Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Predposledné Osrblie ozbíjalo doma favorita

I. trieda ObFZ BB / Po šesťbodovom týždni sa Podla

Selce B – Podkonice 0:0

Spočiatku sa taktovky chytili hostia tvrdou a dôraznou hrou, ale bez gólového efektu. Neskôr sa hra vyrovnala a zhruba na polhodinu prebrali taktovku domáci. Neskórovali však ani po niekoľkých príležtostiach a tak sa zápas susedské derby skončilo deľbou bodov.

ŽK: L. Barla, Kukučka, Polóny, Bodzik. Pred 60 divákmi rozhodoval Sitarčík. SELCE B: Kostiviar – Slobodník, Hrdina, Strečok, Veselovský (79. Bodzik), Latinák (836. Vavrek), Heric, Rusko, Adam, Chaban, Tišliar. PODKONICE: Kolenička – Turčan, Mich. Barla (79. Budaj), Šúr, L. Barla, Kukučka, Pavlák, Baran, Mart. Turčan, Bodzik, Polóny.

Šalková - Podlavice 2:3 (2:2)

Pri nedorozumení domácej obrany sa hosťujúci hráč Valašťan zmocnil lopty a presnou strelou prekonal domáceho Hrnčiara. No už o päť minút sa Tuček zbavil obrancu a popri brankárovi Vidiečanovi vyrovnal. V 29. minúte si pekne spracoval loptu Prostredník a nechytateľnou strelou misku váh priklonil na domácu stranu. Domáci sa však dlho netešili, lebo už v 35. minúte ideálne trafil Navrátil. Ten istý hráč v 52. minúte poslal do vedenia hostí, ale to bolo v druhom polčase zo strany Podlavíc všetko. Šalková sa nebojácne pustila do svojho súpera a vyvinula enormný tlak, ktorého vyvrcholením bolo nastrelené brvno z kopačky domáceho Parša. V zápase veľmi dobrej úrovne by si remízu Šalková zaslúžila, lebo bola viac ako vyrovnaným súperom Podlavičanom.

Góly: Tuček, Prostredník - Navrátil 2, Valašťan. Pred 100 divákmi rozhodoval Dírer. ŠALKOVÁ: Hrnčiar, Tuček, Fraňo, Lichý, Obuch, Bulík, Styk, Prostredník, Šimčík, Bella, Binder, Čtvrtníček, Ursíny, Paršo. PODLAVICE: Vidiečan, Rumanovský, Môcik, Mihalíček, Bobor, Marko, Navrátil, Valašťan, Bališ, Hrnčíř, Kopic, Rusko, Varecha, Donoval, Ploth, Makovník

Riečka - Mýto 1:0 (0:0)

Riečka bola dejiskom kvalitného stretnutia dvoch vyspelých súperov. Hostia ovládli hru v prvom polčase, domáci zlepšenou hrou a šancami otočili vývoj stretnutia a rozhodujúcim gólom po peknej akcii zaslúžene vyhrali.

Góly: 36. R. Eštok, ŽK: M. Samík, M. Bukovec. Pred divákmi 150 rozhodoval Ostruszka.RIEČKA: L. Binek - I. Petráň, Ľ. Straka, R. Eštok, M. Necpal, Ľ. Snopko (60. M. Petráň), M. Snopko, J. Šustek, V. Plavucha, J. Šimčík, M. Hromada. MÝTO: Laššák - P. Kerestény, P. Húsenica, P. Kňárik, I. Botoš, M. Šárnik, M. Bukovec, I. Sarvaš, R. Daniš, S. Vajs, I. Smola.

Osrblie - Sásová 3:2 (2:0)

Domáce mužstvo podalo veľmi dobrý výkon a pripravilo vedúcemu mužstvu súťaže druhú prehru.

Góly: 15. a 48. Trník, 78. P. Sluštík - 78. Turčan, 90. Matuška, ŽK: Uhrík - Dočkal. Pred 100 divákmi rozhodoval Dian. OSRBLIE: Lukáč - Štulajter, Môcik, Kňazík, Danove, Puška, J. Pacera (70. Húsenica), Balco, R. Pacera, Harvan, Trník (80. Uhrík). SÁSOVÁ: Dubovický - Striežovský, Spišiak (53. Babiar), Dočkal, Haring, Turčan (82. Kapusta), Machala, Lipták, Vajda, Matuška, Puliš.

Jakub - P. Č. Balog 1:1 (1:1)

Domáci chceli predĺžiť sériu svojej neporaziteľnosti a nadviazať ňou na dobrý výsledok súboja s Podlavicami. Tomu podriadili aj svoju hru. Stretnutie prinieslo koncert nepremených príležitostí. Po nevyužitých čistých gólových možnostiach Maďara, Vígľašského a Donovala udrelo na druhej strane a hostia sa ujali vedenia. Domáci zvýšili aktivitu, pohyb, zatlačili súpera a dočkali sa aj vyrovnanie v podobe gólu Maďara. V úvode druhého polčasu boli hostia aktívnejší.

Góly: 40. Maďar - 28. Ďuriančík, ŽK: Lukačovič, Lačný - Melicher, Ďuriančík, P. Turňa, Sarvaš. Pred 120 divákmi rozhodoval Pastorek. JAKUB: Štrba - Vígľašský, Veszeley, Briak, Zúbek, Andrejko (80. Vrbiar), Lukačovič, Donoval, Račák, Maďar. P. Č. BALOG: Pančík - Plieštik, Melicher, Turňa, Hálka, Ďuriančik (50. Auxt), Sarvaš, Giertli, Necpal, Kleskeň, Faško.

Badín - Beňuš 1:3 (1:1)

Badín nastúpil v nekompletnej zostave. V prvom polčase hral celkom pohľadný futbal, ale v druhom prebrali iniciatívu hostia, ktorí zaslúžene zvíťazili.

Góly: 21. Bránsky (za domácich), ŽK: Medveď. Pred 100 divákmi rozhodoval Kosec. BADÍN: Haring - Medveď, Konkoľ, Trízna, Kováčik, Koska, Výbošťok, Hudec, Tešlár (Meszerschmidt), Pančík, Bránsky.

Braväcovo - Hronec 1:0 (1:0) , dohrávka 12. kola: Podlavice - Č. Balog 3:0 (1:0)

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.