Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

PETROCHEMA DUBOVÁ - SH SENICA 2:1 (1:1)

Už v 3. min. prenikajúceho Kamenského pred šestnástkou stiahol Partel, za čo videl červenú kartu a z následného trestného kopu Kuzma opečiatkoval brvno. O minútu neskôr Kamenský v šestnástke hlavičkou natiahol brankára, pred ktorým bolo horúco aj v 16. min. Po trestnom kope Kamenského Špánikovu hlavičku zastavil Hodál až na

brankovej čiare. V 23. min. však prišiel jeho kiks, keď neudržal centrovanú loptu a Špánik skóroval do prázdnej brány. V 27. min. sa dostali k slovu aj hostia. Strelu P. Masaroviča Vyskoč zneškodnil na roh, ale o štyri minúty pokus Velického z dobrých 30-tich metrov vypadol domácemu gólmanovi z náruče a lopta prekvapujúco skončila v sieti - 1:1. Domáci odpovedali peknou a rýchlou akciou, na konci ktorej bol delový volej Kuzmu z 20-tich metrov, ale Hodála opäť zachránilo brvno. Hostia sa po vyrovnávajúcom gole často snažili o streľbu z diaľky, ale Vyskoč sa už nedal prekvapiť. Na druhej strane svoje mužstvo podržal aj senický gólman, ktorý v závere polčasu zneškodnil Penovovu tutovku z piatoch krokov. Chlieb sa lámal hneď po prestávke. Po faule na Kuzmu zahrával Kamenský z ľavej strane trestný kop a obranca Benko hlavou smoliarsky zmenil smer lopty za Hodálov chrbát. V Dubovej sa už neskôr skóre nezmenilo aj keď najmä domáci na to mali v závere po rýchlych brejkoch dve ideálne príležitosti, ale Stacho a po ňom ani Pavlík netrafili prázdnu senickú bránku.

Góly: 23. Špánik, 49. Benko (vlastný) - 31. Velický, ŽK: Kuzma - Dančík, Dojčan, ČK: 3. Partel (Senica) za stiahnutie súpera. Pred 650 divákmi rozhodoval Richtárik. PETROCHEMA: Mil. Vyskoč - Kaščák (33. Gašpar), M. Hurík, L. Hurík, Kuzma - Penov (70. Stacho), Holmík, Frišnič (33. Golian), Pavlík - Špánik, Kamenský. SH: Hodál - Benko, Partel, Dojčan, Dančík - Velický, J. Petráš, Hílek, A. Masarovič - Kosík (72. Hejčík), P. Masarovič (78. Bajan).

Michal Vall

1. Hygge ako životný štýl
  2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 108

K nešťastnej udalosti prišlo v januári 2004.

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

7 h

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

7 h
Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.