Poltucet gólov v sieti telgártu

II. trieda sk. B ObFZ BB / Jasenie si zo Závadky o

Vysoké víťazstvo domácich sa zrodilo najmä vďaka nepozornému hosťujúcemu brankárovi Pisárovi. Telgárt si za predvedený výkon nezaslúžil prehrať rozdielom triedy.

Góly: 3., 28. a 60. Ľ. Krupa, 14. Medveď, 55. Zlúky, 70. Krankuš - 38. Lunter, 65. Ján Benčík (z 11m). Pred 100 divákmi rozhodoval J. Ridzoň. P. POLHORA: Gandžala - M. Krupa, Guzma, Kostka (58. Hurák), Muránsky (66. Boháčik), Ľ. Krupa (78. Sargan), Goceliak, Medveď, Zlúky, Krankuš, Nepšinský. TELGÁRT: Pisár - J. Demčík, Libič, M. Černák, Koles, Kaločaj, Lunter, Pavliak, Vrbiar, J. Demčík, P. Černák.

Heľpa - Hor. Lehota 3:0 (2:0)

Domáci začali vo vysokom tempe a do prestávky sa im podarilo dvakrát skórovať. Hostia podnikali len sporadické útoky, ktoré končili pred domácou šestnástkou.

Góly: 20. M. Koštál, 35. Felej, 78. Takács. Pred 70 divákmi rozhodoval M. Ridzoň. HEĽPA: Kánoš - Takács, Bošela, Selej (62. Harvan), Patin, Martinec, Babeľa, Jánošík, Kukuľa, Skladaný, Košťáľ (78. Vilím). H. LEHOTA: Potančok - M. Demian, Kováč, Semančík, Zifčák, Babčan, Žitný, Grolmus, P. Demian, Potančok, Kubeša.

Závadka - Jasenie 3:5 (1:4)

Hráči predvedenou hrou početných divákov potešili. Hostia, vďaka ,,okienkam" v domácej obrane, do prestávky skórovali štyrikrát. Po piatom góle hostí sa ujali diktovania tempa hry domáci, ktorí skorigovali výsledok. Závadčania si za predvedený výkon zaslúžili aspoň bod.

Góly: 10. Barič, 60 Rákocy, 75. Pokoš - 30. a 38. J. Weisenbacher, 20. Mistrík, 42. H. Weisenbecher, 50. Pocklan. Pred 120 divákmi rozhodoval Ján Sitarčík. ZÁVADKA: Horník - Nosko, P. Kán, Marek Petrovič, Martin Petrovič, Kubica, Barič, J. Kán, Michalko, Pokoš, Rákocy. JASENIE: Povrazník - Sekáč, Šaling, Čižmár, Pocklan, Turňa, Mistrík (78. Gaboň), J. Weisenbacher, H. Weisenbacher, Kochan, Štulajter.

Šumiac - Polomka 3:2 (2:0)

V úvodných dvadsiatich minútach sa mužstvá len oťukávali a hralo sa len medzi šestnástkami. Domáci sa ujali vedenia v 25. minúte po štandartnej situácii. Do prestávky domáci ešte zvýšili vedenie strieľaným centerom Kapustňáka. Ten v druhom polčase dosiahol čistý hetrik. Domáci sa uspokojili a hostia prepli na vyššie obrátky a skorigovali konečný výsledok.

Góly: 25., 35. a 59. Kapusňák - 60. Kochan, 75. M. Markus. Pred 160 divákmi rozhodoval Suchý. ŠUMIAC: Karóly - Basár, Z. Duraj, Ševčák, M. Duraj (80. Bošeľa), Kapusňák, Kaniarik, Kubík, Ševc (73. Pollák), J. Gordan, Jarošík (58. Fujka). POLOMKA: Nepšinský - Krešak, Omasta, Koštiar, F. Kohút, Skubák (57. Kochan), M. Brozman (46. M. Markus), R. Kohút, P. Brozman, Berky, Buvala (46. J. Markus).

Ostatné výsledky: Sihla - Pohorelá 1:2 (0:1), Dol. Lehota - Michalová 3:1 (3:1).

Kánoš (Heľpa) - Sekáč (Závadka), Nosko (Jasenie), Takács (Heľpa), M. Krupa (Poh. Polhora),

Kapusňák (Šumiac), Ľ. Krupa (Poh. Polhora), Barič (Závadka), Pocklan (Jasenie) J. Demčík (Telgárt), Skladaný (Heľpa)

1. Jasenie 17 16 1 0 80 : 12 49

2. Heľpa 17 13 1 3 54 : 23 40

3. P. Polhora 17 12 3 2 50 : 22 39

4. Michalová 17 9 3 5 60 : 27 30

5. D. Lehota 17 9 2 6 39 : 26 29

6. H. Lehota 17 7 2 8 39 : 35 23

7. Šumiac 17 7 1 9 36 : 57 22

8. Závadka 17 6 2 9 34 : 42 20