kňažko), Šuták, Hraško, Zeman. DÚBRAVICA: Chramec - Krahulec, Pinka, Wittmann, Kohút, Holík, Bubelíny, Šávolt (65. Kiš), Kocka, Koreň, Ďurič.

Danko (Harmanec) - Chrastina (St. Hory) - Kliment (Ľubietová), Matejka (Harmanec), M. Majer (Strelníky), I. Sedliak (Medzibrod), Murgaš (Harmanec), V. Sauka (Ľubietová), Ľ. Brodek (Hiadeľ) - Biely (Tajov), Moravčík (Hronsek)

3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Komunitné testovanie v Ľubietovej: Ani jeden pozitívny prípad

Deň pred spustením komunitného testovania v Banskej Bystrici testovali dnes aj v Ľubietovej. Výsledok ich príjemne prekvapil.

Na kritiku Remišovej ministerstva reaguje primátor Nosko

Ak sa neuskutoční korektná diskusia a vysvetlenie si vzájomných postojov, mesto Banská Bystrica a ani mesto Zvolen nebudú mať záujem o "bezprecedentne vnútený, neodkonzultovaný a

Pre veľký záujem o komunitné testovanie mesto navýšilo počet odberných tímov

Banskobystrická samospráva otvorí počas nadchádzajúceho víkendu 12 odberných miest.