Štvrtok, 27. január, 2022 | Meniny má Bohuš

V derby triumf Kremničky, hlinikári sú už na čele

III. futbalová liga Stred: Rakytovce si doviezli b

Kremnička - Podbrezová B 1:0 (1:0)

Už v prvej minúte prudkú strelu Sokolo z trestného kopu Gardošík vyrazil iba pred seba, ale domáci útočníci nedokopli do brány. V 6. min. center Jurča usmernil hosťujúci Kostúr k žrdi, ale Juračka pohotovo vyrazil. Domáci najviac ohrozovali hostí zo štandardných situácií. V 24. min. z trestného kopu Kulišiak prekonal hosťujúceho Gardošíka. V 30. min. sa po odrazenej lopte ocitol sám pred brankárom hostí Hirka, ale nastrelil iba jeho nohy. V 35. min. po faule na Faktora v pokutovom území kopali domáci nepriamy kop, ale Országh napálil iba do múru. V 42. min. Choma hlavou z dobrej pozície dal vedľa brány po trestnom kope Országha. Druhý polčas začali lepšie domáci, ale z prevahy nič nevyťažili. Hostia urobili v prvej štvrťhodine dobré striedania a postupne prevzali iniciatívu. V 58. min. sa zaskvel Juračka, keď najprv vyrazil prudkú Turňovu strelu a následne gólovú dorážku Patráša. V 65. min. tiahla Jurčova strela tesne minula bránu domácich. V 85. min. po Hirkovej nahrávke prestrelil Jančiar z vyloženej pozície Gardošíkovu bránu. Bola to jediná vyložená šanca domácich v druhom polčase. Hostia ešte v 89. min. mohli vyrovnať hlavičkou Meškana, tá však išla tesne vedľa Juračkovej brány. V zápase priemernej úrovne zvíťazili šťastnejší domáci.

Gól: 24. Kulišiak. ŽK: Kulišiak - Pišoja. Rozhodoval Glončák, 300 divákov.

KREMNIČKA: Juračka - Gyüre, Kulišiak, Kubát (77. Jančiar), Karásek, Priadka, Choma, Faktor (90. Kulfas), Országh, Sokol, Hirka (86. Juhoš). PODBREZOVÁ B: Gardošík - Michalík, Meškan, Gazda, Ružbacký, Gerčák (60. T. Pančík), Jurčo (77. Kučerák), Kostúr (46. Kurák), Patráš, Pišoja, Turňa.

Žilina B - Rakytovce 1:1 (1:1)

Domáci nastúpili so šiestimi dorastencami. Zápas bol dobrý, mal bojovnú úroveň. Hneď v úvode v 4. min. Mano po prihrávke Pučalu dorazil na 1:0. V 6. min. po chybe domáceho brankára hosťujúci Urgela umiestnil loptu do prázdnej brány. V druhom polčase po veľkej akcii domáci Tabak z 5 m hlavičkou netrafil bránu. V závere mali domáci niekoľko dobrých náznakov, avšak svojou neskúsenosťou príležitosti nepremenili.

Góly: 4. Mano - 6. Urgela. ŽK: Staš - Urgela. Rozhodoval Doboš, 150 divákov.

RAKYTOVCE: Iliaš - Pikula, Stribula, Patráš, Mores, Urgela, Fojtík, Flaštík, Košút, Tomka (77. Vigaš), Terek.

Dolný Hričov - Selce 5:4 (2:0)

Neuveriteľné futbalové divadlo videli diváci na štadióne v Dolnom Hričove. Bilancia 9 gólov, 6 žltých a 2 červené karty. Hostia prišli s minimálnym počtom hráčov a po zranení Leštáka v 10. min. mali k dispozícii iba 11 hráčov. Domáci nastúpili s veľkým nasadením a v prých desiatich minútach mali čisté gólové príležitosti. Hra v prvom polčase bola rozháraná, hráči sa vybíjali v osobných súbojoch a diváci veľa futbalu nevideli. Záveru polčasu vyšiel lepšie domácim, keď po peknej strele Sedliačika z 20 m a prudkej hlavičke Sluku po centri Solčianskeho viedli 2:0. Raketový nástup domácich v druhom polčase priniesol ďalšie rýchle góly. Na 3:0 zvýšil v 49. min. prudko k žrdi Sedúch. Ojedinelý útok bojujúcich hostí priniesol nečakaný gól Fašku. Po ňom sa dvakrát presadil Sluka po ideálnych centroch Solčianskeho. Selčania sa nevzdávali a podarilo sa im do konca zápasu znižiť z 1:5 na rozdiel gólu.

Góly: 37. Sedliaček, 40. Sluka, 49. Sedúch, 57. a 65. Sluka - 52. Faško, 73. Kmeť, 78. Rusko, 90. Strečok. ŽK: Vančík - Rusko, Uhliar, Mořingl, Pažout. ČK: Bezák - Rusko. Rozhodoval Koša, 400 divákov. SELCE: Slobodník - Rusko, Strečok, Uhliar, Kollár, Kmeť, Faško, Pinter, Piar, Mořingl, Lešták (10. Pažout).

Lučenec - Žiar nad Hronom 1:4 (0:3)

Premiéra na domácom trávniku sa hráčom Lučenca vôbec nevydarila. Po vysokej prehre v Turci si nedokázali poradiť s pohyblivými hráčmi hostí, ktorí boli jednoznačne lepším celkom. I keď v prvom polčase odohrali domáci celkom vyrovnanú partiu, hostia po chybách domácej obrany dokázali streliť tri góly a prakticky rozhodli už v prvom polčase o celom stretnutí. Domáci mali dve vyložené gólové šance, ktoré trestuhodne spálili. V 35. min. prenikol Póch do pokutového územia hostí, jeho strelu z bránkovej čiary obranca hostí vykopol. V 44. min. Póch priťukol loptu Tyčiakovi, ktorý sám postupoval na bránu, ale vybiehajúci Brezina mu šancu zmaril. Aj po obrátke mali hostia viac šancí, pri ktorých sa vyznamenal brankár Michalík. V 59. min. však kapituloval po hlavičke Maruniaka, ktorého obrana vôbec neprikryla. Domáci sa v druhom polčase zmierili s prehrou, no v závere sa im podarilo streliť čestný úspech. Víťazstvo kandidátov na postup bolo plne zaslúžené.

Góly: 88. Tyčiak - 32. Červenec, 42. Flašík, 45. a 59. Maruniak. ŽK: Prepelica, Fleško - Š. Číž, Puliš, Maruniak. Rozhodoval Turňa, 800 divákov. ŽIAR NAD HRONOM: Brezina - Škorník (71. Puliš), Jenes, Š. Číž, Jelenčík (38. Obert), Bončo, O. Číž, Flašík, Sluka, Červenec (78. Valachovič), Maruniak.

Ostatné výsledky: Liptovský Mikuláš - Turčianske Teplice 1:3 (1:2). Góly: 32. Žihlavník z 11 m - 23. Frátrik, 40. Kravárik z 11 m, 83. Kubovich. ŽK: Pitoňák - Jeťko, Privitzer. Rozhodoval Šabo, 250 divákov, Kysucké Nové Mesto - Čadca 3:2 (2:0). Góly: 14. Chovanec, 30. a 74. Gapa (jeden z 11 m) - 53. Šuty, 60. vl. Jančiga. ŽK: Zahradník, Gapa - Kavuliak, Kubištel, Macášek, Michalík. Rozhodoval Hreus, 550 divákov, Bytča - Tomášovce 0:0. ŽK: Zátek, Beneš - Rapi. Rozhodoval Čuboň, 300 divákov.

Ružomberok B - Kysucký Lieskovec 2:2 (0:2). Góly: 67. Rák, 85. Tomko - 21. Kekely, 35. Stalmašek. ŽK: Frič - Matúš, Vajda. Rozhodoval Podhradský, 200 divákov.

1. Žiar n/H 15 10 4 1 44 : 11 34

2. Tomášovce 15 10 3 2 27 : 11 33

3. T.Teplice 14 9 3 2 32 : 11 30

4. D. Hričov 15 9 3 3 34 : 22 30

5. Žilina B 15 8 2 5 32 : 21 26

6. Kremnička 13 6 6 1 22 : 12 24

7. Lučenec 15 6 3 6 22 : 25 21

8. Rakytovce 14 5 2 7 21 : 26 17