Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

V Badíne dvanásť kariet, štyria hráči nedohrali

I. trieda ObFZ BB / Favoritom u súperov ruže nekvi

Mýto - Sásová 1:0 (1:0)

Vo vyrovnanom zápase domáci snaživým výkon strhli víťazstvo na svoju stranu. V prvom polčase boli lepším mužstvom domáci a v druhom zase hostia.

Gól: 32. P. Kochan. Pred 80 divákmi rozhodoval rozhodca Sitarčík. MÝTO: M. Lašák - P. Húsenica, I. Sarvaš, P. Kňazík, I. Botoš, M. Budovec, P. Kochan (86. M. Šárnik), F. Roháč (72. Ľ. Petrík), R. Daniš, I. Smola, S. Vajs. SÁSOVÁ: A. Dubovický - T. Striežovský, R. Spišiak, R. Dočkal, M. Haring, R. Puliš, R. Machala (57. M. Turčan), M. Lipták, P. Ďuriš, R. Matuška, M. Kapusta.

Badín - Podlavice 3:1 (1:1)

Domáci začali tlakom, ktorý premenil na prvý gól Borovjak. Hostia však hneď po rozohratí prekvapili domáceho brankára. V druhom polčase Badín vystupňoval tlak a Messerschmidt prekrásnou strelou z 25 m dostal domácich do vedenia. V závere, keď sa už len dohrávalo, potvrdil tri body z pokutového kopu Pančík. V stretnutí sa zapotil aj hlavný rozhodca, keď vytiahol dvanásť kariet.

Góly: 26. Borovjak, 60. Messerschmidt, 84. Pančík (z 11 m) - 27. Briš, ŽK: Medveď, Messerschmidt, Jonáček, Masaryk, Briš, Rusko, Marko, Vidiečan, ČK: 39. Trizna - 39. Marko, 80. Ploth, 80. Rusko. BADÍN: Haring - Medveď, Trizna, Messerschmidt, Jonáček (75. Masaryk), Konkoľ, Borovjak, Blaško, Bubeník (87. Výbošťok), Bránsky (80. Pančík). PODLAVICE: Vidiečan - Rumanovský, Môcik, Mihaliček, Rusko, Marko, Bobor, Donoval, Briš, Hrnčíř, Ploth.

Jakub - Podkonice 6:0 (2:0)

Domáci mohli vyhrávať už v 2. min., ale Donovalovu hlavičku zastavilo brvno. Jakub v prvej pätnásťminútovke pokračoval v iniciatíve, ale potom prebrali taktovku hostia. Aní tí sa však nepresadili. Domáci sa prebrali z útlmu desať minút pred prestávkou, keď po rohovom kope Dikacz otvoril skóre. Domáci náskok zvýšil po priamom kope Donoval. V druhom polčase Jakub nedal hosťom dýchať, v 48. min. neúnavného Donovala hostia faulovali v šestnástke a Dikacz zvýšil na 3:0. Domáci pokračovali výsledkom ich náporu boli ďalšie góly, keď sa presadil Maďar a dva góly padli po Račákovych akciách - najprv vlastenec a potom premiérový zápis Vrbiara v A-mužstve.

Góly: Dikacz 2, Donoval, Vrbiar, Maďar, Kukučka (vlastný), ŽK: Párička - Turčan, Kukučka, Polóny. Pred 50 divákmi rozhodoval Kadlec. JAKUB: Štrba (80. Adam) - Vígľašský (75. Selecký), Párička, Briak, Lukačovič, Račák, Náčin, Donoval, Dikacz, Maďar, Lačný (80. Vrbiar). PODKONICE: Kolenička - Turčan, Barla, Šúr, Budaj, Kukučka, Turčan, Kmeť, Bodzik, Polóny, Leško, Pančík.

Osrblie - P. Č. Balog 4:2 (1:1)

Domáci zvládli existenčný zápas na výbornú. Hostí nepustili do vážnejšej príležitosti a celý zápas mali pod kontrolou.

Góly: 45. a 73. Balco, 70. a 80. Trník - 45. vlastný, 84. Kvietok, ŽK: Faško, Giertli. Pred 100 divákmi rozhodoval P. Kosec. OSRBLIE: Lukáč - Štulajter, Môcik, Slúštik, Kňazík, Puška (88. Leitner) , Balco (90. Vetrák), Húsenica (85. J. Pacera), Rad. Pacera, Harvan, Trnik. P. Č. BALOG: Pančík - Plieštik, Kvietok, Necpal, Hálka, Kadlec, Sarvaš, Giertli, Belko, Kleskeň, Faško.

Šalková Hronec 1:0 (0:0)

Začiatok zápasu lepšie vyšiel hosťom, no do vyloženejších šancí sa nedostali. S pribúdajúcimi minútami domáci ožili a vypracovali si aj dve šance, ktoré však zostali nevyužité. V druhom polčase sa hralo iba v strede poľa, s ojedinelými šancami na oboch stranách. Keď už obe mužstvá boli spokojné s delbou bodou, vydal sa do útoku kapitán domácich Bella a nádhernou hlavičkou v 91. minúte rozhodol.

Góly: 90.+ Bella. Pred 100 divákmi rozhodoval Melcer. ŠALKOVÁ: Hrnčiar, Tuček (74. Dobrík), Strelec(46. Binder), Lichý, Obuch, Mesík, Styk, Prostredník, Paršo, Bella, Čtvrtníček Pavol. HRONEC: Kürty, Frimm, Kučerák, Makovník, Štrba, Václavík, Ťažký, Náther, Lesák, Ridzoň (80. Kocúr), Hanzlovič(60. Hasila).

Riečka - Beňuš 3:1 (1:0)

Po minulotýždňovom sklamaní na Balážoch podala Riečka proti huževnatému súperovi dobrý, kolektívny výkon a potešila divákov ziskom troch bodov.

Góly: M. Snopko 2, Šimčík (za domácich), ŽK: Faško. Pred 50 divákmi rozhodoval Dírer. RIEČKA: Lukeš - M. Petráň, Straka, Karlík, Necpal, Plavucha, Snopko, Šustek (61. I. Petráň), Hromada (80. Spišiak), Hrušecký, Šimčík. BEŇUS: Kupec - Faško, Kafrík, Janko, Belko, Švantner, Kováčik, Demeter, P. Kán, Pančík, J. Kán, Baláž.

Braväcovo - Selce B 4:2 (4:2)

Dohrávky - 14. kolo: Selce B - Sásová 1:3 (1:3), Joz. Strečok - Machala 2, Matuška, Hronec - Č. Balog 0:0, 15. kolo: Mýto - Šalková 4:3 (2:0), Paršo 2, Strelec (za Šalkovú), Badín - Osrblie 4:0 (1:0), Trizna 2 (oba z 11 m), Blaško, Bránsky.

1. Sásová 19 14 2 3 59 : 18 44

2. Podlavice 20 12 2 6 45 : 32 38

3. Hronec 20 11 3 6 26 : 20 36

4. Riečka 20 10 4 6 36 : 26 34

5. Mýto 19 9 3 7 31 : 32 30

6. Jakub 20 8 3 9 47 : 36 27

7. Beňuš 20 7 6 7 40 : 35 27

8. Č. Balog 19 7 5 7 26 : 28 26