Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Prekvapenie na úvod futbalovej jari: sneženie prekazilo dva zápasy

V. futbalová liga v skupine C: Do programu 15. kol

Dudince - Č. Balog 3:0 (0:0)

V stretnutí paradoxov boli v prvom polčase lepší domáci, ktorí ale svoje príležitosti zahodili a polčas sa skončil bez gólov. Po zmene strán boli až do prvého gólu lepší hostia. Potom sa súboj zlomil v prospech domácich, ktorí premenili ešte ďalšie dve šance a bolo 3:0.

Góly: M. Kralina 2 (jeden z 11 m), Greguška, ŽK: Bačík - Kováčik, Úradník, Štulrajter. Pred 100 divákmi rozhodoval Bencúr. Č. BALOG: Úradník - Joz. Kvietok, R. Štulrajter, Švantner, Strelec, Budovec, P. Melicher, M. Melicher, Zelený, Kliment (Kováčik), Giertl.

D. Ždaňa - D. Hámre 6:0 (2:0)

Súboj bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí mali takmer 80. minút početnú úrevahu. Svoju prevahu potvrdili aj strelecky. Okrem poltucta gólov však domáci zahodili ešte ďalšie príležitosti.

Góly: 24. a 39. Rozenberg (prvý z 11 m), 52. Mališ, 64. Magula, 77. Janek, 82. Kozár, ŽK: Kozár - Necpal, ČK: 11. Ološtiak (D. Hámre). Pred 180 divákmi rozhodoval M. Ondák. D. ŽDAŇA: Nemec (Budač) - Rozenberg, Magula, Kukučka, Kyseľ, Meliš, Sviržovský, Mališ, Kaštier (Forgáč), Varecha (Janek), Kozár. SANDRIK: Pekárik (77. S. Blahut) - Ološtiak, Kramár, Zúbek, Baran (j. Blahut), Necpal, Repiský, Švihra, Graus, Frimm, Zeleňák.

Detva - D. Niva 3:4 (2:2), góly: Peterek 2, J. Sarvaš - M. Babiak 2, Baláž, Kölény, Radvaň - Poniky (Králka - Ronec, Tršo - Melicherčík)

Kremnica - Dubová B (Dobroň - Ligas, Zelezník - Marko) - nehralo sa

15 cm nejhralo sa,

Sl. Ľupča - Priechod 1:0 (0:0)

Za ideálnych podmienok na mäkkom teréne patril začiatok domácim, ktorí mali dve čisté šance, pričom väčšmi po góle volala tá Sandányho v 12. min. Potom trošku prebrali iniciatívu hostia, ale v druhom polčase patrila réžia Sl. Ľupči. Jej hráči brankára Barlu ohrozili niekoľkokrát, ale gólu sa dočkali až v 68. min. po nedorozumení hosťujúcej obrany dopravil odrazenú loptu do siete Šimčík. V závere mohli domáci víťazstvo ešte poistiť.

Gol: 68. Šimčík, ŽK: M. Homola, Mesík. Pred 200 divákmi rozhodoval I. Roštár. SL. ĽUPČA: Debnárik - Šimčík, J. Beňák, R. Beňák, Mačkovič, Piar, M. Majer, Kalman (80.Lešták), Kadaši, Lipa, Sandány. PRIECHOD: Mir. Barla - M. Homola, Škařupa, P. Homola, Mir. Barla, Bažík, Huntoš, Slobodník, Zachar, Mesík (80.Lamper), Chaban.

Brehy - Králiky 0:3 (0:1)

Zápas medzi posledným a prvým úrovňou nenadchol. Hostia sa ujali vedenia v 25. min. z pokutového kopu, ktorý Brehy považovali za prísne nariadený. Potom malo stretnutie vyrovnanejší priebeh, pričom domáci mali miernu prevahu. Ich nádeje aspoň na remízu pochovali hostia dvomi gólmi v poslednej desaťminútovke.

Góly: Janík (z 11 m),. Miloš Kaščák, Hamšík, ŽK: Fajčík - Bodinger. Pred 120 divákmi rozhodoval Turčányi. BREHY: Tužinský - Martinec, Havran, Fajčík, Adámek, Hornák, Briestenský (77. Jazvinský), Regina (59. Janíček), Vozár, Mezö, Maruška. KRÁLIKY: Dominik - Plavec, Oboril, Petro (82. Petrakovič), Hubert, Dzúrik, Miloš Kaščák, Janík (82. Holek), Cimerman, Hamšík, Marián Kaščák (69. Bodinger).

14. Brehy 15 2 2 11 18 : 45 8

Nasledujúci program v nedeľu 13. apríla o 15.30 hod.: Č. Balog - Brehy, Králiky - Sl. Ľupča, Priechod - Detva, D. Niva - D. Ždaňa, D. Hámre - Kremnica Dubová B - Radvaň, Poniky - Dudince.

(šil, bib)

Zostava kola: Mir. Barla (Priechod) - Maruška (Brehy), Rozenberg (D. Ždaňa), Piar (Sl. Ľupča), M. Majer (Sl. Ľupča), Cimerman (Králiky), Bažík (Priechod), Kliment (Č. Balog), Frimm (D. Hámre) - P. Dodok (Dudince), Sandány (Sl. Ľupča).

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.