Nedeľa, 23. január, 2022 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Sásová na čele s osembodovým trhákom a zápasom k dobru

I. trieda ObFZ BB / V 22. kole bojovný Beňuš potrá

Beňuš - Podlavice 2:2 (0:1)

Hostia zaskočili domácich rozumnou hrou, z ktorej vyťažili prvý gól. Domácich v druhom polčase pridali na dôraze, ale namiesto vyrovnania dostali gól v 50. minúte. Potom domáci hráči zapli na vyššie obrátky a svoju snahu korunovali v 80. a 90. minúte. Domáci si za bojovný výkon zaslúžia pochvalu, hostia tvorili kompaktný celok, ktorý vedel čo chce a dosiahol aj bod.

Góly: Švantner, Stančík - Rumanovský 2. Pred 150 divákmi rozhodoval Mojžiš. BEŇUŠ: Kochan - Berčík, Kafrík, Faško, Štubner, Janko, Belko, Švantner, Demeter, Kán, Stančík. PODLAVICE: V. Minarovič - Rumanovský, Môcik, Vetrák, Krčmár, Oboril, Kopic, Mierčin, Veltlinský, I. Polonský.

Badín - Hronec 2:0 (1:0)

Domáci odohrali dobré stretnutie, bojovným výkonom si vytvorili prevahu počas celého zápasu a dokázali zúžitkovať svoje šance. Ich víťazstvo je zaslúžené, navyše ním Bránsky pekne oslávil svoje 38. narodeniny.

Góly: Bránsky 2, ŽK: Hasila, Hanzlovič, Cibuľa. Pred 250 divákmi rozhodoval Piar. BADÍN: Haring - Kováčik, Messerschmidt, Masaryk, Boroviak (79. Hrivniak), Pančík (46. Tešlár), Konkoľ, Jonáček, Blaško, Bubeník (68. Koska), Bránsky. HRONEC: Kurty - Frimm, Repka, Makovník, Hasilla, Cibuľa, Ťažký, Náther, Lesák, Ridzoň, Hanzlovič.

Osrblie - Podkonice 3:0 (1:0)

Domáci nepustili hostí do vážnejších šancí. Celý zápas mali taktovku vo svojej moci a okrem troch gólov ešte veľa šancí zahodili.

Góly: Balco 2, R. Pacera. Pred 150 divákmi rozhodoval Dírer.

Šalková - Selce B 6:5 (5:2)

Zápas začal vo vysokom tempe, prví udreli hostia. Domácich to však nezaskočilo a v rozpätí devätnástich minút Paršo zaznamenal hetrik. Hostia boli aktívnejší, avšak domáci sa spoliehali na rýchle brejky, ktoré im vychádzali - v 40 min. skóroval Tuček a v 44. min. Mesík. Avšak ešte do polčasu zmenil skóre hosťujúci Heric. Šalková sa v druhom polčase s náskokom uspokojila, čoho výsledkom bolo vyrovnanie na 5:5. Bojovnosť domácim nakoniec priniesla víťazstvo, ktoré zariadil v 90. minúte Pavol Čtvrtníček.

Góly: 12., 20. a 31. Paršo, 40. Tuček, 44. Mesík, 89. Čtvrtníček - 9. a 82. Lešták, 41. Heric, 56. P. Rusko, 72. J. Strečok, ČK: Petr Čtvrtníček. Pred 180 divákmi rozhodoval Sitarčík. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Tuček (89. Strelec), Lichý (46. Dobrík), Petr Čtvrtníček, Obuch, Mesík, Styk, Pavol Čtvrtníček, Paršo, Prostredník, Binder. SELCE B: Kostiviar - Strečok, Blaško (46. J. Strečok), Strečok, Heric (89. Hrdina), Kmeť, Chaban (69. Veselovský), J. Rusko, Lešták, Adam, P. Rusko.

Jakub - Braväcovo 5:0 (0:0)

Domáci od začiatku stretnutia naznačili, že zápas chcú dotiahnuť do víťazného konca. Od tretej minúty začal koncert nepremených šancí a zásluhou nemohúcnosti hostí, ktorí nedokázali z minima vyťažiť maximum, aspoň prečkali polčas v remízovom stave. Po umývaní hláv cez polčas domáci začali hrať peknú hru, čo prinieslo aj góly. Najkrajší gól predviedol po Lačného prihrávke Račák, keď ,,angličanom" zvýšil na 2:0. Od tej chvíle sa začal koncert domácich, hostia dohrávali odovzdane.

Góly: 67., 75. a 80. Račák, 60. Maďar, 85. Čaba. Pred 150 divákmi rozhodoval Kosec. JAKUB: Štrba - Vígľašský, Veszeley, Briak, Párička, Račák (81. Čaba), Náčin, Zubek (76. Škamla), Lačný, Maďar (82. Vrbiar), Lukačovič. BRAVÄCOVO: Martinec - Radóc, Koľaj, Srnka, Struhár, Vrbovský, Knižka, Brenkus, Lupták, Gašperan (60. Šperka), Jerguš.

Riečka - Sásová 0:1 (0:1)

Góly: 3. Machala. Pred 200 divákmi rozhodoval Mecele. SÁSOVÁ: Dubovický - Dočkal, Striežovský, Spišiak, Haring, Turčan, Matuška, Lipták, Kapusta, Machala, Kubina.

Mýto - P. Č. Balog 0:2 (0:1)

V zápase dobrej úrovne zaslúžene zvíťazili hostia, ktorí si vypracovali viac gólových príležitostí.

Góly: Kleskeň, Giertl, ŽK: J. Kvietok, Necpak, Húsenica. Pred 50 divákmi rozhodoval Vaník. MÝTO: Laššák - Húsenica (20. Petráň), Kerestény, Kňazík, Botoš, Roháč, Kochan, Sarvaš, Daniš, Smola, Vajs. P. Č. BALOG: Medveď - Plieštik, Kvietok, Necpal, Halka (Melicher), Kadlec, Sarvaš, Giertl (85. Náther), P. Turňa (85. Auxt), Kleskeň, Faško.

1. Sásová 21 16 2 3 69 : 18 50

2. Podlavice 22 13 3 6 49 : 35 42

3. Hronec 22 11 3 8 26 : 23 36

4. Riečka 22 10 4 8 38 : 30 34

5. Jakub 22 10 3 9 54 : 37 33

6. Č. Balog 21 8 6 7 29 : 29 30

7. Badín 22 8 6 8 33 : 34 30

8. Mýto 22 9 3 10 33 : 38 30