Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

V derby zápasoch kola deľby bodov

II. trieda sk. A ObFZ BB / Zaváhania mužstiev z po

Lučatín - Hiadeľ 1:1 (0:0)

Očakávané derby susedných dedín prinieslo kvalitný zápas s nepremenenými šancami na oboch stranách. Góly začali padať až v druhom polčase, keď sa hostia ujali vedenia hlavičkou Vajsa. Domáci otvorili hru, čo sa im mohlo vypomstiť. Záverečný tlak priniesol Lučatínu po peknej strele Zbyňovského zaslúžený bod.

Góly: 88. Zbyňovský - 55.Vajs. Pred 70 divákmi rozhodoval Adamec. LUČATÍN: Oboňa - Ľ. Hruška, Mokroš, I. Hruška, Uhrík, Turčan (75. Majer), Hlinka, Zbyňovský, M. Hruška (60. Fraňo) Prostredný, Sedliak. HIADEĽ: Peťko - Ľ. Brodek, Vajs, Vetrák, R. Fúdor (64. Golian), Lipa, Sedliak, M. Fúdor, Brna, Koman, A. Brodek.

Tajov - Harmanec 1:1 (1:0)

Kvatný prvý polčas zo strany Tajova priniesol rýchly gól. Po zmene strán sa oslabeným hosťom podarilo vyrovnať. Zásluhu na deľbe bodov mal hosťujúci brankár Danko a premárnené gólové príležitosti domácich.

Góly: 5. Solivajs - 62. Kiedžuch. ČK: 18. R. Porubský. Pred 100 divákmi rozhodoval Koštiaľ. TAJOV: Kleniar - D. Murgaš, Solivajs, Patrčiak, Mažgút, Vaterka, Čermák, Komora, M. Murgaš, Eliáš (80 Knižka), Norocký (70. Murín). HARMANEC: Danko - Matejka, R. Porubský, Kohút, Lovás, Debnár (80. Berko), Murgaš, Šimko, Katko, Kiedžuch, Hudáček.

H. Pršany - Malachov 4:1 (3:1)

Stretnutie sa hralo na mokrom a klzkom teréne. Do šancí sa dostávali obe mužstvá pomerne ľahko, a po dvadsiatich minútach už bolo 2:1. Hornopršianci sa po víťazstve 4:1 zaknihovali prvé tri jarné body.

Góly: 10. a 35. Fraňo, 12. Orovčík, 70. Kvasna - 19. M. Necpal. Pred 80 divákmi rozhodoval Hutník. MALACHOV: M. Uhrík (46. Mojžiš) - Z. Necpal, Kučerák, Klimo, Furman, Kúdelka (46. Očenáš), M. Necpal, Sanitra, Uhrík, A. Šabo, Ambróš.

Ľubietová - St. Hory 0:5 (0:2)

V prvom polčase sa hostia ujali vedenia po školáckych chybách domáceho brankára Teliara, z čoho sa Ľubietovčania nespamätali a do konca zápasu kapitulovali ešte trikrát.

Góly:10., 50. a 78. Chrastina, 3. a 71. Kováč. Pred 30 divákmi rozhodoval Bulla. ĽUBIETOVÁ: Teliar - Urva, Mišiak, Markus, Rajčan, Gierlt, M. Sauka,V. Sauka, Michálek (80. Dobrík), P. Uhrík, Štefanovský (60. Kolík). ST. HORY: Jaroušek - Navrátil, Babjak, Maďar, Antoš, Harmaniak, Štulrajter (20. Kučera), Filip, Kováč, Chrastina (80. Olejár), Kmotrík (70. Daubner).

Medzibrod - Strelníky 4:2 (0:1)

Stretnuttie dvoch rozdielnych polčasov sa začalo lepšie pre hostí, keď sa zásluhou Boroša ujali vedenia. Po prestriedaní v druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, ktorá im priniesla štyri góly v sieti hostí.

Góly: 65. a 90. Hirka, 50. Hraško, 75. Štefanovie - 7. Boroš, 90. Mi. Moncoľ. Pred 60 divákmi rozhodoval laik Beluš. MEDZIBROD: Tonhajzer - Meško, Haviar, Mlynarčík (46. Prievalský), Hirka, Šuták, Štefanovie, Pipich, Zeman, Hraško, Kňažko (46. Caban). STRELNÍKY: Radovan Majer - Radoslav Majer, Mi. Moncoľ, Jezný (80. Kováč), D. Majer, M. Majer ml., P. Majer, Boroš, Filadelfi, Kapusta (M. Majer st.), Ma. Moncoľ.

Dúbravica - Hronsek 0:0

Vyrovnaný zápas sa skončil bez gólov. To môže mrzieť najmä domácich, ktorí trikrát nastrelili žrď.

Pred 30 divákmi rozhodoval Veky. DÚBRAVICA: Chramec - Krahulec, Wittmann, Kohút, Holík, Šávolt (80. Kiš), Bubelíny, Kocka, Ľ. Pinka, Kapustík, P. Pinka (75. Blaško). HRONSEK: Klimáček - R. Garaj, P. Garaj, Spodniak, Plško, Potančok, Ihring, Vetrák, Šulek, Bursa, Nemčok.

Danko (Harmanec) - Mažgút (Tajov) - Mokroš (Lučatín), Matejka (Harmanec), Lipa (Hiadeľ) - Hirka (Medzibrod), Filip (St. Hory), Kiedžuch (Harmanec), Fraňo (Hor. Pršany) - Chrastina (St. Hory), Kováč (St. Hory)

Vlado Ivan

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 153

K nešťastnej udalosti prišlo v januári 2004.

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.