Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Predposledné Osrblie ozbíjalo doma favorita

I. trieda ObFZ BB / Po šesťbodovom týždni sa Podla

Selce B – Podkonice 0:0

Spočiatku sa taktovky chytili hostia tvrdou a dôraznou hrou, ale bez gólového efektu. Neskôr sa hra vyrovnala a zhruba na polhodinu prebrali taktovku domáci. Neskórovali však ani po niekoľkých príležtostiach a tak sa zápas susedské derby skončilo deľbou bodov.

ŽK: L. Barla, Kukučka, Polóny, Bodzik. Pred 60 divákmi rozhodoval Sitarčík. SELCE B: Kostiviar – Slobodník, Hrdina, Strečok, Veselovský (79. Bodzik), Latinák (836. Vavrek), Heric, Rusko, Adam, Chaban, Tišliar. PODKONICE: Kolenička – Turčan, Mich. Barla (79. Budaj), Šúr, L. Barla, Kukučka, Pavlák, Baran, Mart. Turčan, Bodzik, Polóny.

Šalková - Podlavice 2:3 (2:2)

Pri nedorozumení domácej obrany sa hosťujúci hráč Valašťan zmocnil lopty a presnou strelou prekonal domáceho Hrnčiara. No už o päť minút sa Tuček zbavil obrancu a popri brankárovi Vidiečanovi vyrovnal. V 29. minúte si pekne spracoval loptu Prostredník a nechytateľnou strelou misku váh priklonil na domácu stranu. Domáci sa však dlho netešili, lebo už v 35. minúte ideálne trafil Navrátil. Ten istý hráč v 52. minúte poslal do vedenia hostí, ale to bolo v druhom polčase zo strany Podlavíc všetko. Šalková sa nebojácne pustila do svojho súpera a vyvinula enormný tlak, ktorého vyvrcholením bolo nastrelené brvno z kopačky domáceho Parša. V zápase veľmi dobrej úrovne by si remízu Šalková zaslúžila, lebo bola viac ako vyrovnaným súperom Podlavičanom.

Góly: Tuček, Prostredník - Navrátil 2, Valašťan. Pred 100 divákmi rozhodoval Dírer. ŠALKOVÁ: Hrnčiar, Tuček, Fraňo, Lichý, Obuch, Bulík, Styk, Prostredník, Šimčík, Bella, Binder, Čtvrtníček, Ursíny, Paršo. PODLAVICE: Vidiečan, Rumanovský, Môcik, Mihalíček, Bobor, Marko, Navrátil, Valašťan, Bališ, Hrnčíř, Kopic, Rusko, Varecha, Donoval, Ploth, Makovník

Riečka - Mýto 1:0 (0:0)

Riečka bola dejiskom kvalitného stretnutia dvoch vyspelých súperov. Hostia ovládli hru v prvom polčase, domáci zlepšenou hrou a šancami otočili vývoj stretnutia a rozhodujúcim gólom po peknej akcii zaslúžene vyhrali.

Góly: 36. R. Eštok, ŽK: M. Samík, M. Bukovec. Pred divákmi 150 rozhodoval Ostruszka.RIEČKA: L. Binek - I. Petráň, Ľ. Straka, R. Eštok, M. Necpal, Ľ. Snopko (60. M. Petráň), M. Snopko, J. Šustek, V. Plavucha, J. Šimčík, M. Hromada. MÝTO: Laššák - P. Kerestény, P. Húsenica, P. Kňárik, I. Botoš, M. Šárnik, M. Bukovec, I. Sarvaš, R. Daniš, S. Vajs, I. Smola.

Osrblie - Sásová 3:2 (2:0)

Domáce mužstvo podalo veľmi dobrý výkon a pripravilo vedúcemu mužstvu súťaže druhú prehru.

Góly: 15. a 48. Trník, 78. P. Sluštík - 78. Turčan, 90. Matuška, ŽK: Uhrík - Dočkal. Pred 100 divákmi rozhodoval Dian. OSRBLIE: Lukáč - Štulajter, Môcik, Kňazík, Danove, Puška, J. Pacera (70. Húsenica), Balco, R. Pacera, Harvan, Trník (80. Uhrík). SÁSOVÁ: Dubovický - Striežovský, Spišiak (53. Babiar), Dočkal, Haring, Turčan (82. Kapusta), Machala, Lipták, Vajda, Matuška, Puliš.

Jakub - P. Č. Balog 1:1 (1:1)

Domáci chceli predĺžiť sériu svojej neporaziteľnosti a nadviazať ňou na dobrý výsledok súboja s Podlavicami. Tomu podriadili aj svoju hru. Stretnutie prinieslo koncert nepremených príležitostí. Po nevyužitých čistých gólových možnostiach Maďara, Vígľašského a Donovala udrelo na druhej strane a hostia sa ujali vedenia. Domáci zvýšili aktivitu, pohyb, zatlačili súpera a dočkali sa aj vyrovnanie v podobe gólu Maďara. V úvode druhého polčasu boli hostia aktívnejší.

Góly: 40. Maďar - 28. Ďuriančík, ŽK: Lukačovič, Lačný - Melicher, Ďuriančík, P. Turňa, Sarvaš. Pred 120 divákmi rozhodoval Pastorek. JAKUB: Štrba - Vígľašský, Veszeley, Briak, Zúbek, Andrejko (80. Vrbiar), Lukačovič, Donoval, Račák, Maďar. P. Č. BALOG: Pančík - Plieštik, Melicher, Turňa, Hálka, Ďuriančik (50. Auxt), Sarvaš, Giertli, Necpal, Kleskeň, Faško.

Badín - Beňuš 1:3 (1:1)

Badín nastúpil v nekompletnej zostave. V prvom polčase hral celkom pohľadný futbal, ale v druhom prebrali iniciatívu hostia, ktorí zaslúžene zvíťazili.

Góly: 21. Bránsky (za domácich), ŽK: Medveď. Pred 100 divákmi rozhodoval Kosec. BADÍN: Haring - Medveď, Konkoľ, Trízna, Kováčik, Koska, Výbošťok, Hudec, Tešlár (Meszerschmidt), Pančík, Bránsky.

Braväcovo - Hronec 1:0 (1:0) , dohrávka 12. kola: Podlavice - Č. Balog 3:0 (1:0)

1. Sásová 15 12 1 2 48 : 14 37

2. Podlavice 18 11 2 5 42 : 28 35

3. Hronec 17 10 2 5 23 : 18 32

4. Riečka 18 9 4 5 32 : 23 31

5. Jakub 18 7 3 8 40 : 33 24

6. Beňuš 18 6 6 6 37 : 31 24

7. Č. Balog 15 7 3 5 22 : 21 24

8. Mýto 16 7 3 6 25 : 27 24