Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Sásová mala voľno, nahánačka pokračuje

I. trieda ObFZ BB / V Hronci na susedskom derby ta

Podlavice - Mýto 2:1 (0:0)

Omladené Podlavíce prekvapilo hostí aj domácich fanúšikov. Hral sa svižný futbal z obidvoch strán. Keby bolo po prvom polčase 3:1, boli by všetci spokojní. Prišla 48. minúta a po Donovalom centri dostal do vedenia domácich najmladší hráč na ihrisku Križan. Po góle hostia začali hrať otvorený futbal. Pri brejku v 65. min. bol faulovaný Donoval a z nariadeného pokutového kopu zvýšil na 2:0 Kopic. Následne po rozohratí po chybe Môcika a Rumanovského zbytočne fauloval brankár Makovník v pokutovom území a z nariadeného pokutového kopu znížil na konečných 2:1 Kurek. Víťazstvo domácich bolo plne zaslúžené.

Góly: 48. Križan, 65. Kopic z 11-ky - 67. Kurek z 11-ky, ŽK: Makovník, Kerestény, Roháč. Pred 300 divákmi rozhodoval Dian. PODLAVICE: Makovník - Rumanovský, Môcik, Mihaliček, Križan (86. Krčmár), Valašťan, Bobor, Donoval (67. Ševčík), Haviar (46. Kosec), Hrnčíř, Kopic. MÝTO: Laššák -Kerestény, Húsenica (82. Roháč), Petrík, Botoš, Kurek, Šárnik, Sarvaš, Daniš, Smola (55. Ľupták).

Braväcovo - Riečka 3:2 (2:1)

Domáci boli počas celého zápasu lepší, ale nevyužili ešte množstvo šancí.

Góly: M. Vrbovský 3 - Šustek, P. Majling, ŽK: Hrušecký. Pred 200 divákmi rozhodoval Dráždik. BRAVÄCOVO: Petrinec - Radóc, Koľaj, Srnka, Bubelíny, M. Vrbovský, Knižka, Brenkus, Ľupták, Gašperan, Baliak (53. P. Šperka). RIEČKA: I. Petráň - M. Petráň, Straka, Karlík, Necpal, Eštok, Hromada, Šustek, Majling, Hrušecký, Šimčík.

Podkonice - Šalková 1:1 (1:1)

V priemernom stretnutí sa zrodila spravodlivá remíza, keď mužstvá strelili oba góly v prvom polčase.

Góly: Baran - Tuček, ŽK: Šúr, Baran - Prostredník. Pred 100 divákmi rozhodoval Pastorek.

PODKONICE: Kolenička - J. Turčan, M. Barla, Šúr, L. Barla, Patráš, M. Turčan, Baran, Budaj, Bodzik, Polóny. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Tuček (Strelec), Lichý, Pavol Čtvrtníček, Obuch, Mesík, Styk, Prostredník, Peter Čtvrtníček (Čierny), Bella, Binder (Dobrík).

P. Č. Balog - Badín 1:1 (0:0)

V priemernom a zbytočne nervóznom zápase hostia prišli s obrannou taktikou, a keď domáci hráči aj keď chceli ale nevedeli nájsť spôsob ako prekonať súpera, stretnutie sa skončilo remízou.

Góly: 80. Turňa - 64. Bubeník, ŽK: Sarvaš, Kleskeň - Jonáček, Konkoľ, Boroviak, Sedliak, ČK: Hudec. Pred 120 divákmi rozhodoval Daxner. P. Č. BALOG: Pančík - Klieštik, Ján Kvietok st. (70. Ján Kvietok ml.), Turňa, Hálka, Melicher (70. Náther), Sarvaš, Giertl, Belko (40. Kadlec), Kleskeň, Faško.

BADÍN: M. Hucko - Kováčik, Medveď, Hudec, Boroviak, Pančík (75. Bakoš), Konkoľ, Jonáček, Blaško, Bubeník, Bránsky (85. Sedliak), Bakoš.

Selce B - Jakub 1:2 (0:1)

Domáci ohrození zostupom chceli dokázať, že vedia hrať futbal. Od začiatku podriadili taktiku víťazstvu, ale tempo dokázali diktovať iba desať minút. Hostia prevzali iniciatívu a hralo sa viac na území domáceho mužstva. Po niekoľkých nepremenených príležitostiach udrel Donoval, ktorý otvoril skóre zápasu. Hostia potom zaspali na vavrínoch a dovolili prevziať taktovku domácim. Druhý polčas sa začal v réžii hostí, ktorí domáce mužstvo nepustili k ničomu. Po nepremenených šanciach Račáka, Maďara a Dikacza sa domáci ako pokropení živou vodou sa snažili otočiť skóre. No po peknej akcii sa Račák po ročnom gólovom poste strelecky presadil a hostia viedli už o dva góly. Jakub dostal krídla, ale zabudol na zadné vrátka a tri minúty pred koncom domáci na trikrát dopravili loptu do brány, ale na vyrovnanie im už neostal čas.

Góly: 87. Adam. - 35. Donoval, 75. Račák, ŽK: Zúbek, Dikacz, Briak. Pred 80 divákmi rozhodoval Melcer. JAKUB: Štrba - Veszeley, Briak, Vígľašský, Maďar, Dikacz, Zúbek (80. Selecký), Lačný, Račák, Donoval (46. Náčin).

Hronec - Osrblie 0:1 (0:1)

Početná divácka kulisa videla dobrý zápas, v ktorom hostia prejavili väčšiu túžbu po víťazstve a tak tri body z Hronca si odviezli zaslúžene. K dobrému priebehu zápasu svojim výkonom pomohlo rozhodcovia a aj hráči.

Gól: 35. Tŕnik, ŽK: Lukáč. Pred 300 divákmi rozhodoval Sitarčík. HRONEC: Kürty - Frim, Kučerák, Makovník, Štrba, Cibuľa, Ťažký, Náther, Lesák, Ridzoň. OSRBLIE: Lukáč - Štulajter, Môcik, Slúštik, Danove, Kňazík, Balco, Húsenica, Pacera, Harvan, Tŕnik.

(bib)

Zostava kola: Štrba (Jakub) - Bobor (Podlavice), Boroviak (Badín), Sarvaš (Č. Balog), Valašťan (Podlavice), Kleskeň (Č. Balog), Dikacz (Jakub), Botoš (Mýto), Hrnčíř (Podlavice), Šimčík (Riečka), M. Vrbovský (Braväcovo).