Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Liptáci na svojom trávniku deklasovali Selce

III. futbalová liga: V šlágri kola vyhrali Turčian

Kysucké Nové Mesto - Rakytovce 2:1 (2:0)

Začiatok zápasu patril domácemu mužstvu, hostia sa dostávali do šestnástky domácich ojedinele. Tlak Kysučanov sa zvyšoval, ale pozorná obrana si svoje trestné územie pozorne bránila. V 10. min. Molnárova delovka išla tesne vedľa. Vzápätí založil útok Špiriak prihral Šajnohovi, ale jeho hlavičku brankár Iliaš kryl. Domáci skúšali ohroziť bránu strelami zdiaľky, čo sa nepodarilo Zahradníkovi ani Michúlkovi. V 36. min. Bočej strelou spoza šestnástky prekonal brankára a dostal Kysučanov do vedenia. Prudkú Michúlkovu strelu brankár vytlačil nad brvno. V závere polčasu sa tlak domácich zvyšoval a v 43. min. Ovečka strelil druhý gól. V druhom polčase hostia začali vo svižnom tempe, častejšie sa dostávali do šestnástky Kysučanov, čo im v 52. min. prinieslo úspech, keď Turčan znížil na 2:1. Hostia aj naďalej ohrozovali bránu Kysučanov a od vyrovnania ich zachránila tyč. V 79. min. Urgela založil útok, prihral Stribulovi a jeho vyloženú gólovú šancu vyriešil bravúrne Gusko. Domáci sa spamätali, vyrovnali hru, začali sa častejšie dostávať do šestnástky hostí, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

Góly: 36. Bočej, 43. Ovečka - 52. Turčan. ŽK: Stribula. Rozhodoval Tilesch, 250 divákov. RAKYTOVCE: Iliaš - Pikula, Stribula, Konkoľ, Mores, Urgela, Fojtík, Turčan, Košút, Ščepko, Pláštik.

Kremnička - Lučenec 2:0 (0:0)

Zápas začali domáci vo svižnom tempe a peknou krídelnou hrou si vytvárali dobré strelecké príležitosti. V priebehu 10. a 11. min. nevyužili gólové príležitosti Országh a Jančiar. Prvú polhodinu mali domáci výraznú prevahu, ale nedôslednosťou domácich útočníkov diváci gól nevideli. Poslednú štvrťhodinu kombinačnou hrou prevzali iniciatívu hostia. V 29. min. bol na hranici pokutového územia faulovaný Csányi a sám postihnutý z trestného kopu obstrelil múr, ale Juračka jeho strelu vyrazil na roh. V 37. a 43. min. strely Csányiho a Drugdu Juračka vyrazil. V druhom polčase začali domáci hrať s väčším dôrazom. Už Pilnikova strela nad brvno v 50. min. naznačila zvýšenú iniciatívu domácich. V 54. min. obranca hostí nedovolene zastavil v pokutovom území Jančiara a z následného pokutového kopu sa domáci dostali do vedenia po úspešnej strele Kulfasa. Hostia kombinačnou hrou sa snažili vyrovnať, ale proti domácej obrane boli v konečnej fáze málo dôrazní. V 77. min. dravo vnikol do pokutového územia Pagáč a krížnou strelou dal druhý gól domácich. Domáci už do konca zápasu kontrolovali hru a hosťom nedovolili skorigovať výsledok.

Góly: 55. Kulfas z 11 m, 77. Pagáč. ŽK: Béreš. Rozhodoval Hreus, 120 divákov.

KREMNIČKA: Juračka - Pilnik, Kulišiak, Chomístek, Karásek, Priadka, Choma (73. Juhoš), Kulfas (69. Pagáč), Országh, Sokol, Jančiar (73. Hirka).

Liptovský Mikuláš - Selce 7:0 (3:0)

V Liptove boli gólové hody. Obidve mužstvá začali opatrne, ale len do 16. min., keď po vynikajúcej prihrávke Mrvu dal prvý gól Moric. Po tomto góle bol Tatran iniciatívny, hýril pohybom i presnou prihrávkou. Stredovú štvoricu veľmi dobre dirigoval najlepší hráč Blaščík. V 30. min. mal šancu Mrva, ale Slobodník jeho strelu vyrazil na roh. V 32. min. po akcii Mrvu Blaščík do prázdnej brány zvýšil na 2:0. V 38. min. opäť sólo Mrvu a ten stanovil polčasový výsledok na 3:0. V 40. min. išiel Blaščík sám na brankára, ale jeho strelu Slobodník zneškodnil. Hostia v prvom polčase pohrozili iba raz strelou Fašku, no Šupej výborným zákrokom strelu vyrazil. Druhý polčas Tatran pritlačil Selce k bráne, ale šanca Mrvu po prihrávke Beňa zostala nevyužitá. V 61. min. nastúpil po dlhodobom zranení Juriga a oživil hru domácich. Hostia pohrozili v 65. a 70. min. strelami Čipčalu a Leštáka, ale Šupej šance zlikvidoval. V 71. min. Jobko nastrelil hornú žrď. V 75. min. po akcii Mrvu a Beňu Juriga zvýšil na 4:0. O minútu neskôr upravil po peknej kombinácii Blaščíka a Beňa Moric na 5:0. V 82. min. strelil gól Juriga po akcii celého mužstva a bolo 6:0. V 84. min. po hrubej chybe obrany hostí stanovil výsledok zápasu na 7:0 Moric. Tatran odohral najlepší zápas v tejto sezóne.

Góly: 16.,76.a 84. Moric, 32. Blaščík, 38. Mrva, 75. a 82. Juriga. Bez kariet. Rozhodoval Meliš, 150 divákov. SELCE: Slobodník - Chaban (54. Ďurík), Čipčala, Uhliar, Kollár, Kmeť, Faško, Michalík (28. Lešták), Jobko, Pinter (46. P. Rusko), D. Rusko.

Tomášovce - Podbrezová B 2:0 (1:0)

V Tomášovciach sa hral technický futbal vďaka obom mužstvám. Domáci jednoznačne chceli prvýkrát vyhrať a tomu prispôsobili i celý spôsob hry. V prvom polčase si vypracovali veľa gólových šancí, z ktorých nedokázali vyťažiť. V 40. min. Ľupták nedal čistú šancu od prihrávky Tomku. V 41. min. Doležalovi ušla lopta pri nájazde na brankára Belicu, ale napravil to v 44. min. keď premenil nariadený pokutový kop. V druhom polčase nastúpili domáci s vyššou aktivitou. Znovu nevyužili šance v 55. min. Paľagom, v 58. min. Oštromom a 65. min. Berkym. V 80. min. po kombinačnej akcii Gluch zvýšil na 2:0. Domáci sa konečne dočkali prvého víťazstva, ktoré pre nich znamená veľa.

Góly: 44. Doležal z 11 m, 80. Gluch. ŽK: Ľupták, Tomko, Gluch - Jurčo, Paučík, Gazda, Kurák. ČK: 42. Jurčo. Rozhodoval Krahulec, 250 divákov. PODBREZOVÁ B: Belica - Gazda (74. Roháčik), Meškan, Kurák, Jurčo, Rusko, Gerčák, Kostúr, Pančík, Pišoja, Turňa.

Turčianske Teplice - Žiar nad Hronom 1:0 (1:0)

Ak niekto predpovedal, že to nebude pekný zápas, tak sa mýlil. Vyše 800 divákov videlo v šlágri kola v hornom Turci najlepší duel tejto sezóny a vynikajúci futbal. V prvom polčase mali o čosi viac z hry domáci, ktorí sa dostali do gólových príležitostí zásluhou Privitzera v 5., 6. a 14. min. Gól však padol už v 16. min., keď Kempného centrovanú loptu brankár Brezina neudržal a loptu pod brvno umiestnil ofenzívne hrajúci Letrik. Ďalšie šance mali opäť Letrik, Kubovich a Kempný Hostia pohrozili v 25. min. Obertom, ktorý z diaľky výbornou strelou prekvapil gólmana Vreštiaka. Obraz hry sa zmenil v druhom polčase, keď hostia museli a domáci naopak pozorne bránili. Keď sa v 63. min. zranil Letrik, domáci sa sústredili na bránenie. Hostia kombinovali, prenášali hru z jednej strany na druhú, ale do gólovej šance sa nedostali, zatlačili domácich na svoju polovicu, no nebezpečné boli iba šance Valachoviča v 73. a Puliša v 88. minúte.

Gól: 16. Letrik. ŽK: Novák - Obert, Š. Číž, Sľuka. Rozhodoval Špila, 850 divákov. ŽIAR NAD HRONOM: Brezina - Sľuka (77. Puliš), Š. Číž, Jelenčík, O. Číž, Obert, Hejčík, Bončo (65. Ceplák), Škorník, Červenec (53. Valachovič), Maruniak.

Ostatné výsledky: Žilina B - Ružomberok B 1:2 (1:0), 2. Friga - 49. a 55. Tomko,

Bytča - Dolný Hričov 4:1 (1:0), 9. Ďurdík, 50. Takáč, 63. Čikota, 70. Bujný - 80. Kello, Čadca - Kysucký Lieskovec 1:1 (0:1), 90. Petrák - 28. Matúš. ŽK: Kavuliak. Rozhodoval Gonda, 100 divákov.

Nasledujúci program - dohrávka v stredu 14. mája: Čadca - Kremnička,

23. kolo v sobotu 17. mája o 17.00: Žiar n. Hr. - Tomášovce, v nedeľu 18. mája o 10.30: Ružomberok B - Bytča, o 17.00: Kremnička – K. N. Mesto, Lučenec - Žilina B-Strážov, D. Hričov – L. Mikuláš, Selce - Čadca, K. Lieskovec – T. Teplice, Podbrezová B-Valaská - Rakytovce.